Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-09-14 Nareszcie weekend: taniec, sport i bitwa na Zalewie

  Elbląg. Nareszcie weekend: taniec, sport i bitwa na Zalewie

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-09-11 Z pokoju zagadek wprost na Żuławy

  Elbląg. Z pokoju zagadek wprost na Żuławy

  Przesłuchanie w Urzędzie Bezpieczeństwa?! Zaraz zadzwoni telefon. „Dryń, dryń” – w słuchawce słychać pierwszą podpowiedź. Szukaj klucza i drzwi, do których pasuje. Chcesz się wydostać z pokoju? Musisz być uważny i szybki. Taką przygodę już niebawem będzie można przeżyć w Muzeum Archeologiczno - Historycznym w Elblągu, gdzie uruchomiony zostanie escape room. A to nie jedyna atrakcja, jaką muzealnicy przygotowują dla odwiedzających. Zobacz fotoreportaż.

 • 2018-09-11 Muzyczny dżentelmen gościem EOK

  Elbląg. Muzyczny dżentelmen gościem EOK

  Gościły już go sale koncertowe Japonii, RPA, Wielkiej Brytanii, Francji, USA, i Włoch. Poprzez swoją muzykę łączy ludzi różnych kultur i kontynentów, a 21 października wystąpi przed elbląską publicznością. Mowa o Krzysztofie Książku, półfinaliście XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Młody interpretator dzieł Chopina, Mozarta i Beeethovena pojawi się na scenie ZPSM wraz z elbląskimi kameralistami.

 • 2018-09-10 W tym tygodniu portEl poleca: jazz, poezję i sztukę

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: jazz, poezję i sztukę

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2018-09-09 Niech to szaleństwo trwa jak najdłużej!

  Elbląg. Niech to szaleństwo trwa jak najdłużej!

  Owacja na stojąco już na początku koncertu? Wydaje się szalone, ale nie w przypadku Szalonych Małolat. W ten sposób widzowie jubileuszowego koncertu podziękowali założycielce zespołu Katarzynie Panicz za 25 lat pracy z młodzieżą. - Bez moich przyjaciół, współpracowników, rodziców, stowarzyszenia nie byłby możliwy ten sukces – mówiła założycielka Szalonych Małolat. Zobacz zdjęcia z koncertu.

 • 2018-09-08 „Generalska” broszka (Historia jednego przedmiotu cz. 140)

  Elbląg. „Generalska” broszka <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 140) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o „generalskiej” broszce.

 • 2018-09-07 Nareszcie weekend: festyn lotniczy, Narodowe Czytanie i jubileusz Szalonych Małolat

  Elbląg. Nareszcie weekend: festyn lotniczy, Narodowe Czytanie i jubileusz Szalonych Małolat

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-09-07 Wrzesień na literacko

  Elbląg. Wrzesień na literacko

  Już w najbliższym czasie, bo w dniach 20-23 września Elbląg po raz szósty stanie się stolicą literatury polskiej. Elblążanie powinni przyzwyczaić się do widoku znanych pisarzy i poetów przechadzających się po ulicach swojego miasta. Komu jednak nie wystarczy spotkać znanego autora na ławeczce na Starówce bądź w kolejce po lody, to organizatorzy serdecznie zapraszają na bliższe spotkania podczas trwania festiwalu.

 • 2018-09-06 Dla nowego dyrektora drzwi są otwarte

  Elbląg. Dla nowego dyrektora drzwi są otwarte

  Sześcioro kandydatów złożyło swoje CV i autorską koncepcję programową, organizacyjną i finansową dotyczącą zarządzania Centrum Sztuki Galerią EL w Elblągu. Po zapoznaniu się z dokumentami, miejscy urzędnicy zdecydują, z kim chcą przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną. Procedura ma zakończyć się jeszcze we wrześniu. Czy Galeria EL doczeka się dyrektora?

 • 2018-09-05 13. sezon w Szkole Tańca Broadway

  Elbląg. 13. sezon w Szkole Tańca Broadway

  03.09.2018 – 15.09.2018 – w tym terminie trwają zapisy na zajęcia w Szkole Tańca przy ulicy Willowej 1 w Elblągu. 13. sezon przyniesie dużo zmian.

 • 2018-09-05 Muzyczni klasycy według EOK

  Elbląg. Muzyczni klasycy według EOK

  Eugeniusz Bodo umawiał się ze swoją ukochaną na dziewiątą. Elbląska Orkiestra Kameralna woli wcześniejszą porę i ze swoimi słuchaczami umawia się na godzinę 19 w ostatnią sobotę września. Tym samym kameraliści zainaugurują sezon artystyczny 2018/2019. Zrobią to w doborowym towarzystwie laureatów Fryderyków: Pawła Gusnara i Nikoli Kołodziejczyka, a także Rafała Grząki i Pauliny Skoczyk.

 • 2018-09-04 Kompozytorskie kulisy odsłania Nikola Kołodziejczyk

  Elbląg. Kompozytorskie kulisy odsłania Nikola Kołodziejczyk

  Nikola Kołodziejczyk to kompozytor, którego wyobraźnia nie zna granic. W swoim dorobku ma utwór z udziałem...maszyn do pisania i maszyn do szycia, a obecnie przygotował dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej "Koncert podwójny na saksofon, bandoneon i orkiestrę smyczkową". EOK prawykona go już 29 września podczas koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2018/2019.

 • 2018-09-03 W tym tygodniu portEl poleca: festyn lotniczy, turniej charytatywny i jubileusz Szalonych

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: festyn lotniczy, turniej charytatywny i jubileusz Szalonych

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2018-09-01 Z zeszytu szkolnego (Historia jednego przedmiotu cz. 139)

  Elbląg. Z zeszytu szkolnego <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 139) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Na zakończenie wakacji będzie o zeszycie szkolnym, a także o ... nieprzydatności łaciny i skuteczności policzkowania.

Google
Rek
 • 2018-09-13 Literatura kobieca według Sylwii Kubryńskiej

  Elbląg. Literatura kobieca według Sylwii Kubryńskiej

  Festiwal Literatury Wielorzecze to miejsce spotkań wyrazistych osobowości literackich. W tym roku zależało nam na zwróceniu się w stronę kobiecości w ujęciu literackim i społecznym. W końcu obchodzimy 100 lat praw wyborczych kobiet. Spotkanie z Sylwią Kubryńską, jedną z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych pisarek, odbędzie się w sobotę, 22 września, w trzeci dzień Festiwalu o godz. 15, w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej.

 • 2018-09-12 Czy trzeba bać się poezji? - spotkanie z Dominiką Lewicką-Klucznik

  Elbląg. Czy trzeba bać się poezji? - spotkanie z Dominiką Lewicką-Klucznik

  Dominika Lewicka-Klucznik to uznana i nagradzana poetka, redaktorka książek, animatorka kulturalna, autorka i realizatorka wielu projektów literackich, prezeska Stowarzyszenia Alternatywni, za sprawą którego Elbląg zamienia się we wrześniu w literacką stolicę Polski. Zanim jednak Festiwal Wielorzecze opanuje miasto, zapraszamy na spotkanie z Dominiką do Biblioteki Elbląskiej, które odbędzie się w środę, 12 września, o godz. 18.00 w Sali „U św. Ducha”. Wstęp wolny.

 • 2018-09-12 Maturzyści w świecie smyczków

  Elbląg. Maturzyści w świecie smyczków

  Tradycyjnie w październiku rusza nowy rok akademicki. Zanim jednak abiturienci otrzymają studencki indeks, muszą zdać egzamin dojrzałości. I właśnie do maturzystów jest skierowany program Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!, który Orkiestra będzie realizować w sezonie artystycznym 2018/2019.

 • 2018-09-12 Twórcza sobota w CSE "Światowid"

  Elbląg. Twórcza sobota w CSE "Światowid"

  Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje cykl zajęć arteterapeutycznych w ramach projektu pn. „Przenikanie”. Już w najbliższą sobotę, 15 września o godz.11, odbędą się bezpłatne warsztaty skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Będą to działania twórcze podczas, których z nieoczywistych materiałów powstaną autorskie obrazy.

 • 2018-09-11 Każdy senior może być artystą

  Elbląg. Każdy senior może być artystą

  Nie trzeba wielkich predyspozycji. Wystarczy być seniorem i mieć chęci, żeby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wokalnych i plastycznych, na które zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zajęcia ruszają już jutro (12 września) o godz. 14:30.

 • 2018-09-11 Poznać dziedzictwo kulturowe Pasymia

  Elbląg. Poznać dziedzictwo kulturowe Pasymia

  Dziedzictwo to rodzaj spuścizny – materialnej i niematerialnej, której nie powinniśmy zmarnować, bo gdy mądrze korzystać z dziedzictwa, można wiele zyskać. W ramach organizacji Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się w Pasymiu zajęcia edukacyjne dla uczniów pasymskiej Szkoły Podstawowej, gra miejska oraz wystawa zdjęć powstałych w ramach projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu”.

 • 2018-09-11 Poczytaj mi „Przedwiośnie"

  Elbląg. Poczytaj mi „Przedwiośnie"

  „Był pierwszy dzień przedwiośnia. (…) Tego dnia właśnie od Nowego Światu, przez plac Trzech Krzyżów ciągnęła wielka manifestacja robotnicza w stronę Belwederu. (…) W pierwszym szeregu znacznego tłumu szli ująwszy się pod ręce ideowi przedstawiciele, między innymi Lulek i Baryka.” Ten moment z książki starali się odtworzyć uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego wraz z zaproszonymi gośćmi.

 • 2018-09-11 Przyjdź na warsztaty!

  Elbląg. Przyjdź na warsztaty!

  O Wielorzeczu można by rozmawiać godzinami. Wszystko jest interesujące, a każdy z punktów może przyciągnąć różnych odbiorców. Do nich również w pewien sposób już tradycyjnie kierujemy ofertę warsztatów. Duża część z nich odbędzie się przed samym festiwalem we współpracujących z nami szkołach oraz placówkach. Ale sam Festiwal to również szansa na ćwiczenia zarówno w pisaniu tekstów literackich, jak również w poszukiwaniu innych metod pracy twórczej. Na zajęcia teatralne „Ruszaj słowami!”, które prowadzi Piotr Szejn, zapraszamy w czwartek (20 września) o godz. 14.

 • 2018-09-11 Kolaże Marka Wawryna na wystawie

  Elbląg. Kolaże Marka Wawryna na wystawie

  Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy al. Piłsudskiego zaprasza we wtorek, 18 września, o godz. 18 na wernisaż wystawy autorstwa Marka Wawryna pt. „Dni kobiet”. Prezentowane prace zostały wykonane są metodą kolażu. Jak mówi autor „Dni kobiet” to „dni spokoju, pogody ducha, zwykłej codzienności”. Wstęp wolny.

 • 2018-09-11 Ziołowe lato w bibliotece – dogrywka

  Elbląg. Ziołowe lato w bibliotece – dogrywka

  W piątek, 14 września, o godz. 11 (sala „U św. Ducha”) odbędzie się dodatkowe spotkanie w ramach cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”. Lato pożegnamy z Barbarą Bukowską, która poprowadzi warsztat kulinarny „Marchew po mazursku, lody bananowe”. Wstęp wolny.

 • 2018-09-11 Muzyka dużego ekranu według EOK

  Elbląg. Muzyka dużego ekranu według EOK

  Czy instrumenty smyczkowe i kamera tworzą egzotyczny duet? Bynajmniej, zaś ich umiejętne wykorzystanie może skutkować…Oscarem. Tę prawdę będzie starała się udowodnić 16 września w Łomży Elbląska Orkiestra Kameralna, która wystąpi w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et musica”. Kameraliści podążą szlakiem hitów muzyki filmowej i przypomną szlagiery, które wywarły największy wpływ na XX-wieczną kinematografię.

 • 2018-09-10 Orkiestra zagra w rytmie serca

  Elbląg. Orkiestra zagra w rytmie serca

  Miasto Marka Grechuty i Grzegorza Turnaua to kierunek wrześniowego wyjazdu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Kameraliści odwiedzą Kraków, aby swoją grą uświetnić XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Muzycy EOK udowodnią, że słuchanie muzyki klasycznej to najlepsza droga do zachowania zdrowego serca.

 • 2018-09-10 W świecie wierszy Juliana Tuwima

  Elbląg. W świecie wierszy Juliana Tuwima

  Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju – któż z nas nie zna tego wiersza Juliana Tuwima? Czymże jednak byłyby takie utwory, jak „Ptasie radio”, „Idzie Grześ” czy „O Panu Tralalińskim” bez piosenek Witolda Lutosławskiego? Spod pióra mistrza partytury wyszło kilkadziesiąt dzieł, skomponowanych do twórczości Tuwima. Dziś (10 września) Elbląska Orkiestra Kameralna przypomniała te utwory najmłodszym elblążanom. Zobacz zdjęcia.

 • 2018-09-10 Jazz w Krypcie

  Elbląg. Jazz w Krypcie

  Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza jutro (11 września) na kolejną jam session. Początek muzycznego wieczoru o godz. 20.

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Czapka z nadrukiem
Polar z haftem
POLO z HAFTEM
Reklama