Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Elblągu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy to 47-latek, który jechał rowerem, drugi to również 47-latek kierujący fordem galaxy.
Narkotyki w mieszkaniu i dwójka poszukiwanych
Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę oraz o dwa lata młodszą kobietę i 29-latka. W zajmowanym przez nich mieszkaniu znaleziono pojemnik a w nim m.in. foliowe zawiniątka z białym proszkiem, woreczek z suszem oraz dwie elektroniczne wagi. Łącznie blisko kilogram narkotyków.
Zbrodnia w centrum Elbląga (aktualizacja)
Przy ulicy Janowskiej w Elblągu znaleziono ciało 65-letniej kobiety. Policja w tej sprawie zatrzymała już 26-letniego mężczyznę, a prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa.
Wypadła z drogi, dachując
Z nieznanych przyczyn kobieta kierująca fordem Ka straciła panowanie nad autem. Chociaż wypadek wyglądał naprawdę groźnie, kobiecie nic się nie stało.
Policjanci poszukują mężczyzny
Policjanci z Elbląga poszukują widocznego na zdjęciu mężczyzny, który robił zakupy a właściwie odwiedził, jeden ze sklepów drogeryjnych w Elblągu. Było to 10 marca 2020 roku.
Wyrok za jazdę bez uprawnień
Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie kierującego, który jechał bez uprawnień. Ukarany stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Policjanci ostrzegają przed brawurą.
Speed, czyli kontrola kierowców
Elbląscy policjanci podsumowali akcję kontroli kierowców. Działania prowadzili wspólnie ze specjalną grupą pościgową SPEED.
Hałasem uprzykrzał sąsiadom życie. Sąd skazał go na grzywnę
Sąd Rejonowy w Elblągu skazał na 300 zł grzywny 56-latka z Elbląga, który notorycznie zakłócał spokój swoim sąsiadom.
Do kontroli pokazał sfałszowane zaświadczenie o śmierci ojca
Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Rosji, narodowości białoruskiej, który podstępem wjechał do Polski. Do kontroli przedstawił sfałszowane zaświadczenie o śmierci swojego ojca.
Ponad 100 kierowców złapanych za zbyt szybkiej jeździe
Policjanci z elbląskiej drogówki uczestniczyli w wojewódzkich działaniach „Prędkość”. Funkcjonariusze z Elbląga ujawnili 111 przypadków przekroczeń prędkości, w tym 7 związanych „50+”. Nie odnotowali żadnego przypadku jazdy po alkoholu. Nie było także wypadków.
Bezpieczne Wakacje w Ruchu Drogowym – konkurs rozstrzygnięty
Przed dziećmi wyczekiwany czas letniego wypoczynku. Wakacje to wymarzony relaks dla małych i dużych. Jest to również czas wzmożonego ruchu na drogach. Wiedzą o tym nie tylko policjanci ale również dzieci. Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas podróży – przypominają elbląskie przedszkolaki uczestniczące w konkursie „Bezpieczne Wakacje w Ruchu Drogowym”. Pod okiem swoich opiekunów dzieci wykonały prace plastyczne przywołujące te zagadnienia.
Policjanci odnaleźli 80-letniego grzybiarza
Policjanci z Elbląga szukali zaginionego w lesie 80-latka. Mężczyzna poszedł na grzyby i tam nieszczęśliwie złamał nogę. Nie był w stanie wrócić o własnych siłach do domu. Potrzebna była pomoc. W środku lasu odnaleźli go policjanci, kilka kilometrów od zabudowań. Akcja przyniosła szczęśliwy finał. Senior trafił pod opiekę lekarzy.
Nie korzystaj z dzikich kąpielisk
Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi sezon na dzikie kąpieliska. W Elblągu jest ich kilka, a każde z nich jest niebezpieczne. Straż Miejska niemal codziennie otrzymuje zgłoszenia dotyczące kąpieli w miejscach niedozwolonych. Stara się jak najczęściej patrolować miejsca nad wodą.
Wyrzucają śmieci, gdzie popadnie
Straż Miejska w Elblągu odnotowuje coraz więcej przypadków zaśmiecania miejsc publicznych. Wyrzucamy śmieci, gdzie popadnie. Zobacz zdjęcia.
Jechał za szybko i odmówił przyjęcia mandatu. Usłyszał wyrok
Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h. Policjanci ostrzegają przed lekkomyślnością.
Poszukiwana listem gończym – Regina Tumińska
Prokuratura Rejonowa w Elblągu za przestępstwo z art. 286§1, art. 209§1. poszukuje listem gończym Reginy Tumińskiej.
Kupiłem…, ale nie zapłaciłem
„Jak znajdą kradzioną whisky w twoim plecaku, mów że to nie twój plecak. Nigdy do niczego się nie przyznawaj” – parafrazują jeden z filmowych cytatów, można uznać, że właśnie tej zasadzie hołdował jeden z trójki zatrzymanych na kradzieży w sklepie samoobsługowym. 63-letni mężczyzna zatrzymany w sklepie przez ochronę miał w plecaku dwie butelki z drogim alkoholem. Twierdził, że to nie jego plecak.
Był kompletnie pijany, uderzył w radiowóz
Policjanci z Elbląga zatrzymali 44-latka, który w stanie nietrzeźwym spowodował kolizję z radiowozem. Był tak pijany, że zasnął za kierownicą. Badanie wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji.
Przyjechał do komendy, by… zmylić pościg
Policyjny patrol wjeżdżając na teren komendy zauważył dziwnie zaparkowaną hondę accord, a w niej wystraszonego mężczyznę. Gdy policjanci zapytali go, co się stało i dlaczego tu stoi? Ten zaczął im opowiadać o tym, że był ścigany i postanowił się ukryć na parkingu komendy.
Tata policjant – mój niebieski bohater
W trakcie służby stanowczy, bezwzględni wobec przestępców, z uporem dociekający prawdy, wyciągający konsekwencje wobec tych, którzy na to zasłużyli. W domowym zaciszu natomiast – czuli i opiekuńczy, czasami przymykający oko na przewinienia swoich pociech. Silne ramiona, które na co dzień zatrzymują przestępców, po pracy stwarzają azyl bezpieczeństwa dzieciom, w oczach których są niekwestionowanymi bohaterami. W dniu ich święta – wszystkim tatom w policyjnym mundurze – życzymy spełnienia marzeń.























