UWAGA!

„Mam zamiar być prezydentem wszystkich elblążan”

„Mam zamiar być prezydentem wszystkich elblążan”

2024-04-22 14:33

Prezydent elekt – Michał Missan – w towarzystwie między innymi nowo wybranych radnych Koalicji Obywatelskiej zorganizował w poniedziałek pierwszą konferencję prasową po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów. – Mam zamiar być prezydentem wszystkich elblążan – zapewniał.

Wyborcze dogrywki w powiecie. Kto został wójtem, jaka była frekwencja?

Wyborcze dogrywki w powiecie. Kto został wójtem, jaka była frekwencja?

2024-04-22 14:22

W powiecie elbląskim II tura wyborów samorządowych odbyła się w dwóch gminach. Jak zdecydowali wyborcy z Godkowa i Milejewa?

Gdzie wygrał Missan, a gdzie Śliwka

Gdzie wygrał Missan, a gdzie Śliwka

2024-04-22 11:35

Michał Missan zwyciężył w drugiej turze wyborów na prezydenta Elbląga. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał poparcie 20 461 wyborców. Jego kontrkandydata Andrzeja Śliwkę poparło 14 863 głosujących. Są jednak komisje, w których kandydat PiS wygrał głosowanie.

Michał Missan: Moje drzwi będą stały otworem

Michał Missan: Moje drzwi będą stały otworem

2024-04-22 00:53

- Zapowiadałem na debatach i mam zamiar dotrzymać słowa, że nie widzę problemu, by dobre rzeczy – które zaproponuje Prawo i Sprawiedliwość – realizować ponad podziałami. Taką sprawą jest na pewno bezpieczeństwo w mieście. Dużo zależy od tego, jak koleżanki i koledzy będą się zachowywać, bo w kampanii wyglądało to różnie – mówi Michał Missan, nowo wybrany prezydent Elbląga w rozmowie z portElem. Zobacz zdjęcia z wieczoru wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Michał Missan nowym prezydentem Elbląga  (tekst aktualizowany)

Michał Missan nowym prezydentem Elbląga (tekst aktualizowany)

2024-04-22 00:35

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne dane w wyborach na prezydenta Elbląga. Wygrał Michał Missan, kandydat Koalicji Obywatelskiej, który zyskał poparcie 57,92 procent głosujących elblążan.

Andrzej Śliwka: przeszedłem każdy centymetr tego miasta, rozdałem tysiące ulotek

Andrzej Śliwka: przeszedłem każdy centymetr tego miasta, rozdałem tysiące ulotek

2024-04-22 00:00

- Gratuluję mojemu kontrkandydatowi wygranej. Jest to dla niego wielki sukces, ale też zobowiązanie. Mam nadzieję, że będzie prezydentem wszystkich elblążan, niezależnie od tego skąd przybyli i na kogo głosowali - mówił poseł Andrzej Śliwka podczas wieczoru wyborczego. Z nieoficjalnych danych ze wszystkich 62 komisji wyborczych wynika, że przegrał on walkę o fotel prezydenta Elbląga z Michałem Missanem. Zdjęcia.

Wybory 2024. Frekwencja o godz. 17 niższa niż w I turze  (aktualizacja)

Wybory 2024. Frekwencja o godz. 17 niższa niż w I turze (aktualizacja)

2024-04-21 18:45

Frekwencja w wyborach samorządowych w II turze na godz. 17 jest o wiele niższa niż w pierwszej turze, a także w drugiej turze w 2018 roku - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Jak jest w Elblągu?

Druga tura wyborów. „Głosowanie traktuję jak obowiązek”

Druga tura wyborów. „Głosowanie traktuję jak obowiązek”

2024-04-21 13:22

Trwa głosowanie w drugiej turze wyborów w Elblągu, gminie Godkowo i Milejewo. Byliśmy pod niektórymi lokalami wyborczymi, by sprawdzić, jak przebiegają. Zobacz zdjęcia.

Głosujemy w niedzielę

Głosujemy w niedzielę

2024-04-20 06:08

W niedzielę, 21 kwietnia, mieszkańcy Elbląga oraz gminy Milejewo i Godkowo czeka głosowanie, w której wybiorą nowych włodarzy swoich samorządów. O czym warto pamiętać? Zobacz film Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytelnicy wybrali Michała Missana

Czytelnicy wybrali Michała Missana

2024-04-19 10:44

Zakończyliśmy wyborczą sondę przed drugą turą prezydencką w Elblągu. Czytelnicy portEl.pl zwycięstwo przyznali Michałowi Missanowi, kandydatowi Koalicji Obywatelskiej. W niedzielę przekonamy się, czy mieli rację.

Rada Miejska pod znakiem kobiet i debiutantów

Rada Miejska pod znakiem kobiet i debiutantów

2024-04-19 09:24

Prawdopodobnie 6 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Elblągu, na której zaprzysiężeni zostaną nowi radni i nowo wybrany prezydent. Rada w tej kadencji będzie wyjątkowa, bo po raz pierwszy składa się tylko z przedstawicieli dwóch komitetów wyborczych: KO i PiS. Dwanaścioro z nich, więc prawie połowa, to debiutanci. Mamy też niemalże parytet - 12 kobiet i 13 mężczyzn, a po wyborczej niedzieli to kobiety mogą w Radzie zyskać przewagę. Również po raz pierwszy w historii.

Były wiceminister, były wiceprezydent i emocje na prezydenckiej debacie portElu

Były wiceminister, były wiceprezydent i emocje na prezydenckiej debacie portElu

2024-04-17 23:00

Emocje – tym słowem dość eufemistycznie można podsumować dzisiejszą (17 kwietnia) debatę prezydencką portElu. Było gorąco, często w pozytywnym (po to przecież debaty są), ale czasem też w negatywnym sensie. Zobacz zdjęcia.

Zobacz debatę prezydencką

Zobacz debatę prezydencką

2024-04-17 18:15

W środę, 17 kwietnia, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl zorganizowała debatę prezydencką przed drugą turą wyborów, w której zmierzyli się Michał Missan i Andrzej Śliwka. Zobacz, jak było.

Z ministrem o bunkrach i unijnych pieniądzach

Z ministrem o bunkrach i unijnych pieniądzach

2024-04-17 14:29

Wsparcie finansowe samorządów w budowie schronów i miejsc schronienia dla mieszkańców zapowiedział podczas wizyty w Elblągu w środę (17 kwietnia) wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk. - Chcemy, aby były na to pieniądze dla takich miast jak Elbląg – mówił wiceminister. Projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej w najbliższych dniach ma trafić pod obrady Rady Ministrów.

Elbląg jak Gdańsk, Gdynia lub Szczecin

Elbląg jak Gdańsk, Gdynia lub Szczecin

2024-04-17 13:23

Kampania samorządowa trwa, w jej ostatnim tygodniu Andrzej Śliwka powrócił raz jeszcze do swojej koncepcji rozwoju elbląskiego portu. Przedstawiał ją razem z innym politykiem PiS-u, Kacprem Płażyńskim, przewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Telewizyjne starcie Missan - Śliwka  (okiem naczelnego)

Telewizyjne starcie Missan - Śliwka (okiem naczelnego)

2024-04-16 18:47

Niecałe 35 minut trwała pierwsza z debat prezydenckich organizowanych przez lokalne media. Zarówno Andrzejowi Śliwce jak i Michałowi Missanowi zdarzyło się nie odpowiedzieć na pytania, a podczas dyskusji nie brakowało wzajemnych zarzutów kandydatów o podawanie nieprawdziwych danych czy mijanie się z prawdą. Zobacz zdjęcia.

Nasza sonda. Czytelnicy wybierają prezydenta Elbląga

Nasza sonda. Czytelnicy wybierają prezydenta Elbląga

2024-04-16 18:10

21 kwietnia elblążanie zdecydują, kto zostanie prezydentem miasta: Michał Missan czy Andrzej Śliwka. My już dzisiaj zapraszamy Czytelników portEl.pl do wyrażenia własnego zdania na temat tego wyboru. Sonda potrwa do czwartku, 18 kwietnia, do godz. 23.

Michał Missan zapowiada współpracę z Gdańskiem

Michał Missan zapowiada współpracę z Gdańskiem

2024-04-16 11:10

Starania o budowę linii kolejowej pomiędzy Gdańskiem a Elblągiem przez Nowy Dwór Gdański oraz współpraca portowa i turystyczna – to główne zamierzenia współpracy pomiędzy oboma samorządami w nowej kadencji. Kandydat na prezydenta Elbląga Michał Missan oraz prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotkali się z dziennikarzami przed drugą turą wyborów prezydenckich w naszym mieście.

Zapraszamy na debatę prezydencką portEl.pl przed II turą

Zapraszamy na debatę prezydencką portEl.pl przed II turą

2024-04-15 10:13

W środę, 17 kwietnia, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl organizuje debatę prezydencką przed drugą turą wyborów, w której zmierzą się Michał Missan i Andrzej Śliwka. Odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej z udziałem publiczności, będzie również transmitowana na żywo. Wejściówki na debatę rozeszły się w poniedziałek w niewiele ponad godzinę

Adam Bodnar w Elblągu o sędziach, praworządności i wyborach

Adam Bodnar w Elblągu o sędziach, praworządności i wyborach

2024-04-13 18:56

- Senat był w zasadzie jedynym miejscem, gdzie odbywały się dyskusje, porządne dyskusje dotyczące różnych ustaw związanych z sądownictwem, doskonale pamiętam te chwile, gdy były protesty za oknami senatu, a w senacie jeszcze trwały te wielogodzinne debaty. Pamiętam słowa pana sędziego Stanisława Zabłockiego, że o wolnych sądach będą pamiętać wolni ludzie - wspominał podczas dzisiejszej (13 kwietnia) konferencji prasowej minister sprawiedliwości Adam Bodnar, który jako reprezentant rządu Donalda Tuska odwiedził Elbląg przed drugą turą wyborów samorządowych. Zobacz zdjęcia.

Reklama