Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Światowid
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2018-12-29 Żelazo w srebro i złoto zakute (Historia jednego przedmiotu cz. 156)

  Elbląg. Żelazo w srebro i złoto zakute <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 156) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o zapinkach.

 • 2018-12-29 Klucz do kulturalnego sukcesu (opinia)

  Elbląg. Klucz do kulturalnego sukcesu <em> (opinia) </em>

  Podsumowujemy - subiektywnie - mijający rok 2018 i co z tego wynika? Remont - to słowo klucz, który otwiera drzwi kilku elbląskich instytucji kultury. Muzeum zrobiło już wielkie "wow", na odsłonę czeka CSE "Światowid", teatr, Biblioteka Elbląska i Galeria EL. Dalej było trochę filmowo, trochę muzycznie i literacko. Oto nasze Top 10. Zaczynamy!

 • 2018-12-28 Nareszcie weekend: turniej oldbojów i Sylwester

  Elbląg. Nareszcie weekend: turniej oldbojów i Sylwester

  Po dwóch dniach intensywnej pracy, znów nadszedł weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-12-25 Zabytek wart zachowania

  Elbląg. Zabytek wart zachowania

  Niedaleko Elbląga, w niewielkiej wsi Marianka znajduje się średniowieczny kościół fundowany przez komturów elbląskich. Kościół, który od 10 lat jest remontowany, rewitalizowany i restaurowany odkrywa swoje tajemnice, świadczące o ciekawej i bogatej historii tych ziem. W ramach projektu „Średniowieczne kolekcje Warmii i Mazur” zdigitalizuje go Regionalna Pracownia Digitalizacji.

 • 2018-12-22 Referencje panny Kürschner (Historia jednego przedmiotu cz. 155)

  Elbląg. Referencje panny Kürschner <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 155) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o referencjach panny Kürschner.

 • 2018-12-18 Walentynki w rytmie Leonarda Cohena

  Elbląg. Walentynki w rytmie Leonarda Cohena

  2019 rok Elbląska Orkiestra Kameralna otworzy w towarzystwie „fenomenu wiolonczeli” – Marcina Zdunika, zaś walentynki kameraliści spędzą w równie intensywnym rytmie - rytmie Leonarda Cohena. Z okazji święta zakochanych EOK organizuje bowiem koncert z piosenkami kanadyjskiego barda. Już 10 lutego w sali koncertowej ZPSM spotkamy się z Orkiestrą oraz Lorą Szafran i jej zespołem.

 • 2018-12-17 Orkiestra podsumowuje rok

  Elbląg. Orkiestra podsumowuje rok

  Mijający rok upłynął Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej w różnorodnym rytmie: barokowym, romantycznym, jazzowym, a nawet filmowym. Kameraliści demonstrowali swoje umiejętności nie tylko przed polską, ale również przed islandzką i słowacką publicznością. W programie EOK nie zabrakło prawykonania, zaś na rynku ukazała się płyta z udziałem Orkiestry i Krzysztofa Herdzina…

 • 2018-12-17 W tym tygodniu portEl poleca: jazz i wernisaż

  Elbląg. W tym tygodniu portEl poleca: jazz i wernisaż

  Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

 • 2018-12-17 W pracowni artysty, czyli za "Kulisami"

  Elbląg. W pracowni artysty, czyli za "Kulisami"

  - Nie mam czegoś takiego, że chcę coś konkretnego przekazać. Nie mam takich zapędów, by umoralniać, mówić komuś na co ma patrzeć, jak ma żyć - mówi Marcin Kozłowski, artysta, którego prace pod wspólną nazwą "Kulisy" można oglądać w Galerii EL. - U mnie przebiega to mniej więcej tak, że zajmuję się czymś, co na jakimś etapie mnie interesuje i zakładam, że gdzieś może to zadziałać na osoby o podobnej wrażliwości i jeśli tutaj nastąpi jakaś wymiana myśli, to mnie to w zupełności satysfakcjonuje. Zaglądamy do jego pracowni.

 • 2018-12-16 Weekend pod znakiem baletu

  Elbląg. Weekend pod znakiem baletu

  Już po raz szósty do Elbląga przyjechali najzdolniejsi młodzi tancerze, by wziąć udział w międzynarodowym Konkursie Sztuki Baletowej. Na scenie Teatru im. Sewruka zaprezentowało się w sobotę i niedzielę około 500 osób z 25 miast Polski i z zagranicy. Zobacz więcej zdjęć.

 • 2018-12-15 Misternie zdobione odważniki czy wikińskie pieniądze (Historia jednego przedmiotu cz. 154)

  Elbląg. Misternie zdobione odważniki czy wikińskie pieniądze <em> (Historia jednego przedmiotu cz. 154) </em>

  Wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu prowadzimy cykl pn. "Historia jednego przedmiotu", w którym prezentujemy ciekawe eksponaty i ich historię. Przedmioty codziennego użytku odnalezione przez badaczy na ziemi (a czasem i w ziemi) elbląskiej przybliżą nam jej dawnych mieszkańców. Dziś będzie o pieniądzach, ale tym razem wikińskich.

 • 2018-12-14 Nareszcie weekend: Świąteczne Spotkania Elblążan, balet i kolarstwo

  Elbląg. Nareszcie weekend: Świąteczne Spotkania Elblążan, balet i kolarstwo

  Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu i okolicy.

 • 2018-12-14 Międzynarodowy Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu

  Elbląg. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu

  Już w najbliższy weekend 15 – 16 grudnia 2018 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się VI Konkurs Sztuki Baletowej o randze międzynarodowej organizowany przez Stowarzyszenie Broadway w Elblągu.

 • 2018-12-13 Ratusz Staromiejski wypełniony kolędami

  Elbląg. Ratusz Staromiejski wypełniony kolędami

  Elbląska Orkiestra Kameralna, pod batutą maestro Janusza Stokłosy, wydobywa dziś (13 grudnia) w Ratuszu Staromiejskim ze swoich smyczków, to, co najpiękniejsze w polskich kolędach i pastorałkach. Do kameralistów dołączyli też tak uznani artyści jak: Natalia Nykiel, trio Tre Voci, Aga Zaryan, Dominika Gawęda, Paweł Rurak-Sokal, Grzegorz Hyży, Katarzyna Cerekwicka i Chór Artos. Zobacz zdjęcia.

Google
 • 2019-01-04 Rumunia i Albania w reportażach Małgorzaty Rejmer

  Elbląg. Rumunia i Albania w reportażach Małgorzaty Rejmer

  W piątek, 11 stycznia, o godz. 18 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Małgorzatą Rejmer – autorką książek „Bukareszt. Kurz i krew” oraz „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”. Wstęp wolny.

 • 2019-01-04 Ruszył nabór do Mądrych Cyfrowych w Światowidzie

  Elbląg. Ruszył nabór do Mądrych Cyfrowych w Światowidzie

  Wartościowy i mądry pomysł na ferie zimowe przed komputerem i z telefonem w ręku? Czy to możliwe? Jak najbardziej! Jeżeli Twoje dziecko ma 12 albo 13 lat, w ferie może wziąć udział w warsztatach, na których podniesie swoje kompetencje cyfrowe i nauczy się myślenia projektowego, a następnie weźmie udział w przygotowaniu projektu społecznego.

 • 2019-01-04 W świecie ikon Elżbiety Derewońko

  Elbląg. W świecie ikon Elżbiety Derewońko

  Galeria Art Miś zaprasza na wernisaż Elżbiety Derewońko pt :” Ikona autorska”, który odbędzie się w środę, 9 stycznia o godz. 17 przy ul.Fabrycznej 22 w Elblągu.

 • 2018-12-31 Cantata edukacyjnie

  Elbląg. Cantata edukacyjnie

  Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cantata zakończyło właśnie realizację rocznego projektu wspierającego działania edukacyjno – artystyczne Chóru Cantata. Dzięki niemu trzydziestu chórzystów rozwijało swoje umiejętności wokalno – sceniczne oraz wzbogacało swoje kompetencje kulturowe.

 • 2018-12-28 Zabytek wart zachowania

  Elbląg. Zabytek wart zachowania

  Niedaleko Elbląga, w niewielkiej wsi Marianka znajduje się średniowieczny kościół fundowany przez komturów elbląskich. Kościół, który od 10 lat jest remontowany, rewitalizowany i restaurowany odkrywa swoje tajemnice, świadczące o ciekawej i bogatej historii tych ziem. W ramach projektu „Średniowieczne kolekcje Warmii i Mazur” zdigitalizuje go Regionalna Pracownia Digitalizacji.

 • 2018-12-21 Wirtualnie po Kanale Elbląskim

  Elbląg. Wirtualnie po Kanale Elbląskim

  Unikatowy na skalę światową zabytek techniki, odwiedzany przez tysiące turystów z kraju i z zagranicy zostanie zdigitalizowany. Już w przyszłym roku w podróż Kanałem Elbląskim będzie się można wybrać wirtualnie, a w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, dzięki rozszerzonej rzeczywistości, będzie można wejść do maszynowni i samodzielnie przeprowadzić śluzowania statku.

 • 2018-12-19 Śpiewajmy i grajmy Mu…w Pelplinie

  Elbląg. Śpiewajmy i grajmy Mu…w Pelplinie

  Elbląska Orkiestra Kameralna i Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP w Pelplinie? Może to oznaczać tylko jedno – grudniowy Koncert Bożonarodzeniowy. Orkiestra już po raz czwarty została wybrana przez organizatora Koncertu – firmę Polpharma, aby swoją grą wypełnić wnętrze pelplińskiej świątyni.

 • 2018-12-18 Drogie miłośniczki i drodzy miłośnicy komiksu!

  Elbląg. Drogie miłośniczki i drodzy miłośnicy komiksu!

  W sobotę, 29 grudnia, o godz. 11 zapraszamy na drugą edycję Komiksowego Okrągłego Stołu. Uczestnicy spotkania będą wspólnie tworzyć komiksy w Bibliotece Młodego Czytelnika „Bulaj” na temat, który poznają na miejscu.

 • 2018-12-18 Finisaż w Galerii EL

  Elbląg. Finisaż w Galerii EL

  Koncert chóru „Redemptoris” będzie zwieńczeniem nadchodzącego finisażu w Galerii EL, który odbędzie się w ostatni czwartek przed świętami (20 grudnia). Zaczynamy o godz. 18. Finisaż, czyli uroczyste zakończenie wystawy, będzie zamykał aż trzy wystawy: „Omdlenie” Sławomira Lipnickiego (na dwóch piętrach empory), „Kulisy” Marcina Kozłowskiego (w nawie głównej i prezbiterium) oraz „Obrazy z podróży” Andrzeja Krzemińskiego (w Galerii Laboratorium).

 • 2018-12-18 Technika mozaikowa

  Elbląg. Technika mozaikowa

  Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza w piątek, 21 grudnia, o godz. 16.30 na warsztaty literacko-plastyczne „Bliżej sztuki” przeznaczone dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Tym razem zajmiemy się sztuką mozaikową. Wstęp wolny.

 • 2018-12-17 Świątecznie na warsztatach

  Elbląg. Świątecznie na warsztatach

  13 i 14 grudnia odbyły się ostatnie działania w ramach projektu warsztaty z tradycją, realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Viva art oraz CSE „Światowid”. Były to warsztaty gwiazdkowe w świetlicy wiejskiej w Suchaczu oraz w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. Podczas zajęć powstały świąteczne dekoracje i piernikowe smakołyki.

 • 2018-12-17 Turniej ELT - najmłodsi zatańczyli z wielką ambicją

  Elbląg. Turniej ELT - najmłodsi zatańczyli z wielką ambicją

  W piątek, 14 grudnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbył się turniej taneczny, który był podsumowaniem przedsięwzięcia pod nazwą Elbląska Liga Tańca. Na parkiecie konkurowały dzieci z trzech klas elbląskich szkół podstawowych. Aż siedem par stanęło na podium.

 • 2018-12-17 Ostatni jam w tym roku

  Elbląg. Ostatni jam w tym roku

  We wtorek, 18 grudnia, Klub Środowisk Twórczych Krypta zaprasza na ostatnią w tym roku jam session. Głównym gościem będzie Piotr Jankowski, który razem z Maciejem Sikałą i Mariuszem Bogdanowiczem współtworzył trójmiejskie środowisko jazzowe w już w latach 70. i 80.

 • 2018-12-14 "W niedzielę po kościele", czyli wernisaż w Młynarach

  Elbląg. "W niedzielę po kościele", czyli wernisaż w Młynarach

  Ośrodek Kultury w Młynarach zaprasza miłośników sztuki na wystawę Mirosława i Grzegorza Dziewiałtowiczów pt. "W niedzielę po kościele. Powrót syna marnotrawnego", która odbędzie się 16 grudnia o godz. 13 w sali Ośrodka Kultury w Młynarach przy ul. Dworcowej 10. Wstęp wolny.

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Reklama