UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2019-06-09 To była muzyczna podróż przez Europę

  Elbląg. To była muzyczna podróż przez Europę

  Unia Europejska to nie tylko związek gospodarczy oraz polityczny 28 państw, ale i wspólna historia oraz kultura. Ci, którzy w niedzielę (9 czerwca) wybrali się do Ratusza Staromiejskiego mieli okazję do zagłębienia się w muzyczne dzieje Starego Kontynentu. W tę podróż elbląskich melomanów zabrał Wojciech Waleczek, znakomity pianista, laureat wielu nagród.

 • 2019-06-07 Nareszcie weekend: piknik pod żaglami, EOK i przejażdżki rowerowe

  Elbląg. Nareszcie weekend: piknik pod żaglami, EOK i przejażdżki rowerowe

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-06-07 Szkicologia na Ogrodach

  Elbląg. Szkicologia na Ogrodach

  Szkicologia to cykl letnich plenerów oraz warsztatów okołorysunkowych doskonale już znanych elblążanom. Będzie można wziąć w nich udział także w trakcie 16. Letnich Ogrodów Polityki. Odbędą się warsztaty: rysunkowe oraz wizualnego myślenia. Zapraszamy!

 • 2019-06-06 Europa fortepianowych osobowości – koncert Wojciecha Waleczka

  Elbląg. Europa fortepianowych osobowości – koncert Wojciecha Waleczka

  Wybuch Wezuwiusza nie wyzwolił tyle energii, ile wyzwoli niedzielny koncert Wojciecha Waleczka w Ratuszu Staromiejskim. Pianista zaproponuje nam opowieść złożoną nie z jednego, a kilkudziesięciu punktów kulminacyjnych – utworów pochodzących z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej. Będziemy świadkami muzycznej bomby, która eksploduje z fortepianową siłą rażenia.

 • 2019-06-05 Wernisaż wystawy „Twarze ZAiKS-u”

  Elbląg. Wernisaż wystawy „Twarze ZAiKS-u”

  „Twarze ZAiKS-u” to tytuł wystawy fotograficznej prezentującej portrety polskich twórców związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS, wykonanych przez czołowych polskich fotografików. Na wernisaż wystawy zapraszamy pierwszego dnia 16. Letnich Ogrodów Polityki (środa, 12 czerwca, godz. 20:00, sala „U św. Ducha” 3-7) . Wernisażowi towarzyszyć będzie występ duetu Hania Rani&Dobrawa Czocher, który zagra utwory zespołu „Republika”. Wstęp wolny.

 • 2019-06-04 Smyczkowa burza emocji z Thomasem Kalbem

  Elbląg. Smyczkowa burza emocji z Thomasem Kalbem

  Świat jest pełen przepotężnych żywiołów, ale bledną one w zestawieniu z dyrygenckim żywiołem Thomasa Kalba. Jego koncerty to kilkudziesięciominutowe huragany emocji, płynących spod batuty i smyczków, każdorazowo nagradzane burzą oklasków. Doświadczyły tego dziesiątki niemieckich i europejskich sal koncertowych, a w czerwcu do tego grona dołączy Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

 • 2019-06-04 Andrzej Poniedzielski na Letnich Ogrodach Polityki

  Elbląg. Andrzej Poniedzielski na Letnich Ogrodach Polityki

  Andrzeja Poniedzielskiego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba – znany jest ze swego inteligentnego humoru i niezwykłego uroku osobistego roztaczanego na scenie. Na wieczór z artystą podczas 16. Letnich Ogrodów Polityki zapraszamy w sobotę, 15 czerwca, o godz. 20:00. Bilety w cenie 50 zł już w sprzedaży.

 • 2019-06-03 W tym tygodniu portEl poleca: spotkanie z Bohdanem Butenko i EOK

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: spotkanie z Bohdanem Butenko i EOK

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-06-03 Muzeum ma nowego dyrektora

  Elbląg. Muzeum ma nowego dyrektora

  Lech Trawicki został nowym dyrektorem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Prezydent Witold Wróblewski powierzył mu tę funkcję na trzy lata. Nowy dyrektor przez ostatnie dwa lata pracował w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska/Muzeum Gdańska jako kierownik oddziału Kuźni Wodnej w Oliwie.

 • 2019-06-03 Arkadiusz Jakubik solo i Cyrk Deriglasoff na Ogrodach

  Elbląg. Arkadiusz Jakubik solo i Cyrk Deriglasoff na Ogrodach

  Arkadiusz Jakubik z solowym projektem z płyty „Szatan na Kabatach” i Olaf Deriglasoff z projektem Cyrk Deriglasoff wystąpią przed publicznością Letnich Ogrodów Polityki w piątek, 14 czerwca, o godz. 20. Olaf Deriglasoff pojawi się na scenie także w projekcie Arka Jakubika. Bilety w cenie 50 zł już w sprzedaży.

 • 2019-06-01 Stemple fabryk pieców (Historia jednego przedmiotu cz. 178)

  Elbląg. Stemple fabryk pieców <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 178) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o stemplach na kaflach.

 • 2019-05-31 Czekałam, aż zabiorą mnie Cyganie

  Elbląg. Czekałam, aż zabiorą mnie Cyganie

  Dorastała w Wałbrzychu. Mieście, którego tak naprawdę nigdy nie porzuciła, bo zawsze powracała do niego w swoich powieściach. Nigdy nie marzyła o tym, by zostać pisarką. Pomysł na pierwszą książkę przyszedł nagle podczas stypendium w Japonii. Przestała się bronić przed pisaniem. Z czasem porzuciła pracę naukową i oddała się tylko literaturze. Wczoraj (30 maja) w Bibliotece Elbląskiej o swoim życiu i książkach opowiadała Joanna Bator, laureatka Nagrody Literackiej Nike. 

 • 2019-05-31 Nareszcie weekend: Bieg Piekarczyka, Dzień Dziecka i Food Trucki

  Elbląg. Nareszcie weekend: Bieg Piekarczyka, Dzień Dziecka i Food Trucki

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2019-05-30 Polska z Europą, Europa z Polską – recital Wojciecha Waleczka

  Elbląg. Polska z Europą, Europa z Polską – recital Wojciecha Waleczka

  Muzyczna Europa nie zna celników, wież obserwacyjnych ani szlabanów granicznych. Jej granice wyznacza tylko wyobraźnia najwybitniejszych kompozytorów, nie znających pojęcia „artystyczny kompromis”. Przekonamy się o tym 9 czerwca, gdy w Ratuszu Staromiejskim wystąpi Wojciech Waleczek – „fenomen klawiszowego grania”.

Google
 • 2019-06-04 „Wyspa malucha” z fizjoterapeutką

  Elbląg. „Wyspa malucha” z fizjoterapeutką

  Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza rodziców z niemowlętami i nieco starszymi dziećmi na zajęcia z fizjoterapeutką Elżbietą Szarko w ramach cyklu „Wyspa malucha”, które odbędą się w piątek, 7 czerwca (początek o godz. 15.00). Na zajęcia obowiązują zapisy!

 • 2019-06-04 Jules Riding z Nowej Zelandii z koncertem u baptystów

  Elbląg. Jules Riding z Nowej Zelandii z koncertem u baptystów

  W sobotę, 15 czerwca o godz. 18 w kościele Chrześcijan Baptystów w Elblągu, ul. Bema 55 odbędzie się koncert Julesa Ridinga z Nowej Zelandii.

 • 2019-06-04 Jan Paweł II w Elblągu – wernisaż wystawy

  Elbląg. Jan Paweł II w Elblągu – wernisaż wystawy

  6 czerwca mija 20 lat od pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Elbląga. Z tej okazji w Ratuszu Staromiejskim o godz. 17 rozpocznie się wernisaż wystawy zdjęć elbląskiego fotografika Henryka Myślińskiego.

 • 2019-06-04 Gimnastyka ze zwierzakami

  Elbląg. Gimnastyka ze zwierzakami

  W czwartek, 6 czerwca, o godz. 11 Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” zaprasza dzieci 2-3-letnie wraz z opiekunami na zajęcia w Klubie Książkowych Ludków, które odbędą się w oparciu o książkę „Od stóp do głów” Erica Carle. Wstęp wolny.

 • 2019-06-03 Sabbath w Cyberiadzie

  Elbląg. Sabbath w Cyberiadzie

  Filia nr 7 „Cyberiada” Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza w czerwcu do minigalerii „Na progu”, gdzie można oglądać wystawę prac Artura Zagórnego. Wstęp wolny.

 • 2019-06-03 Warsztaty „Dźwiękograjki”

  Elbląg. Warsztaty „Dźwiękograjki”

  Już 12 czerwca odbędzie się kolejne działanie w ramach projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, tym razem w Szkole Podstawowej im. 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Pogrodziu. Podczas warsztatów „Dźwiękograjki” dzieci i młodzież wykonają instrumenty w glinie.

 • 2019-06-03 Jazzowy wtorek w Krypcie

  Elbląg. Jazzowy wtorek w Krypcie

  Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych Krypta zapraszają we wtorek (4 czerwca) na kolejną sesję jazzową.

 • 2019-06-03 Sobota z Bohdanem Butenką

  Elbląg. Sobota z Bohdanem Butenką

  Takiego wydarzenia nie można przegapić – w sobotę, 8 czerwca Bibliotekę Młodego Czytelnika Bulaj odwiedzi mistrz ilustracji Bohdan Butenko. Tego dnia odbędzie się otwarcie wystawy i warsztaty dla dzieci z samym mistrzem. Będzie także coś dla dorosłych. Początek: godz. 12. Zapraszamy!

 • 2019-05-29 „Gra w zielone” - wernisaż wystawy akwareli Lucyny Niepokorowicz

  Elbląg. „Gra w zielone” - wernisaż wystawy akwareli Lucyny Niepokorowicz

  Filia nr 5 Kostka Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w poniedziałek, 3 czerwca, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Lucyny Niepokorowicz pt. „Gra w zielone”. Wstęp wolny.

 • 2019-05-29 Bezpłatne badanie słuchu dla seniorów

  Elbląg. Bezpłatne badanie słuchu dla seniorów

  Seniorze, nie wstydź się, jeżeli nie słyszysz i przyjdź na konsultacje z protetykiem słuchu. Na spotkanie zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w ramach Klubu Aktywnego Seniora.

 • 2019-05-29 Spotkanie z Joanną Bator

  Elbląg. Spotkanie z Joanną Bator

  W czwartek, 30 maja, o godz. 17 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Joanną Bator – laureatką Nagrody Literackiej Nike, autorką bestsellerowych książek „Piaskowa góra”, „Chmurdalia”, „Ciemno, prawie noc” i innych. Wstęp wolny.

 • 2019-05-28 Emocje się liczą

  Elbląg. Emocje się liczą

  Czy wybierając film zwracasz uwagę na ograniczenia wiekowe? Uważasz, że są potrzebne czy może to nic nie znaczące cyferki? Czy wszystkie filmy animowane są skierowane do najmłodszych widzów? Z tymi problemami zmierzą się uczestnicy warsztatów z psychoterapeutą Sylwią Wojtysiak - „Emocje się liczą” w kinie Światowid 1 czerwca o godz. 15:30.

 • 2019-05-28 Wyślij wiersze na „Wielorzecze”

  Elbląg. Wyślij wiersze na „Wielorzecze”

  Wiosna w pełni, ale Stowarzyszenie Alternatywni myślami już we wrześniu. Przed nami VII Festiwal Literatury Wielorzecze i III Ogólnopolski Konkurs Poetycki.

 • 2019-05-27 Wyjątkowa jam session

  Elbląg. Wyjątkowa jam session

  We wtorek (28 maja) Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych Krypta zapraszają na nietuzinkową jazz jam session. Po raz pierwszy zagrają uczniowie elbląskiej szkoły muzycznej. Będzie to ich debiut improwizacyjny.

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapety do salonu
Fototapety Trójmiasto
Fototapety z tańcem
Reklama