UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Czy boisko przy SP 23 doczeka się remontu?

Czy boisko przy SP 23 doczeka się remontu?

2020-11-26 14:00

- Proszę o zainteresowanie się boiskiem szkolnym przy podstawówce nr 23. To miejsce jest zaniedbane od 25 lat – pisze do nas Czytelniczka. Pisaliśmy już o tej sprawie na naszych łamach, ale dzisiaj do niej ponownie wracamy, sprawdzając co zmieniło się w planach władz miasta dotyczących tego miejsca. 

Elbląscy studenci powalczą w sieci

Elbląscy studenci powalczą w sieci

2020-11-26 07:00

„Nasza e-sportowa drużyna Pytony wystąpi w lidze AZS Edu Esports. Razem z nami w grupie znajdują się zespoły Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie" - informuje PWSZ w Elblągu. My z kolei dopytujemy Arkadiusza Matuszewskiego z drużyny Pytonów, o co chodzi w tej rywalizacji. 

O prawach konsumenta w dobie pandemii

O prawach konsumenta w dobie pandemii

2020-11-25 11:42

W piątek, 27 listopada, odbędzie się konferencja online pod tytułem "Prawa konsumentów w dobie pandemii COVID-19". Organizują ją Instytut Ekonomiczny PWSZ w Elblągu i Miejski Rzecznik Praw Konsumentów. Początek o godz. 10. 

Stypendia dla najzdolniejszych

Stypendia dla najzdolniejszych

2020-11-13 13:08

178 najzdolniejszych uczniów klas ósmych i siódmych szkół podstawowych otrzymało stypendia na wyrównywanie szans edukacyjnych za bardzo dobre wyniki i wybitne osiągnięcia w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020.

Czytelniczka: Dla kogo są świetlice szkolne?

Czytelniczka: Dla kogo są świetlice szkolne?

2020-11-12 12:03

Od 9 listopada również dzieci z klas 1-3 przeszyły na zdalne nauczanie. - Rodzice, którzy nie mają odpowiednich sprzętów i łącza internetowego również mają prawo odprowadzać dzieci na świetlicę rano i odbierać je po pracy. Żadna dyrekcja szkoły o tym nie mówi – pisze w liście do naszej redakcji Czytelniczka. O wyjaśnienie, jak obecnie funkcjonują świetlice szkolne poprosiliśmy Urząd Miejski w Elblągu.

Elbląskie szkoły wyższe jeszcze bardziej zdalne

Elbląskie szkoły wyższe jeszcze bardziej zdalne

2020-10-23 16:40

Od soboty, 24 października cała Polska ma znaleźć się w strefie czerwonej, co spowodowane jest rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W związku z tym na zdalne nauczanie mają przejść szkoły ponadpodstawowe i wyższe, na nauczaniu stacjonarnym pozostają tylko dzieci w klasach I-III i przedszkolach. Nowe decyzje w związku z obecną sytuacją zapadły dziś w elbląskiej PWSZ.

Inauguracja w cieniu pandemii

Inauguracja w cieniu pandemii

2020-10-19 12:32

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbyła się dziś (19 października) inauguracja roku akademickiego 2020/2021. Ze względu na pandemię koronawirusa miała ona charakter zamknięty. Zobacz zdjęcia.

Na uczelni o samorządzie

Na uczelni o samorządzie

2020-10-09 11:40

9 października Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zorganizowała ogólnopolską konferencję naukową „Samorząd terytorialny w Polsce – stan obecny i perspektywy”. Odbyła się z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego w naszym kraju i ze względu na epidemię koronawirusa była przeprowadzona w formie zdalnej. Zobacz, o czym dyskutowali naukowcy. 

Uczelnia objęła patronat nad IV LO

Uczelnia objęła patronat nad IV LO

2020-10-05 15:57

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna objęła patronat nad klasą sportową o profilu piłki ręcznej z elementami fizjoterapii w IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu. Oznacza to, że uczniowie IV LO będą uczestniczyć w wybranych zajęciach na kierunku fizjoterapia, prowadzonym przez uczelnię.

Następna firma lotniskowa zainteresowana współpracą z elbląską szkołą

Następna firma lotniskowa zainteresowana współpracą z elbląską szkołą

2020-10-05 13:50

Akademia LS to projekt skierowany do uczniów szkół średnich, kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Kierunek ten staje się coraz bardziej popularny, nie tylko na rynku edukacyjnym naszego miasta, ale i całej Polski.  

Laptopy dla uczniów podstawówek

Laptopy dla uczniów podstawówek

2020-10-02 12:28

Kolejne 63 laptopy trafiają do elbląskich szkół. Sprzęt zakupiony został z rządowego programu pn. "Zdalna Szkoła Plus", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Kolejne 4 mln na rozwój szkolnictwa zawodowego

Kolejne 4 mln na rozwój szkolnictwa zawodowego

2020-10-01 13:11

Elbląski samorząd otrzymał kolejne środki unijne na rozwój szkolnictwa zawodowego. Tym razem ponad 4 mln złotych dofinansowania przeznaczone będzie na realizację projektu pn. Mistrzowie zawodu – wzrost jakości kształcenia zawodowego w Elblągu.

Projekt EUH-E i ZUS: "Akademia Ubezpieczeń Społecznych"

Projekt EUH-E i ZUS: "Akademia Ubezpieczeń Społecznych"

2020-09-18 15:18

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna i Zakład Ubezpieczeń Społecznych będą współpracować przy realizacji projektu "Akademia Ubezpieczeń Społecznych".

Stacjonarnie, zdalnie, hybrydowo

Stacjonarnie, zdalnie, hybrydowo

2020-09-17 14:40

Wiemy już, jak wygląda rzeczywistość nauki w szkołach podstawowych i średnich w czasie pandemii. Elbląskie szkoły wyższe właśnie poinformowały, jak będzie wyglądał nadchodzący rok akademicki.

Narodowe Czytanie „Balladyny” w I LO

Narodowe Czytanie „Balladyny” w I LO

2020-09-10 11:42

Miejskie obchody Narodowego Czytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

Czytelniczka: Czy powinno się łączyć zajęcia w szkole w czasie pandemii?

Czytelniczka: Czy powinno się łączyć zajęcia w szkole w czasie pandemii?

2020-09-09 12:20

- Dowiedziałam się, że w SP nr 25 będzie miało miejsce łączenie lekcji informatyki między klasami – informuje nas nasza Czytelniczka. - W czasie pandemii takie działania wydają się mocno nieuzasadnione, bo w innych kwestiach podjęto próby małej rotacji dzieci, zmianę godzin przerw itd. - komentuje.

"Zrobić coś dla siebie". Inauguracja roku UTWiON

"Zrobić coś dla siebie". Inauguracja roku UTWiON

2020-09-08 13:49

„Gaudeamus igitur” – głoszą słowa pieśni, wykonywanej w czasie uroczystości akademickich. Wybrzmiały dziś (8 września) także w Kinie Światowid, bo to tam miała miejsce inauguracja roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Zobacz zdjęcia.

Pierwsze dni szkoły okiem władz miasta

Pierwsze dni szkoły okiem władz miasta

2020-09-07 15:10

Dziś (7 września) odbyła się zorganizowana przez Urząd Miejski konferencja prasowa, dotycząca przede wszystkim pierwszego tygodnia funkcjonowania szkół. Poruszono m.in. kwestię organizacji komunikacji miejskiej w roku szkolnym.

Radny: "Szuka się oszczędności kosztem dzieci". Wiceprezydent: "To zagrywka polityczna" <em> (aktualizacja) </em>

Radny: "Szuka się oszczędności kosztem dzieci". Wiceprezydent: "To zagrywka polityczna" (aktualizacja)

2020-09-07 13:25

- Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego, a do tej pory nie ma żadnej reakcji, choć obiecywano, że temat będzie rozpatrzony - pisze w liście do naszej redakcji Marek Pruszak, radny i przewodniczący Komitetu Miejskiego PiS w Elblągu. Porusza w nim między innymi sprawę "pogorszenia warunków nauczania ponad 450 dzieci w 6 elbląskich szkołach". Dzisiaj (7 września) do interwencji radnego odniósł się wiceprezydent Janusz Nowak. 

Powrót do szkoły po pół roku

Powrót do szkoły po pół roku

2020-09-01 13:31

- To, że mamy wchodzić w maseczkach na rozpoczęcie roku, to było wiadomo już od lipca – mówi Maciej, który rozpoczyna w tym roku szkołę średnią. – Mamy być w dwumetrowych odstępach w klasach i wszystko ma trwać jak najkrócej – dodał. Uczniowie rozpoczęli dziś (1 września) kolejny rok szkolny. Pandemia koronawirusa sprawiła, że ten dzień wygląda nieco inaczej niż zwykle. Zobacz zdjęcia z ZSM i III LO.

Reklama