UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Tu będzie remont

Tu będzie remont

2020-03-26 14:45

Może remont to za duże słowo: na odcinku drogi gruntowej na ul. Wyżynnej, tam gdzie kończy się asfalt, zostaną położone płyty drogowe. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

Obrońców Pokoju: Ani tramwaju, ani autobusu

Obrońców Pokoju: Ani tramwaju, ani autobusu

2020-02-24 16:11

- Dlaczego przez ulicę Obrońców Pokoju nie jeździ autobusowa komunikacja zastępcza? Zostaliśmy odcięci od świata, starsze osoby nie mają jak dostać się stąd do innych części miasta – poinformowała nas jedna z Czytelniczek. 

Wiele się zmieni na Grochowskiej

Wiele się zmieni na Grochowskiej

2020-01-14 14:01

- Mieszkam tu 14 lat, a nadal wychodzimy z budynku prosto na ulicę. Nie mamy chodnika, po ciemku strach puszczać dzieci do szkoły – mówi jedna z mieszkanek ul. Grochowskiej. Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców: ulica zostanie oświetlona w tym roku, w przyszłym ma rozpocząć się modernizacja jej nawierzchni.

Alejka zgodna z planem

Alejka zgodna z planem

2019-09-10 07:01

- Rozgrzebali alejkę w parku Kajki i od tygodni nic tu się nie dzieje – skarżą się okoliczni mieszkańcy. Zarząd Zieleni Miejskiej uspokaja: prace idą zgodnie z planem, termin ich zakończenia jest przewidziany na 31 października.

Strefa ograniczonej prędkości na osiedlach

Strefa ograniczonej prędkości na osiedlach

2019-09-06 13:50

Na kilku elbląskich osiedlach mieszkaniowych (gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna) trwa zastępowanie znaków „strefa zamieszkania”, znakami „strefa ograniczonej prędkości” z jednoczesnym wprowadzeniem skrzyżowań równorzędnych (znak D-48).

Tę klatkę trzeba wyremontować

Tę klatkę trzeba wyremontować

2019-09-06 12:30

- Budynek przy al. Grunwaldzkiej 101 został ładnie wyremontowany z zewnątrz, ale co ze środkiem, z klatką schodową? Jest odrapana, są pęknięcia, farba odpada, widać pleśń – mówi jeden z naszych Czytelników. Zobacz zdjęcia. Zarząd Budynków Komunalnych odpowiada, że sprawę zna, wie, że remont jest potrzebny, ale nie ma na niego pieniędzy.

Spór o światło na klatce schodowej

Spór o światło na klatce schodowej

2019-08-30 10:58

- Czy światło na klatce schodowej musi się włączać cały dzień? Zwłaszcza, że teraz jest długo widno i moim zdaniem nie trzeba dodatkowo doświetlać klatki - zapytała nas czytelniczka z jednego z bloków na Zawadzie.

Skąd się wzięły budki dla ptaków na wieżowcach

Skąd się wzięły budki dla ptaków na wieżowcach

2019-07-25 16:01

Na remontowanych właśnie wieżowcach na osiedlu Zawada oprócz nowej elewacji pojawiają się też... budki lęgowe dla ptaków. Jak się okazuje, to wymóg Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Aktywny weekend w parku Modrzewie

Aktywny weekend w parku Modrzewie

2019-07-25 09:07

Rodzinne Marsze na Orientację, zajęcia jogi, gry parkowe to niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających park Modrzewie w najbliższą sobotę i niedzielę.

Bezradni wobec zepsutej windy

Bezradni wobec zepsutej windy

2019-07-12 14:19

- Piszemy do redakcji, bo czujemy się bezradni. Dzisiaj mijają trzy tygodnie od awarii windy. Mam wrażenie, że Spółdzielnia Zakrzewo nie rozumie, jakim problemem dla niektórych mieszkańców jest brak windy – napisał do nas jeden z mieszkańców budynku przy ul. Wybickiego. Co na to spółdzielnia?

Remontują, ale mieszkańcy chcieli więcej

Remontują, ale mieszkańcy chcieli więcej

2019-07-11 14:53

- Dlaczego podczas remontu placu na ul. Olkuskiej nie będą robione chodniki? - pyta nasza Czytelniczka z Zatorza. Remont rozpoczął się dziś, ale na placu na ul. Olkuskiej będą położone tylko płyty ażurowe.

Rekreacja na Żeglarskiej

Rekreacja na Żeglarskiej

2019-06-27 14:12

Przy ul. Żeglarskiej i Cichej powstał kompleks sportowo-rekreacyjny, zbudowany przez Elbląską Spółdzielnię Mieszkaniową Sielanka. Mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy, nie tylko członkowie spółdzielni. Zobacz zdjęcia.

Kiedy znikną rury z Legionów?

Kiedy znikną rury z Legionów?

2019-06-18 11:16

O to pytają mieszkańcy okolicznych budynków. „Wielokrotnie zwracaliśmy się z apelem do EPEC, aby je wkopano w ziemię. Pozostawało to bez echa! Czy w XXI wieku nasze ulice musi szpecić taki widok, rodem z PRL z dzielnic fabrycznych?” - napisali do nas w mailu. Co na to EPEC?

Kiedy zniknie rudera przy Żeglarskiej?  (aktualizacja)

Kiedy zniknie rudera przy Żeglarskiej? (aktualizacja)

2019-06-06 15:33

Mieszkańcy ul. Żeglarskiej od lat nie mogą nic wskórać w sprawie ruiny budynku, która może zagrażać bezpieczeństwu przechodniów. - Czy musi tutaj dojść do tragedii, by wreszcie ktoś się opamiętał? – pytają. Po kilkudniowej wymianie korespondecji z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego udało nam się uzyskać odpowiedzi na interesujące nas i mieszkańców kwestie. 

Szarych Szeregów będzie jak nowa

Szarych Szeregów będzie jak nowa

2019-06-06 08:56

Rusza odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów. Wczoraj (5 czerwca) został przekazany wykonawcom teren budowy. Prace powinny potrwać dwa miesiące.

Kto zainwestuje w korty

Kto zainwestuje w korty

2019-05-17 07:01

Czy w sąsiedztwie PWSZ i hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej powstaną korty tenisowe? Miasto szuka przedsiębiorcy, który chciałby wydzierżawić teren na taką działalność i zbudować na nim korty.

Kopią na Bielanach, a mieszkańca krew zalewa

Kopią na Bielanach, a mieszkańca krew zalewa

2019-05-08 11:21

Na nowym osiedlu na Bielanach na zlecenie Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji trwa budowa kanalizacji deszczowej. Koszt inwestycji to trzy miliony złotych. - Na to, co tu się dzieje, ręce opadają – twierdzi jeden z Czytelników, który zgłosił się do naszej redakcji. Co na to EPWiK? Zobacz zdjęcia

Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Dębowej

Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Dębowej

2019-04-02 20:58

 Do pożaru poddasza budynku wielorodzinnego przy ul. Dębowej doszło dziś (2 kwietnia) przed godz. 20. Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej z obu elbląskich jednostek. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej, strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na cały budynek. Zobacz zdjęcia.

Podwórko nie do zabawy?

Podwórko nie do zabawy?

2019-03-22 14:35

"Dywan" z potłuczonego szkła na betonowych płytach, które mają służyć do gry w klasy czy w gumę. Przepełniony śmietnik, a obok niego worki z odpadami. Pomazane i zaśniedziałe tablice informacyjne, butelki po piwie leżące na przykład pod zjeżdżalnią, niedopałki i różnego rodzaju śmieci wokół ławek i nie tylko. Tak wyglądało kreatywne podwórko przy ul. Wapiennej w pierwszych dniach marca. Zobacz więcej zdjęć. 

Posprzątają trawniki na Malborskiej

Posprzątają trawniki na Malborskiej

2019-02-18 13:10

Plastikowe butelki, podarte kartony, puste paczki po papierosach, foliowe opakowania po słodyczach i wiele innych – to wszystko znajduje się na trawnikach w pobliżu budynków przy ul. Malborskiej. "Mieszkamy na wysypisku" - napisała nasza Czytelniczka.

Reklama