15 lat temu w Elblągu... były plany na Modrzewinę
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 9 marca 2001 r. Prezydent Henryk Słonina zorganizował spotkanie dotyczące wypracowania stanowiska w sprawie lokalizacji terenów proponowanych przez miasto do włączenia do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
15 lat temu w Elblągu... zaczął się początek końca Renomy
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 26 lutego 2001 r. Rozpoczęło się wówczas postępowanie upadłościowe Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Renoma, ale wciąż istniała szansa na uratowanie firmy.
Kanał przez Mierzeję Wiślaną może być oddany do użytku do 2022 r.?
Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną może być oddany do eksploatacji w latach 2021-2022 - podano w Gdyni po posiedzeniu sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na ok. 656 mln zł - informuje tokfm.pl.
15 lat temu w Elblągu... kupcy bali się hipermarketów
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 22 lutego 2001 r. Elbląscy kupcy obawiali się konkurencji hipermarketów. Chcieli, by takie sklepy powstawały poza miastem.
Ślimakobrania na Warmii i Mazurach nie będzie
W tym roku na Warmii i Mazurach nie będzie można zbierać i skupować winniczków - zdecydował regionalny dyrektor ochrony środowiska w Olsztynie. Powodem są wyniki badań wskazujące na osłabienie populacji tego gatunku ślimaków w województwie.
15 lat temu w Elblągu... eksmitowano matkę z dziećmi
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 15 lutego 2001 r. Wówczas emocje budziła eksmisja matki z dwójką dzieci. Kobieta musiała opuścić mieszkanie w barakach na Skrzydlatej, które wyremontowała, ale, niestety, była w nim "dziką" lokatorką.
Koniec procesu, będzie dożywocie?
Zakończył się proces Samira S., obywatela Rosji, oskarżonego o zamordowanie w Gdańsku trzyosobowej rodziny. W mowie końcowej prokurator domagał się dożywocia. Mowę obrońcy odroczono do 3 marca - informuje wyborcza.trojmiasto.pl. Przypomnijmy, że Samir S. został zatrzymany w Elblągu, gdzie mieszkał od 20 lat.
Klerycy, seminarium i oskarżenie o molestowanie
Gdy Patryk zgłosił rektorowi, że był molestowany seksualnie przez kolegę kleryka, został natychmiast relegowany z seminarium duchownego. Z wilczym biletem – tak tygodnik „Polityka” pisze o historii w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Dzisiaj seminarium i Kuria Diecezji Elbląskiej wydały oświadczenie w tej sprawie.
15 lat temu w Elblągu...ruszyła budowa pierwszego hipermarketu
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 7 lutego 2001 r. Wówczas elblążanie cieszyli się na myśl o tym, że w mieście powstanie pierwsze, nowoczesne centrum handlowe.
Stutthof: zwiedzanie z tabletem śladem więźnia
Pracownicy Muzeum Stutthof z pomocą inżynierów z Politechniki Gdańskiej stworzyli aplikację, dzięki której były obóz koncentracyjny można będzie zwiedzać śladem jednego z więźniów. Bohaterem mobilnej opowieści będzie 99-letni dziś mieszkający w Gdyni Felicjan Łada.
15 lat temu w Elblągu... ruszył proces mężczyzny, który chciał zabić taksówkarza
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 29 stycznia 2001 r. Wówczas relacjonowaliśmy głośny proces 27-letniego Tomasza D., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa elbląskiego taksówkarza.
Świńska grypa w obwodzie kaliningradzkim
Już dwie osoby zmarły wskutek wirusa świńskiej grypy. Władze Kaliningradu zdecydowały się na zamknięcie szkół. Epidemia rozprzestrzenia się w całej Rosji. Polski sanepid nie potwierdził zagrożenia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, dlatego funkcjonariusze straży granicznej nie podejmują żadnych działań na granicy.
Nowy komendant wojewódzki policji
Minister spraw wewnętrznych i administracji na wniosek komendanta głównego policji powołał insp. Tomasza Klimka dotychczasowego komendanta powiatowego policji w Mrągowie na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.
Bruksela zgodzi się na przekopanie Mierzei
Rząd przekonał Komisję Europejską, że przekopanie Mierzei Wiślanej służy bezpieczeństwu Unii Europejskiej – twierdzi dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Według gazety decydujące były ubiegłotygodniowe rozmowy ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej z unijnym komisarzem ds. środowiska.
Zatrzymali podejrzanych o gwałt
Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu na trzy miesiące w związku z gwałtem na elblążance, do którego miało dojść 14 stycznia w Wielkim Wierznie. 24-latka poinformowała o tym zdarzeniu organy ścigania, mimo iż sprawcy grozili jej śmiercią, jeśli zgłosi sprawę na policję. Zatrzymani nie przyznają się do winy. Grozi im od 3 do 25 lat więzienia. Zobacz materiał Telewizji Elbląskiej.
Dyrektor TVP Historia pochodzi z Braniewa
Pochodzący z Braniewa Piotr Gursztyn został dyrektorem TVP Historia. Zastąpił on na tym stanowisku Tadeusza Doroszuka, który kierował stacją od 2009 r.
15 lat temu w Elblągu... zamontowano pierwsze kamery
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 22 stycznia 2001 r.
15 lat temu w Elblągu... zakończył się protest w Elzamie
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 4 stycznia 2001 r.
Kościół po pożarze. Ocalał zabytkowy krzyż
Z kościoła w Braniewie udało się ocalić najcenniejsze zabytki – w tym krzyż z XVI wieku, ale dach i wnętrze świątyni są zniszczone. Trwają oględziny po pożarze, pomoc zadeklarowały władze miasta.
Do zamku w Malborku ciągną tłumy
W 2015 r. Muzeum Zamkowe w Malborku odwiedziło około 518 tys. gości pochodzących z prawie 90 krajów, głównie z Niemiec, Rosji i Francji, ale też np. z Kostaryki. To rekord, tylu zwiedzających nie odnotowano w całej 55-letniej historii placówki.