Rycerz Zjednoczonej Prawicy
To tytuł reportażu, jaki na swojej antenie wyemitowała TVP Info. Poświęcony jest Michałowi Gzowskiemu, obecnemu radnemu powiatu elbląskiego z Tolkmicka, który za czasów rządów PiS był rzecznikiem prasowym Lasów Państwowych i osobą – jak wskazują dziennikarze – odpowiedzialną za wydawanie milionów złotych z budżetu LP na promocję Suwerennej Polski, której Michał Gzowski jest członkiem.
Wyższe kary dla sprawców napadu na Żabkę
Sąd Okręgowy w Elblągu podwyższył karę dla dwóch sprawców napadu na Żabkę w Elblągu. Rozprawa apelacyjna odbyła się w czwartek (20 marca).
Bieg Nadziei. Razem dla najbardziej potrzebujących
Już niebawem w zielonym sercu Elbląga odbędzie się coroczne wydarzenie, które łączy pasję do biegania z najpiękniejszą misją – pomocą dla potrzebujących. VI Bieg i Marsz Nadziei to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w charytatywnej inicjatywie na rzecz Hospicjum Elbląskiego. To zaproszenie do aktywnego działania, ale przede wszystkim do ofiarowania kawałka siebie dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Zapisy właśnie wystartowały.
Oni wygrali drugą część książki Tajemnice Masihi
„Tajemnice Masihi. W blasku jutra” to druga książka z serii elblążanki Martyny Pestrakiewicz skierowanej, jak podkreśla sama autorka, nie tylko do młodzieży. Książkę można wygrać w naszym konkursie.
Oferty pracy w Elblągu
Powiatowy Urząd w Pracy w Elblągu zaprasza do przejrzenia aktualnych ofert zatrudnienia.
Wykazali się wiedzą o gospodarce i funduszach unijnych
Miłosz Gajc z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu wygrał czwartą edycję Konkursu wiedzy o gospodarce i funduszach unijnych. Okazał się najlepszy spośród ponad 230 uczniów, którzy wzięli udział w eliminacjach.
Konstruktorski, programistyczny i ekologiczny sukces uczniów SP 21
Uczniowie SP nr 21 triumfowali w kolejnej regionalnej edycji First Lego League i zakwalifikowali się do ogólnopolskiego etapu konkursu skupionego wokół konstruowania i programowania, który będzie miał miejsce w kwietniu w Poznaniu. Przygotowali m. in. projekt filtra, który mógłby przyczynić się do poprawy stanu coraz bardziej zanieczyszczanych wód.
Radio ZET wita wiosnę w Elblągu
W czwartek, 20 marca w godz. 14-16 Radio ZET zawita do Elbląga w ramach ogólnopolskiej trasy „Witaj wiosno”.
Ścieżka za milion
Od niecałego miliona zł po trochę powyżej 1,4 mln zł – na tyle potencjalni wykonawcy wycenili koszt budowy kolejnego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej. Właśnie otwarto oferty w przetargu na to zadanie.
Zarzut zabójstwa dla nożownika z Wyspiańskiego
Śledczy postawili zarzut zabójstwa 30-latkowi, który w ubiegłą niedzielę (16 marca) zaatakował nożem swojego sąsiada na klatce jednego z budynków przy ul. Wyspiańskiego w Elblągu. Ofiara zmarła w szpitalu. Mężczyźnie grozić może nawet dożywotnie pozbawienie wolności.
Szwedzkie myśliwce Gripen podejmą służbę w bazie w Malborku
Osiem myśliwców wielozadaniowych Saab JAS-39 Gripen należących do Szwedzkich Sił Powietrznych pojawi się lada dzień na lotnisku 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim. Będzie to kontyngent lotniczy sił sojuszu NATO - informuje portal Zawsze Pomorze.
Od Winnicy przez Szwajcarską Dolinę do Weklic
W czwartek, 20 marca, w bibliotece w Komorowie Żuławskim odbędzie się kolejne spotkanie z dr. Arkadiuszem Wełniakiem, autorem książki „I wtedy przyszli Polacy. Ludnośc miasta i powiatu Elbląg w latach 1945-50”. W poniższym artykule autor opisuje wydarzenia, jakie rozgrywały się w powołanej wówczas do życia gminie Pomorska Wieś, której częścią było również Komorowo Żuławskie.
Gala z nagrodami prezydenta. Ile to kosztuje? (okiem naczelnego)
Prawie 300 tysięcy złotych kosztowała organizacja gali Nagród Prezydenta Elbląga, która odbyła się 8 marca. Z tego ponad 20 tysięcy otrzymała prowadząca galę gwiazda Polsatu Paulina Sykut-Jeżyna. Władze miasta w odpowiedzi na nasze pytania, napisały, że „jednym z priorytetów prezydenta Elbląga jest poprawa wizerunku i postrzegania Elbląga zarówno na zewnątrz, jak i wśród mieszkańców”. Jak widać, prestiż sporo kosztuje....
Pozytywnie o Elblągu
W piątek, 21 marca, w godz. 17-20.30 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się konferencja Pozytywny Elbląg. To spotkanie ze znanymi elblążanami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem zawodowym i zdradzą sposoby na sukces. Wstęp na spotkanie jest wolny.
Przemysłowo i parkowo (W kadrach pomiędzy Elbingiem a Elblągiem, odc. 10)
Jeszcze raz wracamy do fotograficznych prac Jarosława Jaroszuka. Dziś odwiedzamy ulicę Królewiecką i jedziemy do Bażantarni.
Czekając na kolejny pożar...
W styczniu ubiegłego roku palił się pustostan przy ul. Zagonowej. Wczoraj (17 marca) byliśmy na miejscu i odnieśliśmy wrażenie, że kolejny pożar jest tylko kwestią czasu. Zobacz zdjęcia.
Terenowa gra sprawnościowa dla kierowców
Szukasz dobrej zabawy z mocnymi wrażeniami w bezpiecznym miejscu? Weź udział w terenowej grze sprawnościowej – nawigacyjnych zawodach z wykorzystaniem Twojego auta. Zaprasza Automobilklub Elbląski.
Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym - przestrzeń dla kreatywnych umysłów
Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym to miejsce, gdzie młodzi artyści mogą rozwijać swoje pasje i zdobywać solidne podstawy do dalszej edukacji oraz kariery w branży kreatywnej. Pięcioletni program nauczania obejmuje szeroki wachlarz przedmiotów artystycznych, takich jak malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika, fotografia i multimedia. Uczniowie mają również możliwość specjalizowania się w wybranych dziedzinach, takich jak projektowanie graficzne, intermedia czy techniki druku artystycznego.
Wiosenna Metamorfoza z NaWynos: Zdrowie w pudełku
Bądź jak wiosna i rozkwitnij przed sezonem! O formę pozwolą zadbać smaczne i zdrowie diety pudełkowe, które oferuje serwis NaWynos. Z nami zadbasz o zdrowie i sylwetkę, łącząc przyjemne z pożytecznym.
Kamienica po banku odzyska blask
W zabytkowym budynku przy ul. 1 Maja 16 trwa remont. Przez lata mieścił się tu elbląski oddział Narodowego Banku Polskiego, teraz to własność jednej z czołowych polskich firm zajmujących się windykacją. Zobacz zdjęcia.