UWAGA!

----
Kierował bez uprawnień - sprawa trafiła do sądu

Kierował bez uprawnień – sprawa trafiła do sądu

2020-02-19 13:40

Sąd skazał pewnego 47-latka na karę 2 tysięcy złotych grzywny oraz orzekł dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. To finał sprawy która swój początek miała w grudniu 2019 roku.

Policjantem jest się również po służbie

Policjantem jest się również po służbie

2020-02-19 13:37

Policjant, który po służbie robił zakupy w jednym z pasłęckich sklepów samoobsługowych, zauważył nerwowo zachowującego się mężczyznę. Chwilę później zatrzymał 21-latka, który próbował uciec z niezapłaconym towarem.

Pijani kierujący wyeliminowani z ruchu

Pijani kierujący wyeliminowani z ruchu

2020-02-19 09:57

Policjanci z Elbląga prowadzili wczoraj działania o nazwie „Trzeźwy poranek”. Po chwili można je było przemianować na "nietrzeźwy poranek", bo zatrzymano aż 3 kierujących z promilami. Reszta dnia przyniosła zatrzymanie i wyeliminowanie z ruchu kolejnych nietrzeźwych, którzy wsiedli za kierownicę. Rekordzista miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Sprawcy napadu na kolekturę zatrzymani

Sprawcy napadu na kolekturę zatrzymani

2020-02-18 13:57

Sąd aresztował na trzy miesiące 47-latka oraz jego 34-letniego kolegę. Obaj mężczyźni są podejrzani o dokonanie rozboju na pracownicę kolektury gier liczbowych. Zdarzenie miało miejsce w Elblągu w połowie stycznia tego roku.

Czyj to tablet?

Czyj to tablet?

2020-02-17 15:31

Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przyniesiono tablet znaleziony 15 lutego przy ul. Wojska Polskiego. Osoba, do której on należy, proszona jest o kontakt z policjantem pod nr telefonu 55 230 17 07 i odbiór zguby z KMP w Elblągu przy al. Tysiąclecia 3.

Strażnicy miejscy ujęli poszukiwanego

Strażnicy miejscy ujęli poszukiwanego

2020-02-17 13:22

W piątek, 14 lutego do Straży Miejskiej w Elblągu wpłynęła informacja, że Komenda Miejska Policji w Elblągu poszukuje mężczyzny, który często miał być widywany w okolicach ul. Winnej 9. Był poszukiwany do odbycia kary aresztu.

O 50 km/h za dużo

O 50 km/h za dużo

2020-02-17 13:13

Policjanci z Wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W takim przypadku osoba popełniająca to wykroczenie traci prawo jazdy na 3 miesiące oraz jest karana mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszym - zatrzymano mu prawo jazdy

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszym – zatrzymano mu prawo jazdy

2020-02-17 13:00

Mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego poniesie konsekwencje swojego zachowania. Kierujący osobowym oplem 60-latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszym a także omijał inny pojazd, który tego pierwszeństwa pieszym udzielił. Zdarzenie zostało nagrane przez policyjny rejestrator nieoznakowanego radiowozu.

Podejrzany o kradzież w rękach policji

Podejrzany o kradzież w rękach policji

2020-02-14 13:40

 Policjanci z Elbląga zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Jest on podejrzewany o kradzież elektronarzędzi z budowy. Zatrzymany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca zagrażał innym na drodze - zareagował obywatel

Pijany kierowca zagrażał innym na drodze – zareagował obywatel

2020-02-13 13:31

Za nic miał swoje bezpieczeństwo, stanowiąc przy tym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwego 53-latka za kierownicą powstrzymał jeden z mieszkańców gminy Pieniężno. Pamiętajmy – pijani kierowcy niosą śmierć. Widzisz? Reaguj!

Policjanci zatrzymali dilera narkotykowego

Policjanci zatrzymali dilera narkotykowego

2020-02-13 12:48

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu w jednym z hoteli w Elblągu. Policjanci znaleźli u niego amfetaminę i marihuanę. 33-latek usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Uciekał przed policją, w aucie miał narkotyki

Uciekał przed policją, w aucie miał narkotyki

2020-02-13 11:52

Policjanci zatrzymali 22-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna próbował uciekać przed policjantami. W konsekwencji został zatrzymany. W jego aucie znaleziono zawiniątko z amfetaminą. Odpowie teraz za posiadanie środków odurzających oraz niezatrzymanie się do kontroli. Oba czyny są przestępstwem.

Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących

Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących

2020-02-11 12:50

W ciągu minionej doby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Napadli na kobietę i wyrwali jej torebkę

Napadli na kobietę i wyrwali jej torebkę

2020-02-10 13:25

Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch młodych mężczyzn pod zarzutem rozboju. Ofiarą napastników była 75-letnia elblążanka. Przewrócili kobietę i okradli. Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali skradzione mienie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany dzięki reakcji obywatela

Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany dzięki reakcji obywatela

2020-02-07 15:08

Choć miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wsiadł "za kółko". Na nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny nie pozostał obojętny pewien mieszkaniec Braniewa, który widząc jak 32-latek szykuje się do odjazdu – uniemożliwił mu to, a następnie wezwał policjantów.

Napadł na kontrolera, szuka go policja

Napadł na kontrolera, szuka go policja

2020-02-06 14:36

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu poszukuje mężczyzny, który wypchnął z autobusu kontrolera ZKM. Do zdarzenia doszło 9 grudnia 2019 roku około godz. 13:35 w Elblągu w autobusie linii nr 6.

Zatrzymany na gorącym uczynku

Zatrzymany na gorącym uczynku

2020-02-06 14:11

Policjanci zatrzymali pewnego 36-latka, który włamał się do boksu handlowego przy ul. Pestalozziego w Elblągu. Mężczyzna nie zdążył uciec przed przyjazdem policji i próbował schować się w sąsiednim boksie handlowym. Został  zatrzymany. Odzyskano też skradzione przez niego przedmioty.

Policjanci ostrzegają przed brawurą

Policjanci ostrzegają przed brawurą

2020-02-06 14:03

47-letni elblążanin stracił na trzy miesiące prawo jazdy za brawurową jazdę w terenie zabudowanym. Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali już 24 uprawnienia do kierowania za tzw. 50+. W ubiegłym roku były aż 264 takie przypadki. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna śmiertelnych wypadków na polskich drogach.

Usłyszał zarzut kradzieży łodzi

Usłyszał zarzut kradzieży łodzi

2020-02-05 15:05

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 69-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego. Kryminalni podejrzewają go o kradzież łódzi. Pokrzywdzona wyceniła straty na 5 tys. zł. Policjanci nie tylko ustalili personalia sprawcy, ale odzyskali także utraconą własność.

Kradł paliwo ze stacji

Kradł paliwo ze stacji

2020-02-04 15:41

20-letni mężczyzna usłyszał od policjantów kilka zarzutów kradzieży paliwa dokonanych w grudniu i styczniu 2019 i 2020 roku. Sprawca przebywa w areszcie za inne popełnione przestępstwa. Teraz odpowie przed sądem i za te.

Reklama