Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Światowid
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-11-05 Flet, smyczki i klasycy

  Elbląg. Flet, smyczki i klasycy

  Marta Gardolińska wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną i Matei Ioachimescu w niedzielny wieczór zabrali melomanów w podróż śladami kompozytorskich klasyków. Zobacz zdjęcia z koncertu. 

 • 2018-11-03 Bączki, fygi, cugi (Historia jednego przedmiotu cz. 148)

  Elbląg. Bączki, fygi, cugi <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 148) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o wirujących zabawkach dziecięcych.

 • 2018-11-02 Nareszcie weekend: wybory, Pony Cup i Bach

  Elbląg. Nareszcie weekend: wybory, Pony Cup i Bach

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-11-02 Na takie cuda warto było czekać

  Elbląg. Na takie cuda warto było czekać

  Hokus pokus, czary mary i muzeum jest jak nowe? No, niestety, na pstryknięcie palcami remont sam się nie zrobi. Na tę inwestycję budowlaną Muzeum Archeologiczno-Historyczne w dużej mierze samo „zapracowało”, pozyskując unijne dofinansowanie. Prace, które ruszyły wiosną 2017 r., już się zakończyły, a teraz wszyscy możemy ocenić ich efekty. Można wirtualnie dotknąć historii, ale też poczuć zapach żuławskiej ziemi czy zajrzeć do żuławskiego domu. Wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie od 9 do 11 listopada.

 • 2018-10-29 W tym tygodniu portEl poleca: siatkówkę i koncert EOK

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: siatkówkę i koncert EOK

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2018-10-29 Fletowe emocje pod znakiem Bacha

  Elbląg. Fletowe emocje pod znakiem Bacha

  Listopadowy gość Elbląskiej Orkiestry Kameralnej należy do grona najbardziej wyrafinowanych europejskich flecistów, który podbił muzyczny świat interpretacjami barokowego i współczesnego repertuaru. Wprawdzie pierwszym instrumentem Matei Ioachimescu był fortepian, ale artysta szybko zrozumiał, że jego przeznaczeniem jest gra na flecie. Jak twierdzi, pokochał go „od pierwszego dźwięku”, a w ciągu lat wypracował swój niepowtarzalny styl.

 • 2018-10-27 Łódeczki do zabawy (Historia jednego przedmiotu cz. 147)

  Elbląg. Łódeczki do zabawy <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 147) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o zabawce z dawnych czasów.

 • 2018-10-26 Nareszcie weekend: Bieg na 6 łap i Nierobbersi

  Elbląg. Nareszcie weekend: Bieg na 6 łap i Nierobbersi

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-10-25 Śladem rudego księdza z Wenecji

  Elbląg. Śladem rudego księdza z Wenecji

  W świat czterech pór roku Vivaldiego wybrały się dziś (25 października) dzieci, które wzięły udział w koncercie edukacyjnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wraz z kameralistami udały się na polowanie, wsłuchały w wiosenny śpiew ptaków i przeniosły na polanę do dźwięków szumiących traw. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-10-22 W tym tygodniu portEl poleca: Bieg na 6 łap i koncerty

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: Bieg na 6 łap i koncerty

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2018-10-22 Ambasadorka polskiej dyrygentury

  Elbląg. Ambasadorka polskiej dyrygentury

  Batuta pozostaje dla niej, jak stwierdziła w jednym z wywiadów, „punktem wyjścia do dialogu między orkiestrą, a dyrygentem”. Dialogu, gdyż nie uznaje dyrygenckiej dyktatury i jest zwolenniczką partnerskiego muzykowania. Mowa o maestro Marcie Gardolińskiej, laureatce licznych międzynarodowych konkursów dyrygenckich, która już 4 listopada poprowadzi Elbląską Orkiestrę Kameralną.

 • 2018-10-22 Najlepszy wybór: EOK, Książek i Chopin

  Elbląg. Najlepszy wybór: EOK, Książek i Chopin

  Wyborczy niedzielny maraton można było wyjątkowo sobie umilić. Wystarczyło wybrać się na koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która zagrała z pianistą Krzysztofem Książkiem.

 • 2018-10-20 Koń na patyku (Historia jednego przedmiotu cz. 146)

  Elbląg. Koń na patyku <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 146) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o zabawce.

 • 2018-10-19 Nareszcie weekend: Dzień Papieski, EOK i wybory

  Elbląg. Nareszcie weekend: Dzień Papieski, EOK i wybory

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

Google
Rek
 • 2018-11-08 Promocja książki „Echa wojny. Trzy historie”

  Elbląg. Promocja książki „Echa wojny. Trzy historie”

  W czwartek, 8 listopada, o godz. 17 Biblioteka Elbląska zaprasza do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Andrzejem Urbanem – współautorem książki „Echa wojny. Trzy historie”. Wstęp wolny.

 • 2018-11-07 EOK gra dla Niepodległej

  Elbląg. EOK gra dla Niepodległej

  100 lat temu nasi przodkowie sprawili, że Polska powróciła na mapę świata. Uczynili to nie tylko szczękiem oręża, ale również dyplomatycznym piórem, w czym wiódł prym Ignacy Jan Paderewski. Kompozytor i pianista przeszedł bowiem do historii również jako mąż stanu, który złożył podpis na traktacie wersalskim, pieczętującym odrodzenie Rzeczpospolitej.

 • 2018-11-07 Rozgrzej ciało i umysł

  Elbląg. Rozgrzej ciało i umysł

  Nie czujesz się zbyt pewnie na parkiecie? Chcesz nauczyć się nowego stylu? A może potrzebujesz po prostu się zrelaksować? Centrum Tańca „Promyk” zaprasza na otwarte warsztaty gorącej salsy i sensualnej bachaty. Impreza odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godzinie 18 w Centrum Tańca „Promyk”. Otwarte warsztaty Salsa i Bachata solo to znakomity sposób na odprężenie się, a ponadto doskonała możliwość uwolnienia swojej kobiecości, wrażliwości i zmysłowości przy porywających rytmach karaibskiej muzyki.

 • 2018-11-07 Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania

  Elbląg. Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania

  Jeśli nie wiesz, jak się uczyć, siedzisz długo nad książkami, nie umiesz się skoncentrować i często odbiegasz myślami od nauki przyjdź na spotkanie ze specjalistą, który pomoże Ci to zmienić. Gościem działającego w CSE „Światowid” Młodzieżowego Klubu Książki będzie Iwona Solecka - technik szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. Warsztat odbędzie się 14 listopada o godz. 17, a udział w nim jest bezpłatny.

 • 2018-11-06 Niezłe Groovno - płyta elbląskiego zespołu już 24 listopada

  Elbląg. Niezłe Groovno - płyta elbląskiego zespołu już 24 listopada

  Na krążku znajdą się utwory z pogranicza muzyki funkowej, rocka i groove, a o jego atrakcyjności decydować będzie ciekawe zróżnicowanie utworów pod kątem tematycznym. Znajdziemy tu utwory o zapomnianych wakacjach w Ustce w 1978 roku, wariactwie związanym z pracą w korporacji, piosenkę o bywalcach podrzędnych dyskotek, o potrzebie wolności drzemiącej w każdym człowieku oraz wiele innych.

 • 2018-11-06 Biblioteczna Strefa Seniora „Remedium”

  Elbląg. Biblioteczna Strefa Seniora „Remedium”

  Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy al. Piłsudskiego zaprasza do spędzenia wolnego czasu w Bibliotecznej Strefie Seniora „Remedium”. Pierwsze spotkanie dla seniorów odbędzie się dziś (wtorek), 6 listopada, o godz. 15. Wstęp wolny.

 • 2018-11-05 EOK świętuje polską wolność

  Elbląg. EOK świętuje polską wolność

  100 lat temu nasi przodkowie, z jednej strony szablą, z drugiej piórem, sprawili, że Polska powróciła na mapę Europy. 9 listopada Elbląska Orkiestra Kameralna, wraz z zaproszonymi gośćmi, przypomni tamte wydarzenia najmłodszym elbląskim melomanom. Koncert 100 lat Polsko! odbędzie się w ramach projektu Muzyka dla ucha malucha III - uczniowie będą mogli posłuchać tego, co w rodzimej muzyce najwartościowsze i przekonają się, że polscy mistrzowie partytury niejednokrotnie wyprzedzali swoje epoki.

 • 2018-11-05 Zrób to sam

  Elbląg. Zrób to sam

  Jeśli lubisz twórczo spędzać czas, przyjdź w listopadowe popołudnie na warsztaty decoupagu, twórczą atmosferą odczarujemy jesień. Zrób to sam – to hasło przewodnie Cyklu Warsztatów DIY (Do It Yourself) dla osób dorosłych i młodzieży organizowanych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 • 2018-11-05 Z zamiłowania do pociągów

  Elbląg. Z zamiłowania do pociągów

  Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w piątek, 9 listopada, o godz. 18 na wernisaż wystawy pt. „Nostalgia na torach” autorstwa Brygidy Gawron-Strazzer . Wstęp wolny.

 • 2018-11-04 Krakowiacy i Górale „na eksport”

  Elbląg. Krakowiacy i Górale „na eksport”

  Elbląski Teatr zaprezentuje gorzowskiej i krośnieńskiej publiczności spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Przedstawienie wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To ogromne przedsięwzięcie angażujące cały zespół aktorski, tancerzy, chór i orkiestrę będzie można zobaczyć w Teatrze im. Aleksandra Sewruka 8 listopada o godzinie 19. Następnie „Krakowiacy i Górale” ruszą w Polskę.

 • 2018-10-31 Lokomotywa: warsztaty czytelnicze

  Elbląg. Lokomotywa: warsztaty czytelnicze

  W sobotę, 3 listopada, o godz. 12.00 zapraszamy dzieci na warsztaty czytelnicze w oparciu o wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, które odbędą się w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. Wstęp wolny.

 • 2018-10-31 Latynoskie rytmy sposobem na udaną imprezę

  Elbląg. Latynoskie rytmy sposobem na udaną imprezę

  Andrzejki, sylwester, karnawał – okres zimowych balów zbliża się wielkimi krokami! Jeśli chcecie przygotować się do tych wyjątkowych nocy – Centrum Tańca „Promyk” ma dla Was coś specjalnego! 10 listopada zapraszamy na warsztaty z gorącej salsy i bachaty.

 • 2018-10-30 Bajkowe podróże z Aurelią Luśnią

  Elbląg. Bajkowe podróże z Aurelią Luśnią

  Mam tę moc – między innymi tę oscarową piosenkę odśpiewało dziś (30 października) w sali koncertowej ZPSM kilkaset młodych gardeł. Mali elblążanie uczestniczyli bowiem w kolejnych koncertach edukacyjnych, organizowanych przez Elbląską Orkiestrę Kameralną w ramach projektu „Muzyka dla ucha malucha III”. Aurelia Luśnia, i towarzyszący jej soliści: Rafał Grząka, Piotr Banaszek i Paweł Stankiewicz, zabrali najmłodszych w podróż kreśloną akordeonem, fortepianem i gitarą. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-10-30 Przyszłość sztuki przeszłości - finisaż wystawy

  Elbląg. Przyszłość sztuki przeszłości - finisaż wystawy

  Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza w najbliższy poniedziałek, 5 listopada o godz. 17 do Galerii Nobilis na finisaż wystawy podsumowującej projekt „Przyszłość sztuki przeszłości”.

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywka GODŁO
Naszywki
Reklama