Kierował bez uprawnień – sprawa trafiła do sądu
Sąd skazał pewnego 47-latka na karę 2 tysięcy złotych grzywny oraz orzekł dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. To finał sprawy która swój początek miała w grudniu 2019 roku.
Policjantem jest się również po służbie
Policjant, który po służbie robił zakupy w jednym z pasłęckich sklepów samoobsługowych, zauważył nerwowo zachowującego się mężczyznę. Chwilę później zatrzymał 21-latka, który próbował uciec z niezapłaconym towarem.
Pijani kierujący wyeliminowani z ruchu
Policjanci z Elbląga prowadzili wczoraj działania o nazwie „Trzeźwy poranek”. Po chwili można je było przemianować na "nietrzeźwy poranek", bo zatrzymano aż 3 kierujących z promilami. Reszta dnia przyniosła zatrzymanie i wyeliminowanie z ruchu kolejnych nietrzeźwych, którzy wsiedli za kierownicę. Rekordzista miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.
Sprawcy napadu na kolekturę zatrzymani
Sąd aresztował na trzy miesiące 47-latka oraz jego 34-letniego kolegę. Obaj mężczyźni są podejrzani o dokonanie rozboju na pracownicę kolektury gier liczbowych. Zdarzenie miało miejsce w Elblągu w połowie stycznia tego roku.
Czyj to tablet?
Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przyniesiono tablet znaleziony 15 lutego przy ul. Wojska Polskiego. Osoba, do której on należy, proszona jest o kontakt z policjantem pod nr telefonu 55 230 17 07 i odbiór zguby z KMP w Elblągu przy al. Tysiąclecia 3.
Strażnicy miejscy ujęli poszukiwanego
W piątek, 14 lutego do Straży Miejskiej w Elblągu wpłynęła informacja, że Komenda Miejska Policji w Elblągu poszukuje mężczyzny, który często miał być widywany w okolicach ul. Winnej 9. Był poszukiwany do odbycia kary aresztu.
O 50 km/h za dużo
Policjanci z Wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W takim przypadku osoba popełniająca to wykroczenie traci prawo jazdy na 3 miesiące oraz jest karana mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.
Nie ustąpił pierwszeństwa pieszym – zatrzymano mu prawo jazdy
Mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego poniesie konsekwencje swojego zachowania. Kierujący osobowym oplem 60-latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszym a także omijał inny pojazd, który tego pierwszeństwa pieszym udzielił. Zdarzenie zostało nagrane przez policyjny rejestrator nieoznakowanego radiowozu.
Podejrzany o kradzież w rękach policji
Policjanci z Elbląga zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Jest on podejrzewany o kradzież elektronarzędzi z budowy. Zatrzymany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Pijany kierowca zagrażał innym na drodze – zareagował obywatel
Za nic miał swoje bezpieczeństwo, stanowiąc przy tym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwego 53-latka za kierownicą powstrzymał jeden z mieszkańców gminy Pieniężno. Pamiętajmy – pijani kierowcy niosą śmierć. Widzisz? Reaguj!
Policjanci zatrzymali dilera narkotykowego
Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu w jednym z hoteli w Elblągu. Policjanci znaleźli u niego amfetaminę i marihuanę. 33-latek usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków.
Uciekał przed policją, w aucie miał narkotyki
Policjanci zatrzymali 22-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna próbował uciekać przed policjantami. W konsekwencji został zatrzymany. W jego aucie znaleziono zawiniątko z amfetaminą. Odpowie teraz za posiadanie środków odurzających oraz niezatrzymanie się do kontroli. Oba czyny są przestępstwem.
Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących
W ciągu minionej doby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Napadli na kobietę i wyrwali jej torebkę
Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch młodych mężczyzn pod zarzutem rozboju. Ofiarą napastników była 75-letnia elblążanka. Przewrócili kobietę i okradli. Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzione mienie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany dzięki reakcji obywatela
Choć miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wsiadł "za kółko". Na nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny nie pozostał obojętny pewien mieszkaniec Braniewa, który widząc jak 32-latek szykuje się do odjazdu – uniemożliwił mu to, a następnie wezwał policjantów.
Napadł na kontrolera, szuka go policja
Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu poszukuje mężczyzny, który wypchnął z autobusu kontrolera ZKM. Do zdarzenia doszło 9 grudnia 2019 roku około godz. 13:35 w Elblągu w autobusie linii nr 6.
Zatrzymany na gorącym uczynku
Policjanci zatrzymali pewnego 36-latka, który włamał się do boksu handlowego przy ul. Pestalozziego w Elblągu. Mężczyzna nie zdążył uciec przed przyjazdem policji i próbował schować się w sąsiednim boksie handlowym. Został zatrzymany. Odzyskano też skradzione przez niego przedmioty.
Policjanci ostrzegają przed brawurą
47-letni elblążanin stracił na trzy miesiące prawo jazdy za brawurową jazdę w terenie zabudowanym. Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali już 24 uprawnienia do kierowania za tzw. 50+. W ubiegłym roku były aż 264 takie przypadki. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna śmiertelnych wypadków na polskich drogach.
Usłyszał zarzut kradzieży łodzi
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 69-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego. Kryminalni podejrzewają go o kradzież łódzi. Pokrzywdzona wyceniła straty na 5 tys. zł. Policjanci nie tylko ustalili personalia sprawcy, ale odzyskali także utraconą własność.
Kradł paliwo ze stacji
20-letni mężczyzna usłyszał od policjantów kilka zarzutów kradzieży paliwa dokonanych w grudniu i styczniu 2019 i 2020 roku. Sprawca przebywa w areszcie za inne popełnione przestępstwa. Teraz odpowie przed sądem i za te.























