Niedziela 18-11-2018, imieniny Karoliny, Romana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Elblążanie na Instagramie
 • 2018-10-18 Pojadą nową S7, ale kawałek

  Elbląg. Pojadą nową S7, ale kawałek

  Dzisiaj w godzinach popołudniowych zostanie otwarty odcinek nowej trasy S7 między Koszwałami a Kiezmarkiem – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To 7,5-kilometrowy odcinek nowej trasy.

 • 2018-10-17 1 procent, czyli ile? Elbląskie organizacje zebrały ponad 900 tys. złotych

  Elbląg. 1 procent, czyli ile? Elbląskie organizacje zebrały ponad 900 tys. złotych

  Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotyczącą kwot 1 procent podatku za 2017 rok. Organizacje pożytku publicznego wsparło 14,1 mln podatników. Łączna kwota, którą otrzymały OPP to 761,3 mln zł. Do elbląskich organizacji trafiło 916,47 tys. zł. To o 116 tys. zł więcej niż w poprzednim roku. Jednak suma ta nie uwzględnia kwot, jakie zebrały regionalne i ogólnopolskie stowarzyszenia i fundacje, posiadające oddziały w Elblągu lub wspierające elblążan.

 • 2018-10-16 Tu na razie jest ściernisko, ale...

  Elbląg. Tu na razie jest ściernisko, ale...

  Przetarg na dzierżawę gruntów rolnych na Modrzewinie został unieważniony, ponieważ... zmieniono numery kont bankowych w Urzędzie Miasta. Potencjalni uczestnicy przetargu mieli problemy z wpłatą wadium. Nie wiadomo, czy odbędzie się kolejny.

 • 2018-10-15 Szybciej do awarii. Energa otwiera w Elblągu nowy oddział

  Elbląg. Szybciej do awarii. Energa otwiera w Elblągu nowy oddział

  70 osób znajdzie pracę w nowym oddziale Energii Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne. Dziś uroczyście otwarto elbląski oddział spółki. Dla mieszkańców oznacza to skrócenie czasu usuwania awarii elektrycznych. Zobacz zdjęcia z otwarcia.

 • 2018-10-15 Wyborcze kopanie Mierzei

  Elbląg. Wyborcze kopanie Mierzei

  „Po co nam przekop Mierzei Wiślanej? Kontenerowce nie przypłyną, bo się nie opłaci. Okręty wojenne nie przypłyną, bo za płytko. Rybacy nie przypłyną, bo już nie będzie ryb. Co przypłynie? Głosy dla PiS” – pisze „Gazeta Wyborcza”. We wtorek, 16 października, w Nowym Świecie w gminie Sztutowo, mają rozpocząć się prace przygotowawcze związane z tą inwestycją. Na miejsce, a potem też do Elbląga, ma przyjechać prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 • 2018-10-12 Tak zmienia się obwodnica Elbląga

  Elbląg. Tak zmienia się obwodnica Elbląga

  Czekając na oddanie do użytku nowej trasy S7 z Elbląga do Gdańska, zapraszamy Czytelników do obejrzenia filmu, który zrealizowaliśmy kilka dni temu. Ujęcia z drona pokazują, na jakim etapie są obecnie prace związane z przebudową części obwodnicy Elbląga i powstającym Węzłem Zachód na drodze S7.

 • 2018-10-11 Miasto stawia na tramwaje

  Elbląg. Miasto stawia na tramwaje

  W Poznaniu trwa produkcja trzech nowych tramwajów dla Elbląga. Miasto chce dokupić jeszcze jeden, właśnie ogłosiło przetarg w tej sprawie. Koszt? Prawie 2 miliony złotych netto. Ma się pojawić na torach do 31 stycznia 2020 roku.

 • 2018-10-10 Willa na sprzedaż, czyli czekamy na cud

  Elbląg. Willa na sprzedaż, czyli czekamy na cud

  Zewnętrzne tynki odpadają, strop jest popękany. W środku, na podłogach deski wyłożone są płytą pilśniową i pomalowane farbą olejną. Okna i drzwi stare i nietypowe. Instalacja grzewcza nieczynna, a wodno-kanalizacyjna i elektryczna do wymiany. Stan techniczny budynku jest bardzo zły i zaleca się kapitalny remont. Tak, jest to ruina, ale zabytkowa więc nie można jej rozebrać. Miasto po raz kolejny chce sprzedać willę Grunau'a. I chyba liczy na cud.

 • 2018-10-09 Konkretnego terminu oddania S7 jeszcze nie ma

  Elbląg. Konkretnego terminu oddania S7 jeszcze nie ma

  Nowa trasa S7 z Elbląga do Gdańska miała być przejezdna z końcem października, ale jak obecnie informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, konkretnego terminu oddania jej do użytku…. jeszcze nie ma. – Muszą zostać wykonane wszystkie elementy drogi, następnie przeprowadzone odbiory i wreszcie uzyskane stosowne zezwolenia – napisał w odpowiedzi na nasze pytania Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA. Zobacz S7 (odcinek do Jazowej) z drona.

 • 2018-10-09 Oba projekty basenu są szkodliwe (opinia)

  Elbląg. Oba projekty basenu są szkodliwe <em> (opinia) </em>

  Cieszę się bardzo, że dzięki nam - społeczni(cz)kom i mieszkańcom/kom miasta - rozpoczęła się ponownie w Elblągu dyskusja na temat planu zagospodarowania terenu po zniszczonym kąpielisku miejskim przy ul. Spacerowej. Warto by jednak, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej, podczas której różne księżycowe koncepcje pojawiają się jako "zbawcze", przyjrzeć się bliżej propozycjom i zastanowić się nad ich społecznym i praktycznym (użytecznym) sensem.

 • 2018-10-09 Piękny widok z Bema

  Elbląg. Piękny widok z Bema

  Elbląg odzyskał willę Bellevue, która przed wojną była jednym z popularniejszych miejsc spędzania wolnego czasu w mieście. Zabytkowy obiekt przy ul. Bema odrestaurowała rodzina Wójcików, elbląskich przedsiębiorców, otwierając tutaj restaurację z miejscami hotelowymi. Zobacz więcej zdjęć.

 • 2018-10-03 Ciepłowniczy ping pong

  Elbląg. Ciepłowniczy ping pong

  Trwa pojedynek na konferencje prasowe i pisma między Energą Kogeneracją a EPEC-em w sprawie dostaw ciepła dla mieszkańców po 2020 roku. Teraz piłeczkę odbija miasto, powołując się na zapisy obecnie obowiązującej umowy i zarzucając władzom EKO niekompetencję. - Jak opadną wyborcze emocje, usiądziemy, spokojnie porozmawiamy i wypracujemy taki model, który będzie satysfakcjonował i EPEC, i Energę i przede wszystkim mieszkańców – uważa Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

 • 2018-10-03 Przy szpitalu powstaje rondo

  Elbląg. Przy szpitalu powstaje rondo

  W godzinach szczytu w okolicy szpitala wojewódzkiego kierowcy muszą długo czekać na wjazd z ulicy Kościuszki w Królewiecką. Wkrótce ma się to zmienić, bo na skrzyżowaniu zostanie wprowadzony ruch okrężny.

 • 2018-10-02 Na Modrzewinie będą... pola uprawne

  Elbląg. Na Modrzewinie będą... pola uprawne

  Tereny na Modrzewinie Północ przeznaczone są pod inwestycje. Ze względu jednak na to, że obecnie nic na nich się nie dzieje, miasto postanowiło inaczej je zagospodarować. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na dzierżawę kilkunastu działek z przeznaczeniem na... uprawę.

Google
Rek
 • 2018-08-23 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-22 Polskie konopie podbijają światowy rynek

  Elbląg. Polskie konopie podbijają światowy rynek

  Polska firma HemPoland podpisała umowę o współpracy z kanadyjską spółką The Green Organic Dutchman, stając się tym samym częścią globalnego konopnego holdingu, zrzeszającego liderów branży cannabis na wszystkich kontynentach. Kanadyjska firma nabyła 100 proc. udziałów spółki, która jest wiodącym europejskim producenta i dystrybutora najwyższej jakości olejku konopnego.

 • 2018-08-17 Aktualne ofety pracy

  Elbląg. Aktualne ofety pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-09 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-02 Jak skuteczne są kontrole zwolnień lekarskich

  Elbląg. Jak skuteczne są kontrole zwolnień lekarskich

  Każdemu z nas może przydarzyć się choroba. Ale musimy pamiętać, że przebywając na zwolnieniu lekarskim, możemy spodziewać się sprawdzenia przez pracodawcę lub ZUS, czy faktycznie tego zwolnienia potrzebujemy. Właściciel firmy ma prawo do kontroli pracownika deklarującego niezdolność do pracy, jeśli zgłasza do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych.

 • 2018-07-27 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-07-12 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-07-12 Serwis olejowy w utrzymaniu ruchu

  Elbląg. Serwis olejowy w utrzymaniu ruchu

  Aż 75 proc. awarii urządzeń hydraulicznych determinowane jest przez zanieczyszczony lub nieprawidłowo dobrany olej. Czystość cieczy roboczych w układach hydraulicznych stanowi podstawę do ich efektywnej oraz bezpiecznej eksploatacji. Serwis olejowy maszyn i układów hydraulicznych to kluczowe działania umożliwiające zachowanie prawidłowego utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych.

 • 2018-06-28 Czasu jest coraz mniej (śladem publikacji)

  Elbląg. Czasu jest coraz mniej <em>(śladem publikacji)</em>

  Po naszej publikacji z 25 czerwca, dotyczącej m.in. negocjacji w sprawie nowej umowy na dostawę ciepła dla mieszkańców Elbląga, otrzymaliśmy pismo od Adama Kasprzaka, rzecznika prasowego Grupy Energa.

 • 2018-06-28 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-05-17 Kiedy ZUS zmniejszy lub zawiesi świadczenie emerytalno-rentowe?

  Elbląg. Kiedy ZUS zmniejszy lub zawiesi świadczenie emerytalno-rentowe?

  Emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, muszą pamiętać, że przy dorabianiu obowiązują limity. Ich przekroczenie wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Należy pamiętać, że z osiągniętego przychodu trzeba się rozliczyć. Dodatkowe zarobki mogą spowodować, że ZUS zawiesi albo zmniejszy świadczenie emeryta lub rencisty.

 • 2018-05-15 „Biała sobota” w ZUS dla lekarzy

  Elbląg. „Biała sobota” w ZUS dla lekarzy

  Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu zaprasza lekarzy na „Białą Sobotę”. 19 maja ZUS będzie otwarty dla przedstawicieli środowiska medycznego. Będę to indywidualne konsultacje związane z wystawianiem elektronicznych zwolnień lekarskich. Odbędą się w każdej placówce ZUS.

 • 2018-05-10 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-05-07 Dzień Osób z Niepełnosprawnością w elbląskim ZUS

  Elbląg. Dzień Osób z Niepełnosprawnością w elbląskim ZUS

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Elblągu organizuje 11 maja Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Sięgnij po sukces”. Adresatami są przede wszystkim aktywne zawodowo osoby z niepełnosprawnością i ich pracodawcy.

To kupisz w pasażu portElu

Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Reklama