Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

 • 2019-01-23 Drugie podejście do oczyszczalni

  Elbląg. Drugie podejście do oczyszczalni

  Elbląg nie może liczyć na zwiększenie unijnego dofinansowania na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków. Pozostaje więc okroić inwestycję i powtórzyć przetarg. Takie rozwiązanie zalecił Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji prezydent Elbląga. W pierwszym przetargu oferty firm przekroczyły kosztorys inwestycji aż o 100 milionów.

 • 2019-01-21 E jak elektromobilny Elbląg?

  Elbląg. E jak elektromobilny Elbląg?

  Nawet 100 tysięcy złotych może kosztować strategia rozwoju elektromobilności, którą chcą przygotować władze miasta. Dokument ma być w stu procentach dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zgodę na ubieganie się o te środki przez prezydenta muszą wyrazić radni na najbliższej sesji.

 • 2019-01-18 Co słychać wokół przekopu

  Elbląg. Co słychać wokół przekopu

  Prawie 32 miliony złotych w tegorocznym budżecie państwa rząd przeznaczył na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Kolejne, większe kwoty, zaplanowano na następne lata. Budżet państwa uchwalił już Sejm, w przyszłym tygodniu zajmie się nim Senat. Tymczasem nie wiadomo, jakie będą losy przetargu na budowę kanału, bo jego zapisy zaskarżył Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

 • 2019-01-17 W przyszłym roku pojedziemy nowymi tramwajami

  Elbląg. W przyszłym roku pojedziemy nowymi tramwajami

  Do trzech zamówionych przez miasto tramwajów, które na torach pojawią się w przyszłym roku, dołącza czwarty. Oprócz tego, prawdopodobnie jeszcze w styczniu, podpisana zostanie umowa na przebudowę torowiska wraz z trakcją tramwajową na terenie zajezdni tramwajowej.

 • 2019-01-16 Były burmistrz Tolkmicka pokieruje ZUO

  Elbląg. Były burmistrz Tolkmicka pokieruje ZUO

  Andrzej Lemanowicz, były burmistrz Tolkmicka, został dyrektorem Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. W konkursie na to stanowisko pokonał sześciu kontrkandydatów. Swoje obowiązki objął w środę. 

 • 2019-01-11 Concordia chce "Stadion"

  Elbląg. Concordia chce "Stadion"

  Concordia Elbląg chce użyczyć od miasta na 20 lat boiska przy ul. Krakusa oraz Mazurskiej, a także obiekt noclegowy przy ul. Brzeskiej. Klub chce stworzyć tam Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego. Ratusz zgadza się na użyczenie, ale tylko na 10 lat. O wszystkim zadecydują radni na najbliższej sesji, która odbędzie się 24 stycznia.

 • 2019-01-10 Na powojskowym terenie powstanie osiedle

  Elbląg. Na powojskowym terenie powstanie osiedle

  Przy ul. Dąbrowskiego, na powojskowym terenie, ma powstać osiedle z prawie 70 mieszkaniami. Jedna ze spółek, zarejestrowana w Warszawie, chce skorzystać z zapisów tzw. ustawy „lex deweloper”, a więc budować niezależnie od zapisów planu zagospodarowania przestrzennego. Dlatego sprawą muszą się zająć na najbliższej sesji elbląscy radni.

 • 2019-01-10 A na górze wiatr hula i gwiżdże

  Elbląg. A na górze wiatr hula i gwiżdże

  Nastała zima, wrócił temat Góry Chrobrego. Spółka, która prowadziła tam działalność narciarską zrezygnowała, więc w tej chwili na stoku wiatr hula i gwiżdże. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk pyta, co miasto zamierza zrobić z górą, a prezydent Elbląga Witold Wróblewski nie kryje zdziwienia: - Była przecież przygotowana propozycja przejęcia góry i to radni klubu Prawa i Sprawiedliwości wyrzucili ją do kosza - przypomina. - Ten sezon jest już stracony, ale temat warto jeszcze raz przedyskutować.

 • 2019-01-10 Czy w Elblągu będą jeździły autobusy na prąd?

  Elbląg. Czy w Elblągu będą jeździły autobusy na prąd?

  Elektryczny autobus na linii nr 7? Zgodnie z prawem od 1 stycznia 2021 r. w Elblągu powinny pojawić się pierwsze autobusy zeroemisyjne. Powinny, chyba że nie będzie to ekonomicznie uzasadnione. Urzędnicy ratusza zapraszają mieszkańców do wypowiedzenia się w tej sprawie.

 • 2019-01-10 Przekop Mierzei Wiślanej pod unijnym znakiem zapytania

  Elbląg. Przekop Mierzei Wiślanej pod unijnym znakiem zapytania

  Jak informuje Radio ZET, urzędnicy Komisji Europejskiej chcą zbadać decyzję środowiskową, która pozwala na przekop Mierzei Wiślanej. Chcą przeanalizować argumenty przemawiające za realizacją inwestycji. Do tego czasu proszą o wstrzymanie prac.

 • 2019-01-09 Ta aktywność ma się nam opłacić

  Elbląg. Ta aktywność ma się nam opłacić

  Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną powoli nabiera realnych kształtów. W ostatni dzień starego roku minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej pochwalił się przetargiem. Na początku nowego roku poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk zachęca władze Elbląga do aktywności, która ma się nam opłacić.

 • 2019-01-08 Budżet nie jest z gumy, ale koncert życzeń trwał

  Elbląg. Budżet nie jest z gumy, ale koncert życzeń trwał

  Na wielu osiedlach brakuje placów zabaw, chodnik przy Smolnej wymaga przebudowy, o nową nawierzchnię błagają ulice Gdyńska, Szucha i Skierniewicka, odcinek od Giermków do Rycerskiej czeka na oświetlenie. Dalej - rowerzyści chcieliby kolejnych ścieżek, uczniowie powrotu szachów do szkół, a wszyscy elblążanie cieszyliby się z plaży miejskiej. Ważna jest także sterylizacja kotów oraz zakup leżaków na sjesty w Parku Modrzewie. Zdaniem radnych oczywiście, którzy podczas dzisiejszej (8 stycznia) debaty budżetowej zgłaszali swoje propozycje.

 • 2019-01-07 Czas na miejski budżet

  Elbląg. Czas na miejski budżet

  Na prawie 623 miliony złotych ma opiewać budżet Elbląga w tym roku. Radni będą nad nim głosować na sesji 24 stycznia. Zanim to nastąpi, już we wtorek o godz. 15 w ratuszu odbędzie się debata budżetowa. Wstęp wolny dla wszystkich mieszkańców.

 • 2019-01-07 Przy Trybunalskiej powstaje kamienica

  Elbląg. Przy Trybunalskiej powstaje kamienica

  Na pustej od lat działce przy ul. Trybunalskiej rozpoczęła się budowa kamienicy z podziemnymi garażami i windą. Ma być oddana do użytku w czerwcu 2020 roku.

Google

Sondaż portElu

 • 2018-10-25 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-10-11 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-10-04 W tych zawodach czeka praca

  Elbląg. W tych zawodach czeka praca

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-27 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-19 Wysyłka paletowa: co musisz wiedzieć?

  Elbląg. Wysyłka paletowa: co musisz wiedzieć?

  Paleta w ujęciu logistycznym to najczęściej, wykonana z drewna platforma służąca do wygodnego i szybkiego transportu większej ilości/niestandardowych towarów. Specjalna konstrukcja palet pozwala na ułożenie na niej zapakowanych ładunków z możliwością przystępnego przewozu za pomocą wózków widłowych. Tego typu tranzyt jest komfortowy dla firm ze względu na ustandaryzowane parametry palet - dopasowane do powierzchni magazynowych i możliwości przewozowych dostępnych na rynku.

 • 2018-09-13 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-09-13 Czy kampania wyborcza jest tego warta? (śladem publikacji)

  Elbląg. Czy kampania wyborcza jest tego warta? <em>(śladem publikacji)</em>

  Po naszej publikacji „Miejskie ciepło na gaz?” otrzymaliśmy polemikę od elbląskiego radnego Michała Missana, którą poniżej publikujemy.

 • 2018-09-12 Weź udział w lekcjach z ZUS

  Elbląg. Weź udział w lekcjach z ZUS

  Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź biorąc udział w „Lekcjach z ZUS''. To już piąta edycja projektu edukacyjnego skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

 • 2018-09-07 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-31 Będzie czwarty nowy tramwaj

  Elbląg. Będzie czwarty nowy tramwaj

  Kolejne dobre informacje dla mieszkańców. Dziś (31 sierpnia) w Olsztynie prezydent Witold Wróblewski podpisał z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem umowę dofinansowania na zakup kolejnego – czwartego nowego tramwaju, w ramach projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap II". Kwota, którą udało się pozyskać to 2 mln zł.

 • 2018-08-30 Aktualne oferty pracy w PUP

  Elbląg. Aktualne oferty pracy w PUP

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-23 Aktualne oferty pracy

  Elbląg. Aktualne oferty pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

 • 2018-08-22 Polskie konopie podbijają światowy rynek

  Elbląg. Polskie konopie podbijają światowy rynek

  Polska firma HemPoland podpisała umowę o współpracy z kanadyjską spółką The Green Organic Dutchman, stając się tym samym częścią globalnego konopnego holdingu, zrzeszającego liderów branży cannabis na wszystkich kontynentach. Kanadyjska firma nabyła 100 proc. udziałów spółki, która jest wiodącym europejskim producenta i dystrybutora najwyższej jakości olejku konopnego.

 • 2018-08-17 Aktualne ofety pracy

  Elbląg. Aktualne ofety pracy

  Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Można się z nimi zapoznać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Obecnie poszukiwane są osoby na następujące stanowiska.

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Ręcznik z haftem
POLO z HAFTEM
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Reklama