Kierował samochodem pod wpływem narkotyków
Policjanci z Pasłęka zatrzymali 25-latka, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim marihuanę. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Pięciu nietrzeźwych kierujących w ciągu dwóch dni
Policjanci pełniący służbę w czasie weekendu wyeliminowali z ruchu drogowego 5 nietrzeźwych kierujących. W ciągu dwóch dni przeprowadzono ponad 200 badań trzeźwości kierujących.
Prawa pracownika i pracodawcy a COVID-19
Pracodawcy i pracownicy z regionu mierzą się z nowymi wyzwaniami, jakie przyniosła ze sobą pandemia koronawirusa. 25 listopada specjaliści z inspekcji pracy udzielali im bezpłatnych porad telefonicznych dotyczących prawa pracy w trakcie zagrożenia COVID-19. Przedstawiciele inspekcji dzielą się odpowiedziami na zadane przez pracodawców i pracowników pytania na naszych łamach.
Kolizja na Teatralnej
Na ul. Teatralnej dziś (27 listopada) około godziny 17 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zobacz zdjęcia.
Pożar na Różanej
Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały dzisiaj na ul. Różanej, gdzie w jednym z budynków wybuchł pożar. W mieszkaniu na szczęście nikt nie przebywał, a strażacy szybko opanowali sytuację. Zobacz zdjęcia.
Krajanka w aucie, alkohol w garażu
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ujawnili nielegalne wyroby akcyzowe o łącznej wartości 44 tys. zł.
Zadaj pytanie notariuszowi, czyli druga elbląska edycja Dnia Otwartego Notariatu
Już w najbliższą sobotę (28 listopada) elbląscy notariusze udzielać będą bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić swój majątek. Akcja odbędzie się w ramach 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu, którą organizuje Krajowa Rada Notarialna. Elblążanie swoje pytania będą mogli zadawać zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Chciał kupić jacht, wpłacił 1000 złotych i...
Pewien 47-latek z Elbląga znalazł na portalu ogłoszeniowym jacht wystawiony za kwotę ponad 42 tysięcy złotych. Aby „zaklepać” zakup, uległ sprzedającemu i wpłacił kwotę 1000 złotych na poczet przyszłego zakupu. Wtedy też kontakt się urwał.
Uwaga na rowerzystów!
W Elblągu doszło do kolejnego wypadku z udziałem rowerzysty, który odniósł liczne obrażenia. Sprawa jest wyjaśniania przez policjantów. Słaba widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego i nieostrożność kierowców główna przyczyna takich zdarzeń. Policjanci apelują o ostrożność.
Uwaga na SMS z dopłatą do przesyłki
W Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą elbląskiej komendy prowadzone są sprawy dotyczące wyłudzeń pieniędzy metodą na link w przesłanym SMS-ie. W treści SMS-a autor podaje się za firmę kurierską i wymaga dopłaty do nadanej paczki.
Kierujący z promilami
Policjanci w ciągu minionej doby zatrzymali dwóch kierujących, u których po badaniu stwierdzono w organizmie alkohol. Jeden z nich miał 0,62, drugi 1,20 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci odzyskali skradzione urządzenia
Części obrabiarki, silnik elektryczny oraz inne elementy wyposażenia zakładu padły łupem pewnego 27-latka. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Młynarach.
Pamiętajmy o odblaskach
Piesi i rowerzyści stanowią w okresie jesienno-zimowym szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych jak i rowerzystów sprawiają, że może dochodzić do wypadków - ostrzega policja.
Skradzione elektronarzędzia wróciły do właściciela
Policjanci dzielnicowi z Posterunku Policji w Młynarach zatrzymali pewnego 19-latka, który jest podejrzany o kradzież elektronarzędzi. Sprzęt został odzyskany i trafi do prawowitego właściciela.
Golf nie do rejestracji
Na policję została zgłoszona sprawa kupna pojazdu, a właściwie niemożliwości jego zarejestrowania. Na pierwszy rzut oka dokumenty wydawały się być kompletne, jednak podczas próby rejestracji auta okazało się, że nie można go zarejestrować z uwagi na brak ciągłości umów kupna-sprzedaży.
Kierowcy jeżdżą za szybko
Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz skontrolowali 90 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Trzech z nich jechało za szybko o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.
Młoda kobieta uderzyła w drzewo
W sobotnie (21 listopada) popołudnie służby otrzymały zawiadomienie o zdarzeniu drogowym w Kamienniku Wielkim, w którym19-letnia kobieta nie zapanowała nad autem i uderzyła w drzewo.
Tragedia na osiedlu. Nie żyje 76-latek
76-letni mężczyzna zmarł w szpitalu, gdzie trafił po pobiciu przez 34-letniego mężczyznę, skazanego wcześniej za znęcanie nad inną osobą. Do tragedii doszło na osiedlu Nad Jarem.
Palił w piecu odpadami
Dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał zgłoszenie dotyczące ogromnego zadymienia z komina domku jednorodzinnego przy Osiedlu Marynarzy. Dym był gęsty i czuć było odór spalanych odpadów. Zdjęcia
Kradzież paliwa na stacji. Pomóż ustalić tożsamość mężczyzny
Policjanci z Elbląga ustalają tożsamość mężczyzny widocznego na zdjęciach monitoringu. Pochodzą one ze stacji paliw Circle w Kazimierzowie.























