UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
W parku i w hamaku

W parku i w hamaku

2020-10-20 13:20

W Elblągu pojawiły się pierwsze parkowe hamaki do wypoczynku. Trzy sztuki zamontowano w parku Modrzewie, są częścią inwestycji zrealizowanej z budżetu obywatelskiego. Jak Wam się podobają? To hit czy kit?

Miętowa rewolucja w mieście

Miętowa rewolucja w mieście

2020-09-29 10:27

Najpierw w Elblągu pojawiły się elektryczne hulajnogi do wynajęcia, teraz skutery. Do naszej redakcji zgłaszają się Czytelnicy, skarżąc się, że te pojazdy często zostawiane są w różnych miejscach, utrudniając poruszanie się pieszym i rowerzystom. A jak Wy oceniacie elektryczną rewolucję w komunikacji w mieście? To hit czy kit?

Bez dziur na Jelenią Dolinę

Bez dziur na Jelenią Dolinę

2020-09-10 12:28

Na tę chwilę czekali zapewne wszyscy, którzy chętnie wypoczywają nad jeziorem Martwym w Jeleniej Dolinie. Na drodze prowadzącej do popularnych "Smoków" kładziona jest nowa nawierzchnia. Zobacz zdjęcia. Jak Wam się podoba? To hit czy kit?

Odpocznij, ale tyłem do starówki

Odpocznij, ale tyłem do starówki

2020-07-07 12:49

W ostatnich kilkunastu miesiącach w Elblągu zamontowano 140 nowych ławek, w tym roku przybędzie ich ponad 80. - Fajnie, że są, ale dlaczego na przykład na ul. Warszawskiej zamontowano je tyłem do starówki? Przecież lepiej byłoby, gdyby można było odpocząć w takim miejscu z widokiem na rzekę i Starego Miasto niż na przejeżdżające Warszawską auta... - zauważa nasza Czytelniczka. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Śmietnik z drzewem w środku

Śmietnik z drzewem w środku

2020-05-12 10:55

Jedna ze wspólnot mieszkaniowych przy al. Grunwaldzkiej buduję altanę śmietnikową wokół... rosnącego tutaj drzewa. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Nowe oblicze Światowida

Nowe oblicze Światowida

2020-05-04 13:14

Centrum Spotkań Europejskich Światowid odsłoniło swoje nowe oblicze. Zobacz zdjęcia. Jak Wam się podoba nowa elewacja? To Waszym zdaniem hit czy kit?

Jak promuje się region

Jak promuje się region

2020-03-05 15:19

Kosztował 139 tysięcy złotych, ma promować województwo warmińsko-mazurskie w kraju i świecie jako region na każdą porę roku. Czy Waszym zdaniem ten film to hit czy kit?

Elektroniczna pomoc dla pasażerów

Elektroniczna pomoc dla pasażerów

2020-02-06 15:00

Na placu Dworcowym pojawiły się już tablice elektroniczne z informacją dla pasażerów i biletomaty. Umowa z wykonawcą przewiduje, że będą działać najpóźniej pod koniec marca, choć urzędnicy mają nadzieję, że stanie się to już w lutym. Jak Wam się ta nowość podoba? To hit czy kit?

Ławki na słońce

Ławki na słońce

2019-12-30 08:00

Na starówce stanęły dwie ławki solarne – z dostępem do internetu i możliwością ładowania sprzętu elektronicznego. Mają też stojaki, w których można zaparkować rower. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Perła elbląskiej secesji

Perła elbląskiej secesji

2019-12-20 08:21

Tak inwestor nazwał kamienicę przy ul. Rybackiej, która wkrótce zostanie oddana do użytku, a niedawno odsłoniła swoje oblicze. Jak Wam się podoba ta rekonstrukcja? To Waszym zdaniem hit czy kit? Dla porównania zamieszczamy również zdjęcie przedwojennej kamienicy.

Schody z szykanami

Schody z szykanami

2019-10-24 13:15

100 tysięcy złotych kosztowała budowa schodów, wraz z pojazdem dla wózków i rowerów, prowadzących z ul. Traugutta w stronę parku Dolinka. By ograniczyć zapędy miłośników tzw. downhillu, w poprzek podjazdu zamontowano dodatkowe barierki. Waszym zdaniem to hit czy kit?

Turysta na właściwej ścieżce

Turysta na właściwej ścieżce

2019-08-26 13:57

Do końca sierpnia potrwa znakowanie ścieżek dydaktycznych śladem form przestrzennych, parków i zabytków Starego Miasta. W wielu miejscach pojawiły się już kierunkowskazy i tablice informacyjne. Jak Wam się podobają, to może być turystyczny hit czy kit?

Sąd pod słupkami

Sąd pod słupkami

2018-03-01 10:12

Pod nowy sąd, który powstał przy ul. płk. Dąbka, kierowcy nie dojadą od strony pl. Jagiellończyka i Teatralnej. Dostępu bronią dwa rzędu nieuchylnych słupków. Dlaczego aż dwa? - pyta jeden z Czytelników. Poszliśmy tym tropem. Waszym zdaniem to hit czy kit?

W Elblągu powstanie miejska plaża

W Elblągu powstanie miejska plaża

2017-12-21 10:18

Dzisiaj pierwszy dzień zimy, ale my mamy informację, która może Czytelników rozgrzać. W przyszłym sezonie w Elblągu ma powstać... miejska plaża. Taki jest pomysł klubu radnych PO, który został uwzględniony w projekcie przyszłorocznego budżetu Elbląga. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Miasto nie poszalało z szaletem

Miasto nie poszalało z szaletem

2017-09-14 15:13

To miał być sześcian pierwszej potrzeby. Dość luksusowy - z podgrzewaną podłogą, z elewacją w kolorze drewna, a nawet z podświetlanym oknem reklamowym. Luksus kosztuje więc na toaletę wolnostojącą - bo o niej mowa - miasto zamierzało przeznaczyć 100 tys. zł. Chętni do realizacji zadania zgłosili się, jednak przetarg został unieważniony bez podania przyczyny. - Mieliśmy takie prawo i z niego skorzystaliśmy - ucinają urzędnicy. I w ten sposób elblążanie z toalety, która już zdążyła wzbudzić emocje, nie skorzystają. Taka toaleta to hit czy kit?

Garażowiec w sercu starówki

Garażowiec w sercu starówki

2016-11-10 10:23

Na starówce ma powstać wielopoziomowy garażowiec. By to było możliwe, prezydent Elbląga chce zmienić plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na listopadową sesję Rady Miejskiej. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Reklama