UWAGA!

Zapraszamy na debatę prezydencką portEl.pl przed II turą

Zapraszamy na debatę prezydencką portEl.pl przed II turą

2024-04-15 10:13

W środę, 17 kwietnia, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl organizuje debatę prezydencką przed drugą turą wyborów, w której zmierzą się Michał Missan i Andrzej Śliwka. Odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej z udziałem publiczności, będzie również transmitowana na żywo. Wejściówki na debatę rozeszły się w poniedziałek w niewiele ponad godzinę

Dni w kolorze nadziei

Dni w kolorze nadziei

2024-04-14 16:07

Pola Nadziei to trwająca w ten weekend akcja, która przypomina o elbląskim hospicjum i jego pacjentach. W zamian za wsparcie darczyńcy elbląskiego hospicjum otrzymują żonkile, które są symbolem nadziei dla ciężko chorych.

Planszówki przyciągają elblążan

Planszówki przyciągają elblążan

2024-04-14 11:25

Trwa 4. El Festiwal Planszówkowy Zawrót Głowy w Bibliotece Elbląskiej (13-14 kwietnia). Chętnych na spędzanie czasu przy planszówkach nie brakuje. Zobacz zdjęcia.

Galeria pod psem i kotem (odc. 308)

Galeria pod psem i kotem (odc. 308)

2024-04-14 11:00

Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

Konsumenci powinni rozumieć trudności sklepów (Głos z przeszłości, odc. 140)

Konsumenci powinni rozumieć trudności sklepów (Głos z przeszłości, odc. 140)

2024-04-14 08:00

- Wielu mieszkańców Elbląga z zaciekawieniem ogląda wędrujący po mieście pocisk armatni dużego kalibru, który przenoszony jest z miejsca na miejsce – pisała prasa w 1950 r.

Adam Bodnar w Elblągu o sędziach, praworządności i wyborach

Adam Bodnar w Elblągu o sędziach, praworządności i wyborach

2024-04-13 18:56

- Senat był w zasadzie jedynym miejscem, gdzie odbywały się dyskusje, porządne dyskusje dotyczące różnych ustaw związanych z sądownictwem, doskonale pamiętam te chwile, gdy były protesty za oknami senatu, a w senacie jeszcze trwały te wielogodzinne debaty. Pamiętam słowa pana sędziego Stanisława Zabłockiego, że o wolnych sądach będą pamiętać wolni ludzie - wspominał podczas dzisiejszej (13 kwietnia) konferencji prasowej minister sprawiedliwości Adam Bodnar, który jako reprezentant rządu Donalda Tuska odwiedził Elbląg przed drugą turą wyborów samorządowych. Zobacz zdjęcia.

"Zginęli za to, że byli polskimi patriotami"

"Zginęli za to, że byli polskimi patriotami"

2024-04-13 14:02

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbyły się dziś (13 kwietnia) przy Krzyżu Katyńskim w Elblągu. Tradycyjnie podczas uroczystości miał miejsce apel pamięci, żołnierze wystrzelili salwę honorową, delegacje złożyły pod krzyżem kwiaty. Zobacz zdjęcia.

Młodzież o warszawskim zrywie powstańczym

Młodzież o warszawskim zrywie powstańczym

2024-04-13 12:05

- Czy dziś podjęlibyście decyzję o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego? Mając świadomość, że będziecie bronili wolności, godności, walczyli o prawdę. Jesteście po 5 latach strasznej wojny, strasznych morderstw i powstanie może je przerwać. Ale macie też świadomość, jak wielką tragedię możecie sprowadzić? Patrzycie na to z dzisiejszej perspektywy - zapytał przedstawicieli elbląskich liceów prof. UG Piotr Niwiński prowadzący panel dyskusyjny „Powstanie Warszawskie - blaski i cienie“. Panel był jednym z elementów konferencji naukowej, która odbyła się w czwartek (11 kwietnia) w Bibliotece Elbląskiej. Zobacz zdjęcia.

Na rubieżach miasta  (Opowieści o Dąbrowie, odc. 9)

Na rubieżach miasta (Opowieści o Dąbrowie, odc. 9)

2024-04-13 10:30

Publikacja odc.8 „Opowieści o Dąbrowie” wywołała spory oddźwięk wśród czytelników. Ich trzecia część obeszła się z autorem i zgłaszaną przez niego problematyką dość szorstko. Ich komentarze zdawały się sugerować, że owszem, mogę pisać o dalszej i bliższej historii Dąbrowy, ale żeby przypominać o jej współczesnych potrzebach !? Tego już za wiele! Jak mieszkasz na Dąbrowie, nie masz prawa do miejskiej infrastruktury, bo masz ją sobie sam wybudować. „Widziały gały co brały!” - skwitował ktoś…

Czas na quiz. Elbląg i kobiety

Czas na quiz. Elbląg i kobiety

2024-04-13 09:00

Kolejna sobota, kolejny quiz. Tym razem o kobiecej stronie Elbląga.

Dawno temu w Elblągu... rozpoczął się sezon żeglarski

Dawno temu w Elblągu... rozpoczął się sezon żeglarski

2024-04-13 07:00

W niedzielę wieczorem aresztowano robotnika Alfreda Enitza z ulicy Słonecznej (niem. Sonnenstraße). Mężczyzna upił się i rozbił w swoim mieszkaniu różne przedmioty, po czym chwycił za broń i wyleciał na ulicę, gdzie straszył każdego, kto się do niego zbliży, że go zastrzeli. By zapobiec nieszczęściu, wezwano na miejsce funkcjonariusza policji, który aresztował szalejącego mężczyznę - pisała prasa w 1901 r.

Wracają Pola Nadziei

Wracają Pola Nadziei

2024-04-12 13:53

Już w nadchodzący weekend (13-14 kwietnia), kilkuset wolontariuszy włączy się w akcję Pola Nadziei na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Ich pomoc jest niezwykle cenna, a kwiatek żonkila, który ofiarują w zamian za wsparcie, stanowi symbol nadziei dla naszych ciężko chorych pacjentów. Dzięki zaangażowaniu setek wolontariuszy, akcja Pola Nadziei ma możliwość przypominania o osobach chorych i cierpiących oraz zbierania funduszy na wsparcie opieki hospicyjnej. W tym roku wolontariusze będą działać na ulicach, w szkołach, przedszkolach oraz sklepach na terenie miasta.

Nareszcie weekend. Planszówki, sport i auta

Nareszcie weekend. Planszówki, sport i auta

2024-04-12 12:00

Kolejny tydzień za nami, wreszcie nadchodzi upragniony weekend. Jak możemy wykorzystać nadchodzące dni w Elblągu?

Niszczyciele w kanale przez Mierzeję

Niszczyciele w kanale przez Mierzeję

2024-04-12 11:27

- Niszczyciele min proj. 258 ORP Albatros (602) i ORP Mewa (603) prowadziły działania na obszarze Zatoki Gdańskiej - informuje portal gospodarkamorska.pl.

84. rocznica Mordu Katyńskiego   

84. rocznica Mordu Katyńskiego   

2024-04-12 05:50

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Antonim Czyżykiem zapraszają na uroczystość obchodów 84. rocznicy Mordu Katyńskiego, która odbędzie się w najbliższą sobotę - 13 kwietnia 2024 r. o godz. 12:00 przy Krzyżu Katyńskim na Cmentarzu Agrykola.

PiS o władzy absolutnej, likwidacji szkół i testosteronie u młodych panów

PiS o władzy absolutnej, likwidacji szkół i testosteronie u młodych panów

2024-04-11 21:29

Jak niebezpieczne może być skupienie władzy w jednych rękach przekonywali podczas dzisiejszej (11 kwietnia) konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości. Odnieśli się także do wypowiedzi Michała Missana, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga, w sprawie niżu demograficznego i szkolnictwa, która padła podczas debaty zorganizowanej przez portel.pl. Kwestią poruszaną podczas konferencji był również opublikowany kilka dni temu przez elbląskie media film, na którym radny-elekt PiS bije mężczyznę.

Paweł Rodziewicz: nie zatrzymujemy się

Paweł Rodziewicz: nie zatrzymujemy się

2024-04-11 17:18

- Będziemy starali się realizować nasze postulaty oddolnie, działając społecznie - zapowiada Paweł Rodziewicz, który podczas czwartkowej (11 kwietnia) konferencji prasowej podsumował swoją kampanię wyborczą. Powiedział również na kogo byłby skłonny oddać swój głos w drugiej turze wyborów na prezydenta Elbląga.

Sprawdź, czy jest dla ciebie praca

Sprawdź, czy jest dla ciebie praca

2024-04-11 13:28

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza do zapoznania się z aktualnymi ofertami zatrudnienia.

Sukces uczniów w konkursie First Lego League

Sukces uczniów w konkursie First Lego League

2024-04-11 12:53

Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu może z dumą ogłosić, że drużyna X-Bricks osiągnęła znaczący sukces w ogólnopolskim finale konkursu FIRST LEGO League. Zajęliśmy w kategorii innowacyjny projekt pierwsze miejsce, a w ogólnej klasyfikacji pomimo zaciętej konkurencji, X-Bricks zajął czwarte miejsce, co dowodzi zarówno ich umiejętności technicznych, jak i zdolności do kreatywnego myślenia.

Matematyczna powtórka w ANS

Matematyczna powtórka w ANS

2024-04-11 12:30

Do matury niecały miesiąc. Aby ją zdać, trzeba uzyskać minimum 30 procent z każdego z obowiązkowych przedmiotów. Dla większości uczniów wyzwaniem od lat jest matematyka. Z tego powodu, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu po raz trzeci zorganizowała w czwartek (11 kwietnia) Wielką Powtórkę przed Maturą z Matematyki dla uczniów szkół średnich z województwa warmińsko-mazurskiego i okolic. - Z matematyki idzie mi średnio. W szkole mieliśmy dwie matury próbne, ale uważam, że powinno być ich więcej - przyznaje Agata, uczennica z Nowego Dworu. Zdjęcia.

Reklama