UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2019

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Elblążanie na Instagramie

Zobacz jak tu pisać

W dziale "Teraz ja" oczekujemy na teksty, fotoreportaże i krótkie filmy wideo (także z komórki). Muszą one spełniać kilka podstawowych warunków - powinny dotyczyć regionu elbląskiego, wcześniej nie mogły być publikowane w innym lokalnym medium i osoba, która je przysłała, posiada do nich prawa autorskie. Nadesłane materiały muszą zostać zatwierdzone do publikacji przez redakcję portEl.pl. Każdy z autorów może opublikować nie więcej niż jeden materiał dziennie.
Autorów publikacji w dziale "Teraz ja" chcemy uhonorować poprzez prowadzenie rankingu ocen i oglądalności, który będzie zamieszczany pod każdym materiałem redakcyjnym w tym dziale.
Poza tym autor najwyżej punktowanego w danym tygodniu tekstu, fotoreportażu czy filmu wideo otrzyma nagrodę w wysokości 111,11 złotych. Na punktację składa się ocena Czytelników oraz liczba odsłon i komentarzy. Decyduje liczba punktów o godzinie 24:00 w następną niedzielę po tygodniu, w którym opublikowany został nadesłany materiał. Nagroda przyznawana jest wyłącznie wtedy, gdy dochodzi do rywalizacji przynajmniej między dwoma różnymi autorami. Z kolei autor największej ilości materiałów opublikowanych w poprzednim miesiącu, ale nie mniejszej niż trzy, może liczyć na uhonorowanie kwotą 222,22 złotych. Honoraria wypłacamy nie później niż 60 dni po ich przyznaniu. Nazwisko lub nick autora tygodnia i miesiąca będzie publikowane u dołu rankingu.
Zapraszamy do współpracy! Prosimy o przesyłanie materiałów redakcyjnych na adres redakcja@portel.pl.
 • 2018-10-12 Znikający znak

  Elbląg. Znikający znak

  Kierowca powinien mieć pełne zaufanie do zarządcy drogi w kwestii jej oznakowania. Jednak to, co można spotkać na naszych ulicach, często stawia pod znakiem zapytania jakość otrzymanego efektu.

 • 2018-09-10 Oszukiwanie wizualizacją

  Elbląg. Oszukiwanie wizualizacją

  Budowa wiaduktu na Zatorze ma się już ku końcowi. Już teraz można pokusić się o pierwsze spostrzeżenia co do ewentualnych korzyści dla rowerzystów.

 • 2017-10-03 Powtarzanie starych błędów

  Elbląg. Powtarzanie starych błędów

  Długo wyczekiwany ciąg pieszo-rowerowy do Krasnego Lasu jest wreszcie gotowy. Inwestycja jak najbardziej potrzebna, dobrze wykonana, ale jak zawsze są elementy, które można by zrobić lepiej.

 • 2017-05-18 Pierwsza ofiara pułapki rowerowej

  Elbląg. Pierwsza ofiara pułapki rowerowej

  Czytając artykuł z 17 maja na temat kolizji samochodu z rowerem na ulicy Częstochowskiej nie byłem zaskoczony. Prędzej czy później musiało dojść do nieprzyjemnego incydentu.

 • 2017-04-07 Kontrapas rowerowy na Kościuszki do poprawki

  Elbląg. Kontrapas rowerowy na Kościuszki do poprawki

  Długo wyczekiwany remont ulicy Kościuszki jest już na ostatniej prostej. Stara wyeksploatowana nawierzchnia ustąpi miejsca nowej. Jest to dobry moment na zmianę organizacji ruchu na tej ulicy. W szczególności mamy okazję do wydłużenia istniejącego kontrapasa rowerowego aż do skrzyżowania z ulicą Piechoty i Orzeszkowej.

 • 2016-09-08 Tramwaj wzdłuż ulicy 12 Lutego - przemilczane zamierzenia

  Elbląg. Tramwaj wzdłuż ulicy 12 Lutego - przemilczane zamierzenia

  Bez echa przeszła wiadomość ostatniego miesiąca o możliwie szybszej niż zakładano budowie trakcji tramwajowej wzdłuż ul. Grota-Roweckiego i 12 Lutego. Przekaz jaki otrzymaliśmy, można streścić do czasownika „będzie”. Nie przypominam sobie, aby ze strony magistratu były jakiekolwiek informacje o pracy nad przygotowaniem tej inwestycji. Nie pamiętam przeprowadzonych konsultacji, pytań, wariantów i wizualizacji. Wszystko odbyło się niemal w tajny sposób omnipotentną maszyną urzędniczą. Może kiedyś doczekamy się aktywnego włączenia mieszkańców Elbląga do współdecydowania o użyteczności i wyglądzie naszych inwestycji.

 • 2016-05-12 Kosztowny brak koordynacji

  Elbląg. Kosztowny brak koordynacji

  Lata mijają i kraj generalnie rozwija się na wzór sprawdzonych zachodnich rozwiązań. Niestety w Elblągu czasami daje przypomnieć o sobie duch PRL-u, dzięki czemu mogę opisywać tak nieprawdopodobne rzeczy.

Google

Sondaż portElu

To kupisz w pasażu portElu

Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Nowy model - Skoda Scala już w salonie | HADM
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Reklama