UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • 2019-11-12 Do więzienia za znęcanie się nad kotem

  Elbląg. Do więzienia za znęcanie się nad kotem

  Sąd Rejonowy w Elblągu skazał na 8 miesięcy więzienia Grzegorza J., który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad kotem. Mężczyzna zastawił sidła, w które wpadło zwierzę, powodując złamanie łapy. Konieczna była amputacja i kosztowne leczenie.

 • 2019-11-08 Oskarżyła o stalking, którego nie było

  Elbląg. Oskarżyła o stalking, którego nie było

  Najpierw to pan Jan został oskarżony przez panią Małgorzatę o stalking. Gdy sąd go uniewinnił, role się odwróciły. Kobieta usłyszała zarzuty składania fałszywych zeznań i zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było. - Wina oskarżonej nie budzi wątpliwości - stwierdził dziś (8 listopada) sędzia Maciej Rutkiewicz. Kobieta ma zapłacić panu Janowi 20 tys. zł. zadośćuczynienia.

 • 2019-11-08 Śmiertelny wypadek na Modrzewinie. Trwa proces kierowcy BMW

  Elbląg. Śmiertelny wypadek na Modrzewinie. Trwa proces kierowcy BMW

  To było rok temu, w mroźny listopadowy poranek. Na moście na Babicy prowadzącym do Modrzewiny, na oblodzonej jezdni, 49-letni kierowca fiata zderzył się czołowo z kierowcą hondy. Po stłuczce mężczyzna wysiadł z auta, by ustawić trójkąt ostrzegawczy i wtedy został śmiertelnie potrącony przez nadjeżdżającego 35-letniego kierowcę bmw. Proces w tej sprawie toczy się przed Sądem Rejonowym w Elblągu.

 • 2019-11-08 Kto rozpoznaje tych mężczyzn?

  Elbląg. Kto rozpoznaje tych mężczyzn?

  Policjanci z Elbląga prowadzą czynności dotyczące kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego przy ulicy Okrężnej w Elblągu. Kamery monitoringu jednego z domów zarejestrowały dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z przestępstwem. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu ich tożsamości.

 • 2019-11-07 Proces stoi, czas dla biegłych

  Elbląg. Proces stoi, czas dla biegłych

  Prawdopodobnie do końca roku nic się nie ruszy w procesie Rafała Sz., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa braci M. Elbląski sąd czeka bowiem na opinię mechanoskopijną Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku. Przypomnijmy, sprawa dotyczy strzelaniny przy ul. Kosynierów Gdyńskich.

 • 2019-11-07 Tysiące nielegalnych papierosów za szafą

  Elbląg. Tysiące nielegalnych papierosów za szafą

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie znaleźli nielegalne papierosy i krajankę na posesji w powiecie elbląskim. Wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości 600 tys. zł znajdowały się w ukrytym pomieszczeniu, do którego wejście zastawione było szafą.

 • 2019-10-28 Za tę imprezę słono zapłaci

  Elbląg. Za tę imprezę słono zapłaci

  Pewien 21-latek z Elbląga chciał zrobić imprezę z okazji swoich urodzin. W tym celu wynajął w hotelu pokój i zaprosił gości. Po imprezie obsługa hotelu oszacowała szkody na tysiąc złotych. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za zniszczenie mienia. To jednak nie jedyny zarzut, jaki usłyszał.  

 • 2019-10-25 Wchodzisz do mieszkania, przekręć klucz w zamku

  Elbląg. Wchodzisz do mieszkania, przekręć klucz w zamku

  Elbląscy policjanci zatrzymali 63-latka podejrzanego o kradzież portfela z jednego z mieszkań na terenie Elbląga. Mężczyzna miał skorzystać z nieuwagi lokatorów i otwartych drzwi. Portfel zabrał z przedpokoju. Policja przypomina o zamykaniu drzwi na klucz, gdy jesteśmy w mieszkaniu. Uchroni to nas przed takimi sytuacjami.

 • 2019-10-24 Groził prezydentowi śmiercią. Stanął przed sądem

  Elbląg. Groził prezydentowi śmiercią. Stanął przed sądem

  Dwa miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok - taki wyrok usłyszał Zbigniew Z., który groził prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu. Groził śmiercią, a to wzbudziło obawy. Według sądu - uzasadnione.

 • 2019-10-21 Wyrok w sprawie zatrucia Jeziora Druzno

  Elbląg. Wyrok w sprawie zatrucia Jeziora Druzno

  Zakończył się trwający blisko cztery lata proces w sprawie skażenia rzeki Wąskiej i jeziora Druzno. Sąd uznał, że błędne decyzje dyrektora i dwóch innych przedstawicieli kierownictwa firmy mleczarskiej z Pasłęka doprowadziły do katastrofy ekologicznej. Skazał mężczyzn na karę roku więzienia w zawieszeniu.

 • 2019-10-17 Włamują się na konta społecznościowe

  Elbląg. Włamują się na konta społecznościowe

  Policjanci z Elbląga odnotowali trzy doniesienia dotyczące wyłudzenia pieniędzy. Chodzi o popularną od pewnego czasu metodę „na blika". Przestępcy włamują się na konta społecznościowe i podszywając się pod właścicieli kont proszą o szybką pożyczkę.

 • 2019-10-15 Sąd czeka na wyniki badań

  Elbląg. Sąd czeka na wyniki badań

  Przed Sądem Okręgowym w Elblągu toczy się proces Rafała Sz., któremu prokuratura zarzuca, że z chęci zemsty postrzelił dwóch braci, a jego partnerce Dominice, że udzieliła pomocy w usiłowaniu zabójstwa. Oboje twierdzą, że są niewinni i że działali w obronie własnej. Teraz sąd czeka na wyniki specjalistycznych badań, które zostały zlecone Laboratorium Kryminalistycznemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 • 2019-10-10 Kasacji nie będzie

  Elbląg. Kasacji nie będzie

  Sąd Najwyższy oddalił jako bezzasadną kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Elblągu wydanego w sprawie gwałtu na tłumaczce. Oznacza to, że poprzednie rozstrzygnięcie - jeden z byłych ratowników medycznych, Jarosław G. został uniewinniony, drugi zaś, Mariusz C., skazany na 2 lata bezwzględnego więzienia - zostało utrzymane.

 • 2019-10-10 Po narkotykach wsiadł za kierownicę i zabił dwie nastolatki. Sprawa trafiła do Elbląga

  Elbląg. Po narkotykach wsiadł za kierownicę i zabił dwie nastolatki. Sprawa trafiła do Elbląga

  28-letni Radosław G. został skazany na 10 lat więzienia za spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie 15-latki. Do tragedii doszło w kwietniu 2018 r. w Łąkorzu (gmina Biskupiec). Jednak po apelacji obrońcy mężczyzny, jak również pełnomocnika oskarżycieli posiłkowych decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Okręgowy w Elblągu.

Google

Sondaż portElu

 • 2019-11-12 Miał w samochodzie narkotyki, a w domu uprawę konopi

  Elbląg. Miał w samochodzie narkotyki, a w domu uprawę konopi

  Połączone działania Policji i Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania pewnego 34-latka, który w samochodzie przewoził 30 sztuk foliowych zawiniątek z amfetaminą. W mieszkaniu 34-latka policjanci odkryli uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • 2019-11-12 Pokazał policjantom niemieckie prawo jazdy

  Elbląg. Pokazał policjantom niemieckie prawo jazdy

  Kontrolowany przez policjantów mężczyzna okazał niemiecki dokument w postaci prawa jazdy. Policjanci zweryfikowali go i okazało się, że to fałszywka. Kierujący sam później przyznał, że zamówił go w Internecie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z art. 270 kodeksu karanego.

 • 2019-11-08 Zderzył się z tramwajem i odjechał

  Elbląg. Zderzył się z tramwajem i odjechał

  Zespół Wykroczeń KMP w Elblągu prowadzi czynności w związku ze zdarzeniem drogowym z udziałem tramwaju oraz pojazdu marki volvo o nieznanych numerach rejestracyjnych.

 • 2019-11-06 Policja poszukuje Patryka Iwaniaka

  Elbląg. Policja poszukuje Patryka Iwaniaka

  Na mocy wyroku wydanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie policja poszukuje listem gończym 30-letniego Patryka Iwaniaka, syna Andrzeja i Angeliki, z domu Tecmer do odbycia kary jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

 • 2019-11-05 Miał przy sobie amfetaminę

  Elbląg. Miał przy sobie amfetaminę

  Policjanci z Pasłęka zatrzymali 29-latka, który miał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany w trakcie legitymowania. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • 2019-11-04 Tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodzicami

  Elbląg. Tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodzicami

  Najbliższe trzy miesiące w więziennej celi spędzi 25-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego. Policjanci zatrzymali go po tym, jak pijany wywołał awanturę domową. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i ojcem.

 • 2019-11-04 Zatrzymani za posiadanie narkotyków

  Elbląg. Zatrzymani za posiadanie narkotyków

  W miniony weekend policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o posiadanie narkotyków.  Funkcjonariusze zabezpieczyli u nich amfetaminę i marihuanę. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • 2019-11-04 Zatrzymana naczepa na przejściu w Grzechotkach

  Elbląg. Zatrzymana naczepa na przejściu w Grzechotkach

  Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali naczepę o szacunkowej wartości 60 tys. zł.

 • 2019-10-31 Za szybko w terenie zabudowanym

  Elbląg. Za szybko w terenie zabudowanym

  Aż siedmiu kierowców straciło wczoraj prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Kontrole miały miejsce na ulicach Elbląga oraz na drogach podmiejskich. Kontrolowani kierowcy przekroczyli dwukrotnie dozwoloną prędkość.

 • 2019-10-31 Jeździł bez biletu – teraz ma zapłacić tysiąc zł grzywny

  Elbląg. Jeździł bez biletu – teraz ma zapłacić tysiąc zł grzywny

  Tysiąc złotych grzywny ma zapłacić pewien 32-latek, który wyłudził przejazd pociągiem i to wielokrotnie. Jazda „na gapę” stała się dla mężczyzny sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy za bilet. Jeździł w ten sposób od stycznia do czerwca. W końcu sprawa trafiła na policję.

 • 2019-10-24 Pijany kierowca uderzył w słup energetyczny

  Elbląg. Pijany kierowca uderzył w słup energetyczny

  Policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na jednej z głównych ulic Braniewa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pijany 26-latek, który podróżował z 18-latką zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożny słup energetyczny. Na skutek zderzenia skoda zaczęła się palić.

 • 2019-10-23 Kierował pod wpływem narkotyków

  Elbląg. Kierował pod wpływem narkotyków

  Wczoraj (22 października) 32-latek z Elbląga został zatrzymany za kierowanie pod wpływem marihuany. U pasażera funkcjonariusze znaleźli woreczek z suszem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za prowadzenie pod ich wpływem 2 lata więzienia.

 • 2019-10-22 Legitymowany 18-latek miał przy sobie dopalacze

  Elbląg. Legitymowany 18-latek miał przy sobie dopalacze

  Trzęsły mu się ręce, bełkotał i miał zawężone źrenice. Policjanci znaleźli przy legitymowanym 18-latku groźne dopalacze. Odpowie jak za posiadanie narkotyków.

 • 2019-10-22 Kierował bez uprawnień, a w kieszeni miał skręta z marihuany

  Elbląg. Kierował bez uprawnień, a w kieszeni miał skręta z marihuany

  Zatrzymany do kontroli kierujący hondą nie miał prawa jazdy. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę. Za posiadanie zabronionych środków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz dzienny A5 2020 GRAWER
Kalendarz Książkowy z Grawerem
KALENDARZ KSIĄŻKOWY A5 z TWOIM GRAWEREM
Reklama