UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Koronawirus

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

PAP
 • 2020-03-26 Tu będzie remont

  Elbląg. Tu będzie remont

  Może remont to za duże słowo: na odcinku drogi gruntowej na ul. Wyżynnej, tam gdzie kończy się asfalt, zostaną położone płyty drogowe. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

 • 2020-02-24 Obrońców Pokoju: Ani tramwaju, ani autobusu

  Elbląg. Obrońców Pokoju: Ani tramwaju, ani autobusu

  - Dlaczego przez ulicę Obrońców Pokoju nie jeździ autobusowa komunikacja zastępcza? Zostaliśmy odcięci od świata, starsze osoby nie mają jak dostać się stąd do innych części miasta – poinformowała nas jedna z Czytelniczek. 

 • 2020-01-14 Wiele się zmieni na Grochowskiej

  Elbląg. Wiele się zmieni na Grochowskiej

  - Mieszkam tu 14 lat, a nadal wychodzimy z budynku prosto na ulicę. Nie mamy chodnika, po ciemku strach puszczać dzieci do szkoły – mówi jedna z mieszkanek ul. Grochowskiej. Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców: ulica zostanie oświetlona w tym roku, w przyszłym ma rozpocząć się modernizacja jej nawierzchni.

 • 2019-09-10 Alejka zgodna z planem

  Elbląg. Alejka zgodna z planem

  - Rozgrzebali alejkę w parku Kajki i od tygodni nic tu się nie dzieje – skarżą się okoliczni mieszkańcy. Zarząd Zieleni Miejskiej uspokaja: prace idą zgodnie z planem, termin ich zakończenia jest przewidziany na 31 października.

 • 2019-09-06 Tę klatkę trzeba wyremontować

  Elbląg. Tę klatkę trzeba wyremontować

  - Budynek przy al. Grunwaldzkiej 101 został ładnie wyremontowany z zewnątrz, ale co ze środkiem, z klatką schodową? Jest odrapana, są pęknięcia, farba odpada, widać pleśń – mówi jeden z naszych Czytelników. Zobacz zdjęcia. Zarząd Budynków Komunalnych odpowiada, że sprawę zna, wie, że remont jest potrzebny, ale nie ma na niego pieniędzy.

 • 2019-08-30 Spór o światło na klatce schodowej

  Elbląg. Spór o światło na klatce schodowej

  - Czy światło na klatce schodowej musi się włączać cały dzień? Zwłaszcza, że teraz jest długo widno i moim zdaniem nie trzeba dodatkowo doświetlać klatki - zapytała nas czytelniczka z jednego z bloków na Zawadzie.

 • 2019-07-25 Skąd się wzięły budki dla ptaków na wieżowcach

  Elbląg. Skąd się wzięły budki dla ptaków na wieżowcach

  Na remontowanych właśnie wieżowcach na osiedlu Zawada oprócz nowej elewacji pojawiają się też... budki lęgowe dla ptaków. Jak się okazuje, to wymóg Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

 • 2019-07-25 Aktywny weekend w parku Modrzewie

  Elbląg. Aktywny weekend w parku Modrzewie

  Rodzinne Marsze na Orientację, zajęcia jogi, gry parkowe to niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających park Modrzewie w najbliższą sobotę i niedzielę.

 • 2019-07-12 Bezradni wobec zepsutej windy

  Elbląg. Bezradni wobec zepsutej windy

  - Piszemy do redakcji, bo czujemy się bezradni. Dzisiaj mijają trzy tygodnie od awarii windy. Mam wrażenie, że Spółdzielnia Zakrzewo nie rozumie, jakim problemem dla niektórych mieszkańców jest brak windy – napisał do nas jeden z mieszkańców budynku przy ul. Wybickiego. Co na to spółdzielnia?

 • 2019-07-11 Remontują, ale mieszkańcy chcieli więcej

  Elbląg. Remontują, ale mieszkańcy chcieli więcej

  - Dlaczego podczas remontu placu na ul. Olkuskiej nie będą robione chodniki? - pyta nasza Czytelniczka z Zatorza. Remont rozpoczął się dziś, ale na placu na ul. Olkuskiej będą położone tylko płyty ażurowe.

 • 2019-06-27 Rekreacja na Żeglarskiej

  Elbląg. Rekreacja na Żeglarskiej

  Przy ul. Żeglarskiej i Cichej powstał kompleks sportowo-rekreacyjny, zbudowany przez Elbląską Spółdzielnię Mieszkaniową Sielanka. Mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy, nie tylko członkowie spółdzielni. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-06-18 Kiedy znikną rury z Legionów?

  Elbląg. Kiedy znikną rury z Legionów?

  O to pytają mieszkańcy okolicznych budynków. „Wielokrotnie zwracaliśmy się z apelem do EPEC, aby je wkopano w ziemię. Pozostawało to bez echa! Czy w XXI wieku nasze ulice musi szpecić taki widok, rodem z PRL z dzielnic fabrycznych?” - napisali do nas w mailu. Co na to EPEC?

 • 2019-06-06 Kiedy zniknie rudera przy Żeglarskiej? (aktualizacja)

  Elbląg. Kiedy zniknie rudera przy Żeglarskiej? <em> (aktualizacja) </em>

  Mieszkańcy ul. Żeglarskiej od lat nie mogą nic wskórać w sprawie ruiny budynku, która może zagrażać bezpieczeństwu przechodniów. - Czy musi tutaj dojść do tragedii, by wreszcie ktoś się opamiętał? – pytają. Po kilkudniowej wymianie korespondecji z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego udało nam się uzyskać odpowiedzi na interesujące nas i mieszkańców kwestie. 

 • 2019-06-06 Szarych Szeregów będzie jak nowa

  Elbląg. Szarych Szeregów będzie jak nowa

  Rusza odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów. Wczoraj (5 czerwca) został przekazany wykonawcom teren budowy. Prace powinny potrwać dwa miesiące.

Google

Sondaż portElu

 • 2019-09-06 Strefa ograniczonej prędkości na osiedlach

  Elbląg. Strefa ograniczonej prędkości na osiedlach

  Na kilku elbląskich osiedlach mieszkaniowych (gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna) trwa zastępowanie znaków „strefa zamieszkania”, znakami „strefa ograniczonej prędkości” z jednoczesnym wprowadzeniem skrzyżowań równorzędnych (znak D-48).

 • 2017-06-12 Teraz ja - Ulica jak nowa? Nie do końca!

  Elbląg. Ulica jak nowa? Nie do końca!

  Ulica Wojska Polskiego to teraz nie ta sama ulica co kiedyś! Zmodernizowane chodniki, jezdnia i parkingi. Nowe trawniki i nasadzone drzewka, wiosną kwitnące pięknymi różowo-czerwonymi kwiatkami cieszą oczy! Administrator ciągu kamienic zadbał o nowe kolorowe, energooszczędne elewacje. Odnowiono także schody i fronton budynku byłej siedziby wojewody elbląskiego.

 • 2017-02-08 Nadszedł czas „gospodyń miejskich”

  Elbląg. Nadszedł czas „gospodyń miejskich”

  Z początkiem lutego ruszyły poniedziałkowe spotkania kulinarne w Domu Sąsiedzkim na Zawodziu. W planach pieczenie chleba, warsztaty ziołolecznictwa oraz produkcji wartościowych słodkości. A wszystko w ramach pierwszego elbląskiego Koła Gospodyń Miejskich.

 • 2016-10-03 Ogród kreatywny „Zielone płuca Zawodzia”

  Elbląg. Ogród kreatywny „Zielone płuca Zawodzia”

  W Przedszkolu nr 5 przy ul. Szańcowej 9 w Elblągu odbyło się uroczyste otwarcie ogrodu kreatywnego „Zielone płuca Zawodzia”. W ogrodzie przedszkolnym powstała m.in. strefa dydaktyczna, sensoryczna, zabaw kreatywnych oraz ścieżka sprawnościowa.

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Ręcznik z haftem
Naszywka GODŁO
Reklama