Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Elblążanie na Instagramie
 • 2019-01-11 Concordia chce "Stadion"

  Elbląg. Concordia chce "Stadion"

  Concordia Elbląg chce użyczyć od miasta na 20 lat boiska przy ul. Krakusa oraz Mazurskiej, a także obiekt noclegowy przy ul. Brzeskiej. Klub chce stworzyć tam Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego. Ratusz zgadza się na użyczenie, ale tylko na 10 lat. O wszystkim zadecydują radni na najbliższej sesji, która odbędzie się 24 stycznia.

 • 2019-01-10 Na powojskowym terenie powstanie osiedle

  Elbląg. Na powojskowym terenie powstanie osiedle

  Przy ul. Dąbrowskiego, na powojskowym terenie, ma powstać osiedle z prawie 70 mieszkaniami. Jedna ze spółek, zarejestrowana w Warszawie, chce skorzystać z zapisów tzw. ustawy „lex deweloper”, a więc budować niezależnie od zapisów planu zagospodarowania przestrzennego. Dlatego sprawą muszą się zająć na najbliższej sesji elbląscy radni.

 • 2019-01-10 A na górze wiatr hula i gwiżdże

  Elbląg. A na górze wiatr hula i gwiżdże

  Nastała zima, wrócił temat Góry Chrobrego. Spółka, która prowadziła tam działalność narciarską zrezygnowała, więc w tej chwili na stoku wiatr hula i gwiżdże. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk pyta, co miasto zamierza zrobić z górą, a prezydent Elbląga Witold Wróblewski nie kryje zdziwienia: - Była przecież przygotowana propozycja przejęcia góry i to radni klubu Prawa i Sprawiedliwości wyrzucili ją do kosza - przypomina. - Ten sezon jest już stracony, ale temat warto jeszcze raz przedyskutować.

 • 2019-01-10 Czy w Elblągu będą jeździły autobusy na prąd?

  Elbląg. Czy w Elblągu będą jeździły autobusy na prąd?

  Elektryczny autobus na linii nr 7? Zgodnie z prawem od 1 stycznia 2021 r. w Elblągu powinny pojawić się pierwsze autobusy zeroemisyjne. Powinny, chyba że nie będzie to ekonomicznie uzasadnione. Urzędnicy ratusza zapraszają mieszkańców do wypowiedzenia się w tej sprawie.

 • 2019-01-10 Przekop Mierzei Wiślanej pod unijnym znakiem zapytania

  Elbląg. Przekop Mierzei Wiślanej pod unijnym znakiem zapytania

  Jak informuje Radio ZET, urzędnicy Komisji Europejskiej chcą zbadać decyzję środowiskową, która pozwala na przekop Mierzei Wiślanej. Chcą przeanalizować argumenty przemawiające za realizacją inwestycji. Do tego czasu proszą o wstrzymanie prac.

 • 2019-01-09 Ta aktywność ma się nam opłacić

  Elbląg. Ta aktywność ma się nam opłacić

  Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną powoli nabiera realnych kształtów. W ostatni dzień starego roku minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej pochwalił się przetargiem. Na początku nowego roku poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk zachęca władze Elbląga do aktywności, która ma się nam opłacić.

 • 2019-01-08 Budżet nie jest z gumy, ale koncert życzeń trwał

  Elbląg. Budżet nie jest z gumy, ale koncert życzeń trwał

  Na wielu osiedlach brakuje placów zabaw, chodnik przy Smolnej wymaga przebudowy, o nową nawierzchnię błagają ulice Gdyńska, Szucha i Skierniewicka, odcinek od Giermków do Rycerskiej czeka na oświetlenie. Dalej - rowerzyści chcieliby kolejnych ścieżek, uczniowie powrotu szachów do szkół, a wszyscy elblążanie cieszyliby się z plaży miejskiej. Ważna jest także sterylizacja kotów oraz zakup leżaków na sjesty w Parku Modrzewie. Zdaniem radnych oczywiście, którzy podczas dzisiejszej (8 stycznia) debaty budżetowej zgłaszali swoje propozycje.

 • 2019-01-07 Czas na miejski budżet

  Elbląg. Czas na miejski budżet

  Na prawie 623 miliony złotych ma opiewać budżet Elbląga w tym roku. Radni będą nad nim głosować na sesji 24 stycznia. Zanim to nastąpi, już we wtorek o godz. 15 w ratuszu odbędzie się debata budżetowa. Wstęp wolny dla wszystkich mieszkańców.

 • 2019-01-07 Przy Trybunalskiej powstaje kamienica

  Elbląg. Przy Trybunalskiej powstaje kamienica

  Na pustej od lat działce przy ul. Trybunalskiej rozpoczęła się budowa kamienicy z podziemnymi garażami i windą. Ma być oddana do użytku w czerwcu 2020 roku.

 • 2019-01-07 Zamieszkaj w Regal Parku

  Elbląg. Zamieszkaj w Regal Parku

  Przy ul. Nowowiejskiej ruszyła budowa Regal Park Flat & Bussiness – kompleksu mieszkaniowo-usługowego, który na zawsze odmieni oblicze Elbląga. Za inwestycję odpowiada spółka TJM Group, znana z podobnych realizacji w Olsztynie: Zielone Tarasy przy ul. Sikorskiego, czy City Park przy ul. Krasickiego.

 • 2019-01-04 Na nową strażnicę brakuje pieniędzy

  Elbląg. Na nową strażnicę brakuje pieniędzy

  Albo znaleźć wolne 4 miliony, albo rozpisać następny przetarg w nadziei, że wykonawcy zaproponują niższe ceny. Przed takim dylematem stoją elbląscy strażacy, którzy dziś otworzyli oferty przetargowe firm na budowę nowej siedziby przyul. Łęczyckiej. I dowiedzieli się, że mają za mało pieniędzy.

 • 2019-01-03 Oczyszczalnia droższa od oczekiwań

  Elbląg. Oczyszczalnia droższa od oczekiwań

  Przed wielkim problemem stanęło Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jak i cały elbląski samorząd. Mimo że spółka pozyskała aż 56 milionów złotych ze środków unijnych m.in. na rozbudowę oczyszczalni ścieków, to inwestycja na razie nie może ruszyć. A jest niezbędna, by nie doszło do katastrofy ekologicznej.

 • 2018-12-28 Tak minął rok w elbląskiej gospodarce (opinia)

  Elbląg. Tak minął rok w elbląskiej gospodarce <em> (opinia) </em>

  Otwarcie drogi ekspresowej S7 z Elbląga do Gdańska – to naszym zdaniem najważniejsze gospodarcze wydarzenie mijającego roku. Ta inwestycja, warta prawie 4 miliardy złotych, powinna mieć bardzo duży wpływ na dalsze losy naszego miasta i regionu. Większy niż planowany przekop Mierzei Wiślanej. Co jeszcze zasługuje na uwagę w gospodarce Anno Domini 2018?

 • 2018-12-20 Dom pod Cisem nabiera kształtów

  Elbląg. Dom pod Cisem nabiera kształtów

  Dom Sąsiedzki z kawiarnią, podwórkiem z hamakami, miejscem na warsztaty i zajęcia dla wszystkich mieszkańców. A oprócz tego hostel, sklep społeczny i Centrum Integracji Społecznej z pracowniami, które pomogą zdobyć kwalifikacje oraz doświadczenie osobom mającym trudności z wejściem lub powrotem na rynek pracy. To wszystko znajdzie się w jednym miejscu, w budynku przy ul. Stawidłowej. Zakończono już prace konstrukcyjne.

Google
Tabela kursów walut
Stan na: 2019-02-15 08:50
Ceny za 100 jednostek
Waluta Kupno
Sprzedaż
Dolar $ 376.00 388.00
Euro € 426.00 438.00
Funt £ 484.00 496.00
Frank CHF 376.00 388.00
Kantor Silvant
82-300 Elbląg, ul. 1 Maja 41, tel. 55 232 46 70
Czynny pn-pt 7:00-19:00, sob. 8:00-16:00
 • 2018-12-07 Prowadzisz firmę? Zadbaj o jej właściwszy rozwój

  Elbląg. Prowadzisz firmę? Zadbaj o jej właściwszy rozwój

  Jesteś przedsiębiorcą i chcesz, aby twoja firma prosperowała jak najlepiej? Niezależnie od tego, jaka jest specyfikacja prowadzonej przez ciebie działalności, osiągnięcie sukcesu i bycie numerem jeden będzie zależało od odpowiednich ludzi i właściwej organizacji pracy.

 • 2018-12-06 W tych zawodach znajdziesz pracę

  Elbląg. W tych zawodach znajdziesz pracę

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-12-01 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-11-22 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-11-15 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-11-08 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-11-07 Z ZUS po indeks na studia

  Elbląg. Z ZUS po indeks na studia

  Do 14 listopada szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać uczniów do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów czekają cenne nagrody oraz indeksy i dodatkowe punkty na najlepsze polskie uczelnie. W ubiegłym roku w projekcie wzięło udział 62 tys. uczniów w całej Polsce, a województwie warmińsko-mazurskim 787 uczniów. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, z każdym rokiem wzrasta liczba chętnych uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie. Mamy nadzieję, że w tym roku do Olimpiady przystąpi jeszcze większa liczba uczniów.

 • 2018-10-25 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-10-11 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-10-04 W tych zawodach czeka praca

  Elbląg. W tych zawodach czeka praca

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-27 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-19 Wysyłka paletowa: co musisz wiedzieć?

  Elbląg. Wysyłka paletowa: co musisz wiedzieć?

  Paleta w ujęciu logistycznym to najczęściej, wykonana z drewna platforma służąca do wygodnego i szybkiego transportu większej ilości/niestandardowych towarów. Specjalna konstrukcja palet pozwala na ułożenie na niej zapakowanych ładunków z możliwością przystępnego przewozu za pomocą wózków widłowych. Tego typu tranzyt jest komfortowy dla firm ze względu na ustandaryzowane parametry palet - dopasowane do powierzchni magazynowych i możliwości przewozowych dostępnych na rynku.

 • 2018-09-13 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-13 Czy kampania wyborcza jest tego warta? (śladem publikacji)

  Elbląg. Czy kampania wyborcza jest tego warta? <em>(śladem publikacji)</em>

  Po naszej publikacji „Miejskie ciepło na gaz?” otrzymaliśmy polemikę od elbląskiego radnego Michała Missana, którą poniżej publikujemy.

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW START
Reklama