UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Dziesięć tysięcy absolwentów PWSZ w Elblągu

Dziesięć tysięcy absolwentów PWSZ w Elblągu

2020-07-06 13:30

Mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu opuścił 10-tysięczny absolwent. Dyplom z numerem 10 000 otrzymał Daniel Gliński, który studiował tu ekonomię o specjalności ekonomika procesów logistycznych.

Praktyka czyni pracownika, czyli nowe pracownie w ZSIŚiU

Praktyka czyni pracownika, czyli nowe pracownie w ZSIŚiU

2020-07-02 14:50

W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług zaprezentowano dziś (2 lipca) nową pracownię systemów energetyki odnawialnej. Powstała ona w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Elblągu – etap II". Zobacz zdjęcia.

Logopedia nowym kierunkiem na PWSZ w Elblągu

Logopedia nowym kierunkiem na PWSZ w Elblągu

2020-06-30 14:21

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu otrzymała pozytywną decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie nadania uprawnień do prowadzenia studiów I i II stopnia na kierunku logopedia - poinformował prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor uczelni, podczas konferencji prasowej.

Nie żałuję, że studiuję w Elblągu <em> (opinia) </em>

Nie żałuję, że studiuję w Elblągu (opinia)

2020-06-30 07:00

Pomysł na studia za granicą pojawił się pod koniec dziewiątej klasy, a wraz z nim nowe pytania: gdzie się uczyć? Na którym uniwersytecie? Naukę w jakim języku wybrać? Pozostawała też kwestia nauki języka polskiego – pisze Oleksandra Shabinska, pochodząca z Ukrainy, która zdecydowała się ostatecznie na studiowanie w Elblągu. 

Maska na twarzy, świadectwo w ręku i można zaczynać wakacje

Maska na twarzy, świadectwo w ręku i można zaczynać wakacje

2020-06-26 12:26

Dziś (26 czerwca) uczniowie doczekali się upragnionych wakacji, wolnych od e-learningu wymuszonego przez pandemię COVID-19. Jak wygląda zakończenie roku szkolnego w dobie koronawirusa? Zobacz zdjęcia.

Z wizytą u techników

Z wizytą u techników

2020-06-25 16:21

Koniec roku szkolnego już jutro. My wpadliśmy z gospodarską wizytą do Zespołu Szkół Technicznych, który otrzymał sprzęt do szkolnych laboratoriów o wartości ponad miliona złotych. Co zmieni się w ZST? Zobacz zdjęcia.

Najpierw dezynfekcja, później odbiór świadectwa

Najpierw dezynfekcja, później odbiór świadectwa

2020-06-25 07:00

Zakończenie roku szkolnego i związane z nim rozpoczęcie wakacji to dzień, na który czeka wielu uczniów. W tym roku, jak wiele innych wydarzeń, będzie ono wyglądać nieco inaczej ze względu na pandemię koronawirusa.

II LO wśród 100 najlepszych liceów w Polsce według Newsweeka

II LO wśród 100 najlepszych liceów w Polsce według Newsweeka

2020-06-18 18:08

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi jako jedyne z elbląskich liceów znalazło się w pierwszej setce tego typu szkół w rankingu "Newsweek Polska".  

Zrzutka na remont SP 9

Zrzutka na remont SP 9

2020-06-18 07:00

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Elblągu rozpoczęli zbiórkę na remont placówki. „Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w stworzeniu godnych warunków do nauki dla obecnych i przyszłych uczniów tej placówki” - napisali w apelu pod zbiórką, prowadzoną na jednym z portali.

Najpierw dezynfekcja, potem obliczenia. Ósmoklasiści piszą egzamin z matematyki

Najpierw dezynfekcja, potem obliczenia. Ósmoklasiści piszą egzamin z matematyki

2020-06-17 10:27

Uczniowie klas VIII kontynuują zmagania kończące ich przygodę ze szkołą podstawową. Dziś podchodzą do egzaminu z matematyki. Zobacz zdjęcia.

Informator dla ósmoklasistów. Jak wybrać szkołę?

Informator dla ósmoklasistów. Jak wybrać szkołę?

2020-06-16 14:19

894 absolwentów szkół podstawowych rozpoczęło egzaminy kończące szkołę podstawową. Po trzech dniach zmagań tegoroczni ósmoklasiści staną przed ważnym wyborem szkoły ponadpodstawowej. To trudna, odpowiedzialna i ważna decyzja, która może zaważyć na całym późniejszym życiu.

Kosmiczne badanie w polskim wydaniu

Kosmiczne badanie w polskim wydaniu

2020-06-13 14:00

- Dziesięcioro studentów Politechniki Gdańskiej, w tym dwie elblążanki, realizują projekt Stardust. Polega on na wysłaniu balonu stratosferycznego wraz z oprzyrządowaniem na wysokość 30 km – mówi Dominika Tomaszewska, jedna z osób zaangażowanych w inicjatywę. Misja polegać będzie na poborze mikroorganizmów z tej wysokości i przebadanie ich później w laboratorium.

EUH-E: O stresie podczas pandemii

EUH-E: O stresie podczas pandemii

2020-06-10 09:30

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna zaprasza wszystkich zainteresowanych na trzygodzinne bezpłatne warsztaty pn.„Stres nasz niecodzienny (COVID-19)”  - które odbędą się on-line 24 czerwca  2020 r (środa) o godzinie 17. 

Uczennica III LO laureatką ogólnopolskiego konkursu

Uczennica III LO laureatką ogólnopolskiego konkursu

2020-06-09 18:09

Uczennica III LO Julia Kalkowska została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Zemsta za niepodległość! Ziemianie - ofiary dwóch agresorów”

"To jest ciężka, odpowiedzialna praca"

"To jest ciężka, odpowiedzialna praca"

2020-05-28 14:52

- To nie jest tak, że człowieka zauroczy gronostaj i łańcuch na szyi. To jest ciężka, odpowiedzialna praca, a biorąc pod uwagę zaufanie, jakim obdarzyła mnie społeczność naszej uczelni, chcę i muszę się z tego obowiązku należycie wywiązać – mówił podczas konferencji prasowej w czwartek (28 maja) dr inż. Jarosław Niedojadło, rektor-elekt Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Podstawówki trochę mniej puste

Podstawówki trochę mniej puste

2020-05-25 16:28

Od dziś (25 maja) rodzice dzieci z klas I-III mogą posłać swoje pociechy do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Dodatkowo uczniowie klas VIII szkół podstawowych mają możliwość konsultacji przed zbliżającymi się egzaminem. Jak wygląda powrót dzieci do podstawówek w Elblągu po przerwie spowodowanej pandemią? Zobacz zdjęcia.

PWSZ w Elblągu ma nowego rektora

PWSZ w Elblągu ma nowego rektora

2020-05-22 13:47

W piątek (22 maja) Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu wybrało dr inż. Jarosława Niedojadło, prof. uczelni na funkcję rektora PWSZ w Elblągu na kadencję 2020-2024.

Studenci PWSZ bronili się online

Studenci PWSZ bronili się online

2020-05-19 15:20

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu z Instytutu Ekonomicznego obronili prace licencjackie w domu, przed monitorem swojego komputera. To pierwsze takie wydarzenie w historii uczelni i efekt zawieszenia zajęć na uczelniach na czas kwarantanny w związku koronawirusem. Zaliczenia, egzaminy i obrony prac dyplomowych online stają się faktem. Uczelnie muszą radzić sobie w nowej sytuacji.

Nie taki łatwy powrót do szkoły

Nie taki łatwy powrót do szkoły

2020-05-14 22:13

W grupach w klasach I-III może przebywać maksymalnie 12 uczniów, w wyjątkowych przypadkach 14. Każda grupa powinna mieć w miarę możliwości wyznaczoną stałą salę do zajęć, w której powierzchnia na osobę nie powinna być mniejsza niż 4 m kw. To tylko niektóre z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkół podstawowych, które od 25 maja mogą wznowić naukę w klasach I-III.

Sukces uczennicy III LO

Sukces uczennicy III LO

2020-05-06 09:31

Karolina Szczepańska, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego została finalistką VII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Reklama