UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Przenocuj... w lesie

Przenocuj... w lesie

2021-03-02 16:00

Miłośników nocowania na łonie natury ucieszy zapewne informacja, że od 1 maja na terenach Lasów Państwowych przybędzie miejsc, w których będzie można legalnie spędzić noc. W każdym z 429 nadleśnictw w Polsce mają powstać specjalne obszary do tego celu.

Czytelnik: Ulicę wyremontowali, a o pieszych zapomnieli

Czytelnik: Ulicę wyremontowali, a o pieszych zapomnieli

2021-03-02 12:00

- W 2020 roku została wylana nowa nawierzchnia na ulicy Piechoty. Prace kosztowały 441 tysięcy złotych. Ulicę wyremontowali, ale o pieszych zapomnieli – pisze nasz Czytelnik. Co na to Zarząd Dróg?

Potrzebna pomoc dla dzielnej 7-latki walczącej z chorobą

Potrzebna pomoc dla dzielnej 7-latki walczącej z chorobą

2021-03-01 17:00

Julka, 7-latka z Elbląga, zdążyła już przejść wiele operacji, kolejne przed nią. Mała elblążanka ma problemy z sercem. Trwa akcja pomocowa, której celem jest wsparcie rehabilitacji dziewczynki.

Uczcili Żołnierzy Wyklętych

Uczcili Żołnierzy Wyklętych

2021-03-01 14:28

Elbląg uczcił dziś pamięć Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Punktualnie o godz. 12 przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej wiązanki kwiatów złożyli Michał Missan, wiceprezydent Elbląga (w imieniu prezydenta Wróblewskiego) oraz Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej.

Uwaga, śmieciarka jedzie!

Uwaga, śmieciarka jedzie!

2021-02-26 07:00

W wielu miastach Polski – także w Elblągu – w mediach społecznościowych działają lokalne grupy inicjatywy "Uwaga, śmieciarka jedzie". Nie chodzi tu oczywiście o zejście z drogi nadjeżdżającemu pojazdowi, ale o ratowanie wyrzuconych, a wciąż mogących się komuś przydać, mebli i innych przedmiotów.

Wątpliwości wokół pomnika (opinia)

Wątpliwości wokół pomnika (opinia)

2021-02-25 07:00

150 tysięcy złotych będzie kosztował pomnik Józefa Piłsudskiego, który wyrzeźbi gdański artysta Stanisław Szwechowicz. Czy Elbląg stać na taki wydatek w momencie, kiedy prezydent narzeka, że brakuje pieniędzy na oświatę?

O półtora miliona mniej na oświatę. „To stawia samorząd pod ścianą”

O półtora miliona mniej na oświatę. „To stawia samorząd pod ścianą”

2021-02-24 15:38

- W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację, że subwencja oświatowa związana z dofinansowaniem wynagrodzeń dla nauczycieli zostaje zmniejszona o około 1.5 mln zł. To ma miejsce w ciągu roku budżetowego - mówił podczas konferencji prasowej w środę (24 lutego) prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Była sobie jadłodzielnia

Była sobie jadłodzielnia

2021-02-24 12:05

Szlachetna idea walki z plagą marnowania żywności zawitała także do naszego miasta. Swoje urzeczywistnienie znalazła m.in. w jadłodzielni, która została uruchomiona po długiej przerwie, w dniu 4 grudnia 2020 r. w hotelowcu przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu.

Podejmij wyzwanie i wstąp do Żandarmerii

Podejmij wyzwanie i wstąp do Żandarmerii

2021-02-24 09:45

Oddział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu szuka funkcjonariuszy. O specyfice pracy w „wojskowej policji” mówią żołnierze elbląskiego oddziału.

Stop nieetycznym zbieraczom poroża

Stop nieetycznym zbieraczom poroża

2021-02-23 13:55

Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze nie naruszają obowiązujących w lasach zasad, a przede wszystkim nie płoszą zwierząt. Od 23 lutego, Lasy Państwowe przeprowadzą akcję kontrolno-prewencyjną, która ma zapobiegać takim nieetycznym przypadkom.

Wspomnienie o Pani Profesor Marii Alekso

Wspomnienie o Pani Profesor Marii Alekso

2021-02-23 13:07

Z głębokim żalem społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego przyjęła wiadomość, że 18 lutego 2021 r. odeszła do wieczności Pani Profesor Maria Alekso, emerytowana wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego.

Kto głosował? Nie wiadomo

Kto głosował? Nie wiadomo

2021-02-23 09:25

Z powodu niewykrycia sprawców policja umorzyła postępowanie dotyczące fałszywych głosów w Budżecie Obywatelskim w ubiegłym roku.

Co się wydarzy w elbląskich parkach?

Co się wydarzy w elbląskich parkach?

2021-02-23 07:00

Tego powinniśmy się dowiedzieć do 30 kwietnia. Ratusz szuka kogoś, kto w elbląskich parkach zorganizuje wydarzenia... promujące Elbląg.

"Sezonowy" śmietnik przy Górze Chrobrego

"Sezonowy" śmietnik przy Górze Chrobrego

2021-02-22 13:30

- Bardzo dużo rodzin z dziećmi korzysta obecnie z Góry Chrobrego, niestety, wiele osób rozrzuca tam śmieci - poinformował nas nasz Czytelnik. - Może pomogłoby postawienie jakiegoś pojemnika w miejscu zimowych zabaw i spacerów - zastanawia się elblążanin.

Morsując, można nawet grać w szachy

Morsując, można nawet grać w szachy

2021-02-21 11:30

Aleksandra i Roberta Bieńkowskich, elbląskich bliźniaków, łączą nie tylko więzy krwi i sportowa przeszłość. Systematycznie morsują od lat, kiedy jeszcze ta forma spędzania wolnego czasu nie była tak popularna jak dzisiaj. W Pasłęku zagrali nawet w wodzie... 15-minutową partię szachów. Zobacz zdjęcia.

Samochód od Służby Więziennej dla strażaków ochotników

Samochód od Służby Więziennej dla strażaków ochotników

2021-02-21 08:41

13 lat i nieco ponad 80 tysięcy przebiegu ma samochód dostawczy, który został przekazany przez Areszt Śledczy w Gdańsku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie Elbląskim. 

Kacza zagadka nad Kumielą

Kacza zagadka nad Kumielą

2021-02-18 15:00

- Dlaczego nie są uzupełniane automaty do karmienia kaczek w parkach? Szumnie ogłaszano ich montaż, a dzisiaj nikt nie pamięta, by uzupełniać karmę – twierdzi nasz Czytelnik. - Automaty są uzupełniane na bieżąco, mają za to mechanizm, który pozwala pobrać karmę dla kaczek dziesięć razy dziennie – odpowiadają urzędnicy.

Kot Pimpek pomaga kotom ze schroniska

Kot Pimpek pomaga kotom ze schroniska

2021-02-17 13:38

Pimpek Bibliofil to kot biblioteczny mieszkający w filii nr 6 przy ul. Słonecznej, ulubieniec czytelników w każdym wieku. Z okazji Światowego Dnia Kota Pimpek zaprasza do wzięcia udziału w akcji zbiórki karmy.

Co dalej z elbląskim woonerfem?

Co dalej z elbląskim woonerfem?

2021-02-17 12:41

Był kiedyś pomysł, żeby w Elblągu powstał woonerf - „zielona ulica”. Pomysł zyskał uznanie w elbląskim ratuszu i w ubiegłym roku miała powstać koncepcja takiego miejsca. Wtedy jednak koronawirus pokrzyżował plany i woonerf musiał poczekać na bardziej spokojne czasy.

Jak bije licznik apostazji

Jak bije licznik apostazji

2021-02-16 12:41

Licznik apostazji, który uruchomiła w Internecie Wiosna Roberta Biedronia, liczy prawie 2 tysiące osób. Wśród nich jest czworo mieszkańców Elbląga, dwie osoby z powiatu elbląskiego i jedna z Braniewa. Czy takich osób, które zdecydowały się wystąpić z Kościoła Katolickiego, w naszym regionie jest więcej? Tego nie wiadomo, bo kuria Diecezji Elbląskiej od miesiąca nie odpowiada na nasze pytania.

Reklama