Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-08-31 Zamiast szkolnych klas mają być mieszkania

  Elbląg. Zamiast szkolnych klas mają być mieszkania

  Budynek, w którym mieściło się III Liceum Ogólnokształcące, radni chcą przekazać Elbląskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. Mają w nim powstać mieszkania.

 • 2018-08-30 EPEC informuje

  Elbląg. EPEC informuje

  Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. (dalej: spółka) informuje, iż w trosce o bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Elbląga, interes Spółki Energa Kogeneracja Sp. z o.o. (dalej: EKo) związany z realizacją inwestycji w zakresie Instalacji Oczyszczania Spalin (IOS) oraz możliwość realizacji przez EPEC programu „Docelowego modelu zaopatrzenia m. Elbląg w ciepło”, spółka w dniu 29.08.2018r. przedstawiła EKo własne propozycje dalszej współpracy uwzględniające wymienione wcześniej aspekty.

 • 2018-08-24 Kamienica zamiast pustostanu?

  Elbląg. Kamienica zamiast pustostanu?

  Ten niedokończony budynek, na rogu ul. Stary Rynek i Wigilijnej, od lat szpeci elbląską starówkę. Jest jednak szansa, że to się zmieni – tę działkę kupił inwestor z Trójmiasta.

 • 2018-08-22 Światowid to już plac budowy

  Elbląg. Światowid to już plac budowy

  Czekali, czekali i się doczekali. Pracownicy Centrum Spotkań Europejskich Światowid cieszą się: "Dziś oddaliśmy plac budowy!". Obiekt ma zostać zmodernizowany i rozbudowany, a inwestycja pochłonie prawie 24 mln zł. Jej wykonawcą jest firma, która ... wybudowała budynek Światowida w latach 60. XX w. Teraz ma sprawić, by spełniał standardy na miarę XXI w.

 • 2018-08-21 Nowa przepompownia już działa

  Elbląg. Nowa przepompownia już działa

  Jest nowoczesna i super wydajna. Jej budowa trwała dwa lata i pochłonęła blisko 4 mln zł. Jednak to wydatek, który się opłaci, bo nowa przepompownia u zbiegu Mazurskiej i Odrodzenia w Elblągu przyjmuje ścieki z dzielnic Zawada, Nad Jarem i Modrzewina, a jest przygotowana na więcej. I - co też nie jest bez znaczenia – nie unosi się wokół niej nieznośny odór, a teren wokół został uporządkowany.

 • 2018-08-21 Co dalej z tunelem?

  Elbląg. Co dalej z tunelem?

  Nadal nie wiadomo jak potoczą się losy przejścia podziemnego pod torami kolejowymi na ul. Lotniczej. W drugim przetargu jedyna oferta opiewała na 13,1 mln zł. Czyli ponad dwa razy więcej niż oszacowane przez ratusz koszty. Urzędnicy na tę inwestycję przeznaczyli prawie 5,4 mln zł.

 • 2018-08-13 Z Elbląga po wodzie do niemieckiej mleczarni

  Elbląg. Z Elbląga po wodzie do niemieckiej mleczarni

  Waży 21 ton, ma prawie 6,5 metra wysokości i wygląda jak duża świnka skarbonka. Taki ładunek z jednej z elbląskich firm dzisiaj trafił na pokład barki, która przez rzekę Elbląg popłynie wodami wewnętrznymi do Gdańska, a stamtąd do jednej z niemieckich mleczarni. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-08-09 Nadal chłodno w sprawie ciepła

  Elbląg. Nadal chłodno w sprawie ciepła

  Grupa Energa naciska na EPEC i miasto, by jak najszybciej podpisać nową umowę na dostawę ciepła dla elblążan. Kilka dni temu odbyło się spotkanie przedstawicieli obu spółek, ale na razie sytuacja nadal jest patowa.

 • 2018-08-08 Kolejne działki na Modrzewinie idą pod młotek

  Elbląg. Kolejne działki na Modrzewinie idą pod młotek

  Miasto chce sprzedać kolejne grunty na Modrzewinie. Tym razem kompleks czterech działek przy ul. Rosnowskiego, objętych specjalną strefą ekonomiczną. - Są nimi zainteresowani potencjalni inwestorzy – przyznają urzędnicy.

 • 2018-08-02 W Nowakowie powstanie nowy most

  Elbląg. W Nowakowie powstanie nowy most

  Jaki most powstanie w Nowakowie? Uchylny, jak planuje powiat, czy wysoki, jak chciałby samorząd Elbląga? Szansą na dofinansowanie takiej inwestycji jest rządowy program „Mosty dla regionów”, który kilka dni temu ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Jest w nim jednak jeden „haczyk”. Niestety, dotyczy Elbląga.

 • 2018-08-01 Na targowisku wiele się zmienia

  Elbląg. Na targowisku wiele się zmienia

  Remont części targowiska miejskiego przy ul. Płk. Dąbka jest już na półmetku. Trwa budowa nowych pawilonów i montaż wiat do sprzedaży towarów. Zobacz zdjęcia

 • 2018-07-30 Rewolucja przemysłowa nadchodzi

  Elbląg. Rewolucja przemysłowa nadchodzi

  Jesteśmy świadkiem wielkich zmian. I to tutaj, w Elblągu. Oto firma, dla której liczy się postęp, rozwój, innowacyjność. Firma, która jest już o level wyżej. Rewolucja na polskim rynku. Amar1 pomaga firmom szybko, tanio i efektywnie wyjść z produktem do klienta. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-07-27 Kto wywiezie śmieci od elblążan

  Elbląg. Kto wywiezie śmieci od elblążan

  Szykuje się nowe rozdanie w sprawie wywozu śmieci od mieszkańców Elbląga. Miasto zostało podzielone na dwie części: połowę prawdopodobnie weźmie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, na drugą połowę został ogłoszony przetarg.

 • 2018-07-26 Dramat w Tolkmicku. Największy pracodawca zamyka zakład

  Elbląg. Dramat w Tolkmicku. Największy pracodawca zamyka zakład

  Spółka Masfrost chce zamknąć swój zakład przetwórstwa warzywno-owocowego w Tolkmicku. Pracę mają stracić 144 osoby. - Zwolnienia grupowe mają się rozpocząć w sierpniu. Spotkaliśmy się już z przedstawicielami spółki, przygotowujemy pomoc dla zwalnianych pracowników – usłyszeliśmy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu.

Google
Rek
Tabela kursów walut
Stan na: 2018-09-22 09:00
Ceny za 100 jednostek
Waluta Kupno
Sprzedaż
Dolar $ 358.00 372.00
Euro € 421.00 435.00
Funt £ 471.00 485.00
Frank CHF 373.00 387.00
Kantor Silvant
82-300 Elbląg, ul. 1 Maja 41, tel. 55 232 46 70
Czynny pn-pt 7:00-19:00, sob. 8:00-16:00
 • 2018-07-12 Serwis olejowy w utrzymaniu ruchu

  Elbląg. Serwis olejowy w utrzymaniu ruchu

  Aż 75 proc. awarii urządzeń hydraulicznych determinowane jest przez zanieczyszczony lub nieprawidłowo dobrany olej. Czystość cieczy roboczych w układach hydraulicznych stanowi podstawę do ich efektywnej oraz bezpiecznej eksploatacji. Serwis olejowy maszyn i układów hydraulicznych to kluczowe działania umożliwiające zachowanie prawidłowego utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych.

 • 2018-06-28 Czasu jest coraz mniej (śladem publikacji)

  Elbląg. Czasu jest coraz mniej <em>(śladem publikacji)</em>

  Po naszej publikacji z 25 czerwca, dotyczącej m.in. negocjacji w sprawie nowej umowy na dostawę ciepła dla mieszkańców Elbląga, otrzymaliśmy pismo od Adama Kasprzaka, rzecznika prasowego Grupy Energa.

 • 2018-06-28 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-05-17 Kiedy ZUS zmniejszy lub zawiesi świadczenie emerytalno-rentowe?

  Elbląg. Kiedy ZUS zmniejszy lub zawiesi świadczenie emerytalno-rentowe?

  Emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, muszą pamiętać, że przy dorabianiu obowiązują limity. Ich przekroczenie wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Należy pamiętać, że z osiągniętego przychodu trzeba się rozliczyć. Dodatkowe zarobki mogą spowodować, że ZUS zawiesi albo zmniejszy świadczenie emeryta lub rencisty.

 • 2018-05-15 „Biała sobota” w ZUS dla lekarzy

  Elbląg. „Biała sobota” w ZUS dla lekarzy

  Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu zaprasza lekarzy na „Białą Sobotę”. 19 maja ZUS będzie otwarty dla przedstawicieli środowiska medycznego. Będę to indywidualne konsultacje związane z wystawianiem elektronicznych zwolnień lekarskich. Odbędą się w każdej placówce ZUS.

 • 2018-05-10 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-05-07 Dzień Osób z Niepełnosprawnością w elbląskim ZUS

  Elbląg. Dzień Osób z Niepełnosprawnością w elbląskim ZUS

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Elblągu organizuje 11 maja Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Sięgnij po sukces”. Adresatami są przede wszystkim aktywne zawodowo osoby z niepełnosprawnością i ich pracodawcy.

 • 2018-04-12 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-04-06 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-04-05 Coraz więcej obcokrajowców w Elblągu

  Elbląg. Coraz więcej obcokrajowców w Elblągu

  Składki odprowadzane za obcokrajowców trafiają do ZUS – wciąż rośnie liczba legalnie zatrudnionych. Pracujących i ubezpieczonych obcokrajowców w regionie ZUS w Elblągu pod koniec 2017 roku było 1814. Do ubezpieczeń zgłoszono prawie 1000 osób obcych narodowości. Są to osoby zatrudnione oraz prowadzące własne firmy na terenie naszego kraju.

 • 2018-03-29 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-03-22 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-03-15 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-03-01 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 9
Promocja RATY 0%
AMK Wyposażenie salonu fryzjerskiego
AMK Kuchnia 1
Reklama